27-му річницю від Дня незалежності святкував Глухів

З Днем народження нашу країну, її найбільшим і найголовнішим національним святом — Днем Незалежності — у цей день вітають українці в різних мальовничих куточках, маленьких і великих селах та містах. 

Наша громадська організація «Сумське земляцтво у м. Києві» й цього року з радістю взяла участь у святкових заходах, які в цей день відбувалися в гетьманській столиці України, славному і неповторному за своїм культурно-мистецьким колоритом і надбанням місті Глухові, що на півночі Сумщини.

Уже зранку в сквері Бортнянського і Березовського розгорнулася святкова торгівля виробів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва. Волейбольний майданчик Павлівського озера радо зустрічав відкритий чемпіонат міста Глухова з пляжного волейболу серед жіночих команд. На міському стадіоні «Дружба» відбулися змагання з футболу серед юнаків 2007—2008 року 
народження «Гетьманська столиця». У сквері Тараса Шевченка біля скульптурної композиції «Пам’ятник Т. Г. Шевченку» краяни і гості свята зібралися на урочистому зібранні з нагоди 27-ї річниці незалежності України. У Глухівському міському краєзнавчому музеї було розгорнуто історичну панораму «Шляхом незалежності». Літературні читання «Поетичні барви незалежності» зібрали шанувальників поетичного слова у сквері Бортнянського і Березовського. На ганку міського Палацу культури виступив духовий оркестр. Майстер-клас з танцю «Танець — поема, в ній кожен рух — слово» запропонували мешканці літнього віку. Проте найбільше вразила концертна програма до Дня Незалежності України під назвою «Моя Україна — рідна сторона!» на площі Рудченка.

Першими, розпочавши концерт, висловили свою найщирішу любов до рідного міста і України найменші артисти — вихованці дитячих навчальних закладів разом зі своїми музичними керівниками.

Особливо натхненно, задушевно і проникливо лунали пісні, сповнені безмежної любові до рідного краю, України, у виконанні Андрія Лісневського, Юлії Демидчик, Анни Резніченко, Наталії Репетун, Сергія Іванченка, Олександра Сокола, Тетяни Данильченко, Лариси Сидоркіної, Валерії Опанасенко. На сольні виступи цих артистів завжди чекають глухів’яни і з радістю всіх зустрічають.

Піднесено й майстерно виступили народний вокальний чоловічий квартет Глухівського міського Палацу культури (керівник Сергій Іванченко), народний вокальний ансамбль «Гітара» (керівник Сергій Новобранний) та Зразкова естрадна дитяча студія «Добрий вечір» (керівники — Тетяна Карпенко і Євген Станкевич). 

Тепло зустрічали глядачі вокальне тріо у складі родинного тріо: Тетяни, Євгена та Романа Дзекелевих.

Неповторні емоції та особливі відчуття справили на жителів і гостей міста в цей концертний день учасники народного ансамблю танцю «Полісяночка» (керівник Ірина Ігнатенко).

Радію, що в цей святковий день і сама змогла вокально поздоровити дорогих земляків зі святом.

Відзначу, що за своє життя була присутня на багатьох заходах, які відбувалися і відбуваються на Сумщині й не тільки, проте вперше на цьому святі, на площі, присутні в кінці концертної програми всім учасникам вигукували: «Браво» і тривале — «Дякуємо, дякуємо, дякуємо».

Безумовно, хотілося б висловити слова подяки за цікавий, змістовний концерт фахівцям своєї справи, хто упродовж багатьох років вірно й віддано служить культурно-мистецькій ниві нашого благословенного глухівського краю: заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів Глухівської міської ради Маріанні Васильєвій, начальниці міського відділу культури Олені Самощенко, директорові Глухівського міського Палацу культури Тетяні Тришиній. Це люди, які не тільки трепетно й дбайливо бережуть мистецький колорит свого славного міста, а й нині примножують його багатовікові культурні традиції. Продумуючи до дрібниць кожне слово, підбираючи пісенний репертуар, створюючи музичні композиції, пропонують містянам нові концертні програми, натхненно реалізовуючи всі творчі проекти та задуми.

Тож від побаченого і почутого перехоплювало подих. Враження й емоції — неймовірні, піднесені. 

Зичимо славному козацькому краю, гетьманській столиці, місту Глухову економічного і культурного процвітання, а її жителям добробуту, злагоди, наснаги у справах, миру і тепла.

Всі ми, українці, не тільки у свята, а й буденні дні хочемо бачити нашу Батьківщину заможною, багатою, квітучою. Тож нехай тільки в єдності й згуртованості пролягає наш спільний шлях до нового щасливого життя, до мирного майбуття.

Нехай кожен із нас усвідомить найголовніше: тільки в щирості і доброзичливості одне до одного, бажанні сіяти зерна добра ми зможемо гідно долати різні життєві негаразди. Нехай джерело віри, надії і любові до України буде щирим і найголовнішим життєвим пріоритетом, потребою, бажанням для кожного українця! 
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар