Події

Сторічний ювілей

Для роменчан місце, де встановлений монумент Т. Г. Шевченку, досить знакове. Сюди, у центр міста, прикрашений каштановими алеями, приходять наречені за благословенням, поспішають на перші зустрічі закохані, приходять випускники шкіл, подорожні. «Заповіт» Кобзаря став для нащадків життєвим компасом, в ньому ми знаходимо відповіді для вирішення багатьох проблем державних та особистих. Недаремно Шевченка шанують у багатьох країнах світу, де йому встановлено понад 1384 монументи.

«Усім світом — за мир!»

Сучасна Україна опинилася на передовій боротьби, де вступили в конфлікт стара та нова епохи. Хоча Україна звільнилася від впливу комуністичної політики, економіки та культури, на 27-му році своєї незалежності вона відчуває культурний, політичний і економічний хаос. Давайте замислимось, завдячуючи чому Україна відома у світі? Кожна країна в історичному аспекті зробила свій внесок в цивілізацію людства. Німеччина відома машинобудуванням, Японія — якістю. Є «корейське економічне диво», політична сила США. Жоден громадянин України не отримав Нобелівську премію, хоча у світі визнають високий інтелектуальний потенціал нашої нації. На жаль, поки що наша країна не може показати стрімке економічне зростання, не має достатнього політичного впливу у світі (ми не входимо до G7 або до G20). Але ми можемо змінити ставлення людства до таких понять, як «мир», «війна», «миротворчість», «майбутнє людства». Після Революції гідності відбулося багато змін в свідомості наших громадян.

Свято в маленькому храмі книги

Великий український письменник Іван Якович Франко образно визначив знання, які можна знайти в книгах, як дивнії перла. І кожен, хто пірне на морську глибину інформації, котра закладена в книзі, отримає не тільки мудрого і доброго порадника, а й стає завдяки цьому художньо розвиненою людиною. Так 5 вересня 2018 року в бібліотеці №135 пройшло свято дитячої книги та перші оглядини і знайомство першокласників середньої школи №175 міста Києва з маленьким храмом книги — нашою бібліотекою.

27-му річницю від Дня незалежності святкував Глухів

З Днем народження нашу країну, її найбільшим і найголовнішим національним святом — Днем Незалежності — у цей день вітають українці в різних мальовничих куточках, маленьких і великих селах та містах. Наша громадська організація «Сумське земляцтво у м. Києві» й цього року з радістю взяла участь у святкових заходах, які в цей день відбувалися в гетьманській столиці України, славному і неповторному за своїм культурно-мистецьким колоритом і надбанням місті Глухові, що на півночі Сумщини.

Вранішнє сонце світить по-особливому

Кожен приїзд в Україну Моріко Хорі, президента «Федерації жінок за мир у всьому світі» Японії, є значимою подією як для самої високоповажної гості, так і для ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», з якою Моріко Хорі пов’язує спільна співпраця з багатьох культурних і соціальних питань. І сьогоднішня київська ранкова зустріч була невипадковою. Моріко Хорі разом із колегою Тетяною Коцебою, яка очолює аналогічну Федерацію в Україні, відвідали Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого, де відбувся літературно-музичний конкурс-фестиваль «Причал на Поштовій». Тож, користуючись нагодою, ми мали змогу поспілкуватися безпосередньо із Моріко Хорі.

Щаслива родина – успішна країна

Київський міський центр сім’ї «Родинний дім», Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради 5 липня 2018 року до Українського Дня родини провів культурно-мистецьку акцію «Щаслива родина – міцна Україна» для родин м. Києві, що відбулася в Колонній залі Київської міської державної адміністрації о 16.00. Метою даного заходу є підняття іміджу сім'ї, популяризація кращих звичаїв і традицій, привернення уваги громадськості до питань сім’ї шляхом вшанування родин, які прожили в шлюбі 45 і більше років.

Пісенний марафон до дня медичного працівника

Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» відзначив 263-річчя з дня заснування. Цей найстаріший медичний заклад держави було створено згідно з Указом Сенату Медичної канцелярії 10 червня 1755-го. Сьогодні це один з найважливіших військово-медичних закладів України у загальнодержавній системі військових шпиталів. Він є багатопрофільним клінічним, лікувально-діагностичним та науковим центром, в якому лікуються військовослужбовці, ветерани Збройних сил та всі бажаючі цивільні пацієнти. Центр розрахований на 1125 ліжок, до його штату входять: 26 клінік (понад 40 відділень).

Сага Тетяни Кудінової-Калініченко

Нещодавно в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація нової книги київської поетеси, прозаїка, лауреата багатьох літературних премій Тетяни Кудінової-Калініченко «Сага про киян». Це вже відбулася 44-та зустріч у форматі літературно-музичної вітальні «Гармонія Всесвіту». За п’ять років існування «Літературки» її гостями були відомі письменники, композитори, барди, митці поетичного слова. Саме у вітальні Тетяна Кудінова-Калініченко презентуала читачеві всі її літературні надбання. У творчому доробку Тетяни Борисівни – романи «Древо жизни», «Дочери Земли», «Не хочу ходить в школу», сага «На стыке веков», збірки віршів «Я утверждаю: есть любовь», «Думи мої, думи», «Мысли вслух», повісті «Відпустка у серпні 2014».

Патріоти пам’ятають серцем

Цієї весни в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна та Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся V ювілейний Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», присвячений Дню Пам’яті та Примирення, вшануванню захисників Батьківщини різних поколінь. Незважаючи на складні погодні умови, у фестивалі взяли участь 35 конкурсантів з різних регіонів України.

«КРУГЛИЙ СТІЛ» З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ — ОБ’ЄДНАНІ МАТЕРИНСЬКІ СЕРЦЯ

16 травня 2018 року в Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Дня матері, модератором якого виступила Ольга Вадимівна Богомолець, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Сторінки