День матері

Поряд з садом троянд в Ботанічному саду іме­ні М. Гришка 10 трав­­ня 2015 року відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня матері. Захід організований з ініціативи міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Верховної Ради України, яке очолює Ірина Геращенко, та міжфракційного об’єднання «За рівні можливості» Київської міської ради, очолюване Реною Назаровою, у співпраці з Київським міським центром сім’ї «Родинний дім» на чолі з директором Галиною Козловою.

Ботанічний сад зустрів благодатною красою у весняному цвітінні бузку, тюльпанів та інших прекрасних квітів. Вражала охайність та доглянутість території заповідної зони м. Києва, яка вабить численних відвідувачів свіжістю та первозданністю куточків природи та рукотворною красою дбайливих і відповідальних працівників Ботанічного саду на чолі з директором Наталією Василівною, яка цього святкового дня з сонячною усмішкою вітала дорогих гостей.

У заході брали участь представники громадських та неурядових організацій, зокрема, активну участь взяли представники Національної ради жінок України на чолі з Людмилою Порохняк–Гановською та Всесвітньої Ліги миру на чолі з Миколою Файдуном. Кульмінаційною частиною запланованих урочистостей було вручення «Подяки» від Київського міського голови Віталія Кличка його заступником Михайлом Радуцьким, який після сердечних привітань на адресу жіноцтва вручав нагороди жінкам- матерям, які самовіддано займаються волонтерською та громадською діяльністю — «За вагомий особистий внесок у справу підтримки та допомоги учасникам АТО, активну громадську позицію». Серед нагороджених члени НРЖУ: Голова Національної ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська, президент Міжнародної Ліги матері і сестри молоді України Галина Яблонська, голова ВГО «Поступ жінок-мироносиць» Зоя Ружин, жінка-мироносиця Людмила Грабовенко, Голова Правління МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба.

Видатна українка, кавалер трьох орденів «Княгині Ольги», народна артистка України Галина Яблонська, подякувавши організаторам урочистостей, виступила з вітальним словом до присутніх, бажаючи всім миру та любові.

Під час заходу в Ботанічному саду було заплановане висаджування саджанців японських сакур представниками влади та всіма бажаючими. Зокрема, велике захоплення викликав процес посадки дерев в учасників «Театру пісні «Ладоньки» разом з директором Центру сім’ї «Родинний дім» Галиною Козловою, на чолі з заступником директора Департаменту освіти і науки, молоді і спорту, начальником управління сім’ї, молоді та спорту КМДА Олексієм Трофимовим, який устигав осягнути весь широкий спектр ниви урочистостей з нагоди Дня матері в Ботанічному саду. Особливо завзято працював з лопатою, саджаючи струнку сакуру, Ілько Вабіщевич, який також прийшов на свято разом з татком та мамою, щоб привітати з нагородою бабусю.

Всі бажаючі змогли взяти участь в майстер-класах із виготовлення оберегів для мам та воїнів АТО, ярмарках солодощів та виробів ручної роботи. Також активну участь в цьому брала жіноча організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», очолювана багатодітною мамою, мудрою і толерантною Тетяною Коцебою. Майстер-класи проводили поважні гості з Японії та волонтери. Взяти участь у прослуховуванні святкового концерту творчих колективів м. Києва та спортивних іграх для дітей прийшло багато киян та гостей столиці. Було враження, що ми знаходимося не в Ботанічному саду, а на багатолюдному Хрещатику… Лунала музика, проходила ціла низка різноманітних розважальних заходів, ознаменовуючи вшанування Жінки-матері.

В той же час всі пам’ятають про воїнів-синів — захисників Вітчизни. Кошти, зібрані під час дегустації солодощів та продажу творчих робіт, заплановано передати родинам загиблих та поранених українських військових.
Читайте також: 

Додати новий коментар