Фестиваль української культури в Барселоні

Упродовж 11—13 березня 2016 року в Барселоні в рамках Тижня та IV Міжнародного фестивалю української культури «Тарасове колосся» завдяки підтримці мерії Барселони проводилося багато різноманітних заходів, які надавали можливість познайомити жителів Іспанії з культурно-мистецькими колективами, традиціями, звичаями, особливостями одягу, своєрідністю української кухні, декоративно-ужитковим колоритом — загалом з широкою палітрою національного надбання українського народу.

Свято розпочалося із урочистої ходи учасників фестивалю: всі в українських строях, попереду прапор України, прапор Національної Ради жінок України — співорганізатора фестивалю, емблеми та відзнаки творчих колективів.  Культурну делегацію з України складали талановиті юні вокалісти: Єва Кравченко та Владислав Слобода (учні спеціалізованої школи №49 м. Києва, що виконували «Наша Україна» Ганни Маліборської та «Вишиванку», музика Олександра Злотника на слова Григорія Булаха).

Справжнім перевтіленням для Владислава стала друга пісня: на сцену фестивалю вийшов зачарований і усміхнений, серйозний і закоханий в пісню переможець в номінації «Вокал, діти», а народна музика «Ніч яка місячна, зоряна, ясная» на слова Михайла Старицького зумовила, стоячи, підспівувати йому. Так само, стоячи, аплодуючи в такт та підспівуючи, гості зустрічали виконання лауреатом фестивалю у номінації «Вокал, дорослі» Альоною Любенко з Чернігова пісні «Як у нас в Україні», музика В. Сєрова на слова Олега Харитонова. Програма міжнародного фестивалю передбачала виконання двох номерів учасниками, із яких журі обирало найкращих, які репрезентували свої творчі надбання на гала-концерті. Члени київської делегації, захопившись бажанням найяскравіше підкреслити творчу індивідуальність кожного дорослого учасника, зуміли об’єднатися в мікроколективи.

Тому на сцені виступали не просто виконавець, лауреат фестивалю у номінації «Академічний спів» — тендітна, майбутня оперна співачка, студентка Інституту ім. Глієра Аріадна Терещенко, їй акампонували флейтист Антон Паньків, композитор Юлія Ремезенко (фортепіано), викладач ДМШ з Києва Марина Полякова. Вокальний жанр представляли як одноосібні виконавці, так і дуети, гурти із Мадрида, Порту, Лісабона, Барселони тощо. Богдан Яковенко — наймолодший учасник делегації та найменший музикант із групи виконавців, одягнутий в український козацький стрій та шапку, надзвичайно старався, виконуючи твір Дмитра Кабалевського. Гучними оплесками учасники та гості фестивалю вітали талановитого флейтиста Антона Панькіна — молодого татка, у якого саме напередодні відкриття Тижня української культури народився синок.

Закономірно, що його перемога — перше місце серед інструменталістів (старша група) фестивалю — це подвійна Victoria родини. Максим, Святослав та Олег — члени родинного колективу братів Гуменюк, сини екс-командира батальйону «Київська Русь», одноосібно боролися за призові місця, виконуючи «Неаполітанську пісню», «Мексиканську народну мелодію», «Гавот» із балету «Дон Жуан» (Глюка) та «Молдавські наспіви» В. Тилика на баяні, флейті та трубі. Пам’ятні подарунки учасникам фестивалю вручив голова журі, заслужений артист України Богдан Бенюк. Із словом-вітанням і шаною до дружини Олени, родини, а відтак і до всіх, чиї батьки та діти сьогодні відстоюють незалежність і єдність України, звернулася президент Асоціації українців в Іспанії п. Ольга Дзюбан.

 

Декламувати вірш Великого Кобзаря «Однаково мені», висловити головну думку учневі 7-го класу з Києва Володимиру Петрак не заважала напередодні загіпсована рука. Проникливо, яскраво, заклично і величаво звучало Шевченкове слово у виконанні лауреата фестивалю Уляни Біловус з Мадрида. Слід зазначити значну кількість і географію учасників, які представляли хореографічне мистецтво: Народний художній колектив «Веснянка» — дитячий ансамбль танцю з м. Чернігова, ансамбль «Едельвейс» та Марина Кузик (рок-н-ролл) з Барселони (школа «Мрія»), танцювальний колектив школи «Дивосвіт» (Мадрид), Вербицька Олена, дует Чижевський Ігор і Наумова Христина з Мадрида, колектив народного танцю «Витоки» Порту — Португалія, Ortodoxa Georgiana «SANT JORDi» Grupo «GEORGIA» з Барселони.

Незважаючи на прикру подію щодо втрати проїзних документів, оргтехніки, юні танцівники — члени Національної хореографічної спілки України ансамбль танцю «Веснянка», їх керівники, батьки приємно згадують час знайомства з містами різних країн: італійською Венецією, Вероною, Будапештом та Барселоною. Зуміла керівник — відмінник освіти України Галина Ісупова налаштувати колектив на боротьбу за перемогу. Граціозно, по-дорослому стримано, впевнено, без зайвих емоцій лише із усмішкою на устах лився «Гопак» та «Величальна», яка увінчалася короваєм, прапорною групою та символами України. 

Глядачі зали, стоячи, зустрічали лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, переможців фестивалю в номінації «Хореографічне мистецтво» (старша група) Народний ансамбль естрадного танцю «БУМ» Київського національного університету технологій та дизайну під керівництвом балетмейстера, кандидата технічних наук, доцента кафедри ергономіки і проектування одягу Тетяни Баранової.  Склад делегації органічно доповнили науковці, педагоги, журналісти, що брали участь в конференції.

Представник Міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Крістіна Вінтер вручила нагороди «Золотий клейнод родини Мазеп» Висопокоповажному послу України в Іспанії п. Світлані Крамаренко, голові Оргкомітету фестивалю, президенту Української діаспори «Колос» Аллі Юрченко; срібну медаль «Родини Мазеп» отримала президент Асоціації українців в Іспанії п. Ольга Дзюбан. Член журі, Андрій Якубув отримав посвідчення члена Національної Спілки журналістів України.  Відбулося також представлення експонатів із приватної колекції українських рушників і хусток Людмили Грабовенко. З подивом, трепетом і великою ніжністю підходили українці до цих свідчень історії і культури — національних оберегів: фотографувалися з дітьми та онуками, замріяно дивилися, щось згадуючи, стиха проговорювали молодшим, а на очах бриніли сльози…

Тетяна Тарасова,  член правління Національної Ради жінок України,  керівник делегації
Читайте також: 

Додати новий коментар