«Коронація слова-2016» оголосила імена переможців

У Київському театрі оперети відбулась 16-та урочиста церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Під час церемонії 49 лауреатів отримали свою нагороду в номінаціях «Романи», «Кіносценарії», «П’єси», «Пісенна лірика», «Дитяча номінація». Це були як нагороди в традиційних номінаціях, так і спеціальні відзнаки окремим авторам від видавництв, літературних клубів, університетів, Спілки письменників України та окремих представників культури, бізнесу, державних установ.

Отож, Першу премію в номінації «Романи» отримала Тетяна Пахомова зі Львівської області (м. Радехів) за свій твір «Я, ти і наш мальований і немальований Бог».
Перше місце у номінації «Кіносценарії» цьогоріч вирішено не присуджувати, а ось почесне 2-ге місце отримав Михайло Шворак з Тернопільської області за твір «Бурхливі води».
Перше місце в номінації «П’єси» виборов твір «Різдво» Оксани Драчковської з Чернівців, а в номінації «Пісенна лірика» перше місце отримала киянка Оксана Самара за твір «Невидиме».
Окрему категорію нагород склали рукописи, що здобули перемогу в дитячих номінаціях «Прозові твори для дітей», «Кіносценарії для дітей», «П’єси для дітей», «Пісенна лірика для дітей» та «Віршовані твори для дітей».

У рамках проекту «Коронація слова» було нагороджено лауреатів відзнаки «Золотий письменник України», яка надається письменникам-романістам, чиї романи здобули широке визнання в Україні та в світі, а сумарний наклад виданих творів автора склав понад 100 тисяч примірників. Цього року список «Золотий письменник України» поповнився новими іменами — Тимур Литовченко, Сергій Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корній, Володимир Лис, Алла Сєрова, Ганна Чубач та Сергій Ухачевський.
За словами засновників літературного конкурсу «Коронація слова» Юрія та Тетяни Логуш, за 16 років конкурс створив і став третьою хвилею сучасної української літератури, виявив та приніс популярність 550 новим письменникам.

«Лауреати конкурсу видали 700 романів із сукупним накладом понад 15 мільйонів примірників; за кіносценаріями лауреатів та дипломантів створено понад 20 фільмів, серед яких загальновідомі «Ґудзик», «Повзе змія», «Іван Сила», «Поводир», «Гніздо горлиці» та інші, 30 театральних п’єс та 2 мюзикли увійшли в репертуар театрів. Найкраща лірична поезія покладена на музику і виконується у рамках підготовки до відкритого музичного конкурсу «Коронація пісні». І «Коронація слова» не збирається зупинятися на досягнутому, а вже наступного року засновує ще одну номінацію «Ділова література», — зазначила Тетяна Логуш. Отож, вже час надсилати твори на конкурс!

Людмила Чечель, фото авторки
Читайте також: 

Додати новий коментар