Події

Пророк

«Пророк» — так називають людину, яка має надзвичайну здібність передбачати майбутнє. За релігійними уявленнями, це провісник Божої волі, святий, апостол. Оточений магією таємничості, інколи на прикладі власного життя він указує сучасникам шлях до світла і волі. Мова піде як раз про одну з таких людей - Т. Г. Шевченко.

Птахи прилетіли!

Напередодні Пасхи, 5 квітня цього року, в Національному музеї літератури України від- булося урочисте відкриття пасхального Всеукраїнського мистецького фестивалю «Україна — країна Здійснення Мрій».

Доленьки моєї оберіг

Під такою назвою пройшов ювілейний творчий вечір композитора Ольги Миколаївни Янушкевич. Моя золотокоса земле, зігріта маминим теплом, до тебе пам’яттю поверну, до тебе я прийду добром. Стежками рідними пройдуся, відчую м’яту на устах І, як в дитинстві, загублюся В твоїх некошених хлібах... Ось такими теплими словами Ольга Янушкевич відкрила цей особливий вечір, на який зібралася повна зала шанувальників її унікального таланту.

Літературно-мистецька премія імені Леоніда Глібова

5 березня в рамках засідання клубу «Краєзнавець», саме у день народження відомого українського письменника, поета, байкаря, видавця, громадського діяча Леоніда Івановича Глібова (1827—1893) відбулось урочисте вручення престижної відзнаки — обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова лауреатам 2018 року. Вечір відкрила легендарна пісня «Журба» у виконанні капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (художній керівник заслужена артистка України Раїса Борщ, хормейстер заслужений працівник культури України Микола Борщ).

Ми — єдина родина

2 березня актову залу Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ірпінський економічний коледж» прикрасили вишиті рушники із колекції Людмили Грабовенко. В коледжі відбулася тематична зустріч «Україна — єдина родина».

Жінки гуртуються заради миру

Четвертий рік кровоточивою раною болить нам Донбас. Продовжують гинути як військові, так і мирне населення. Кількість вимушених переселенців на сьогоднішній день сягнула за мільйон. Ця біда породила волонтерський рух, в якому задіяно багато жінок. Бо жінка, як ніхто інший, близько до серця приймає чужий біль й поспішає на допомогу. І це — природно. Зараз, коли питання миру на Донбасі «зависло у просторі», громадські жіночі організації цим дуже стурбовані. Вони шукають нові способи впливу на миротворчі процеси. Проводять семінари, конференції, аби разом знайти відповідь на головне питання: як, яким чином наблизити довгоочікуваний мир. Подібний захід відбувся нещодавно у м. Боярка, що на Київщині.

«В сім'ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе...»

Шевченківські дні в Семиполківському навчально-виховному комплексі, що в Броварському районі Київської області, завершилися 19 березня 2018 року святковим дійством. Шкільна літературна студія ім. Т. Г. Шевченка, якою керує вчитель української мови та літератури Гуща Надія Станіславівна, запросила учнів, батьків, учителів НВК, шкіл Калитянської громади, громадськість села та почесних гостей зі столиці разом вшанувати пам'ять великого сина українського народу — Т. Г. Шевченка.

Лауреати літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова в 2018 році

У бібліотеці Короленка 5 березня в рамках засідання клубу "Краєзнавець", саме у день народження відомого українського письменника, поета, байкаря, видавця, громадського діяча Леоніда Івановича Глібова (1827-1893) відбулось урочисте вручення престижної відзнаки – обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова лауреатам 2018 року.

Театралізоване фольклорне дійство: «Масляна седмиця кличе веселиться»

У народі Масницю також називають ще Колодієм. Її дуже любили і люблять, адже ці свята відбувалися протягом тижня і завжди супроводжувалися веселощами. Справжнє театралізоване фольклорне дійство з піснями, іграми, танцями було запропоновано і учасникам клубу «Світлиця». Член активу бібліотеки, культорганізатор Територіального центру Валентина Ващук — автор сценарію і режисер, дуже переконливо зіграла роль трактирниці у цьому дійстві. Ансамбль «Подоляночка», що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування Подільського району міста Києва, виконував фольклорні пісні, що додавало особливої родзинки, реалістичності святу.

Мальований голкою світ Ніни Гончарук

Українська майстриня Ніна Гончарук віднайшла свою техніку вишивання — так звану тришарову об’ємну вишивку — такий собі своєрідний 3D-ефект, що додає картинам більшої реалістичності. Тому здається, що картини не вишиті, а намальовані. Як от, скажімо, мальви… У лютому відбулась 72-га персональна (і 53-тя у Києві та 246та загальна) виставка художниці-майстрині з вишивки «Живопис голкою» заслуженого майстра народної творчості України, «Золотої голки України» Ніни Гончарук.

Сторінки