Події

НЕСПОДІВАНИЙ КАЛУШ

Гала-концерт-свято пісні за результатами проведення ІІ Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик вперше в Калуші, в Україні, розпочинається Гімном славній Жінці, голос якої лунав 22 мільярди разів у різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів, на телебаченні, яка прославляла Україну та її пісню світом. Дебют пісні на слова і музику члена журі конкурсу Вадима Завади відбувся восени в іспанському місті Малага. Вже стало традицією вручення прапору Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик представникам влади міста (селища, обласного центру), в якому відбувається захід. Заступник голови Калуської районної ради Віктор Гільтайчук прийняв естафету проведення вокального конкурсу ім. Квітки Цісик з обіцянкою активного сприяння його проведенню.

Праведна душа Кобзаря повертається…

Доля українського народу схожа з долею Кобзаря: кріпак, який завдяки своєму таланту, вмінню і бажанню багато працювати став вільним, але відчути себе господарем на власній землі так і не зміг. Будемо мати надію на те, що для нас, українців, буде по-іншому. Нащадки Тараса гордяться своєю причетністю до його великого імені, пишаються його мудрістю, захоплюються його потужною творчістю як художника і поета.

Фестиваль «Тато, мама, я — спортивна сім’я»

16 березня 2019 року в місті Біла Церква відбулися змагання міського Білоцерківського та Київського обласного 1-го і 2-го етапів Всеукраїнського фестивалю «Тато, мама, я — спортивна сім’я», організаторами яких є управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради, комунальний заклад Білоцерківської міської ради Білоцерківський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Генеральним партнером фестивалю виступила ТОВ «Металобаза Бочаров» (директор — Сергій Бочаров). Підтримала змагання Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі».

Фестиваль родин

Цьогоріч наша країна вкотре згадує свого славетного Cина. 205 років минуло від дня народження Кобзаря, слова якого і досі звучать актуально, торкаючись всього українського, що є у наших душах. Шевченко часто писав про сім’ю, описуючи побут, оспівуючи материнство та любов до своєї рідної неньки України. Він ніби відкрив нову течію у поезії — поезію душі нації: його твори говорили бажаннями тисяч українців, та й зараз рядки поета чітко перекликаються з реаліями сьогодення. Щира любов до України, до народу — ось що несе силу, якої хочеться черпнути, до якої звертаються вже стільки років підряд. Багато людей були виховані на патріотичних словах Тараса Григоровича, наше бажання, щоб і нинішнє покоління не було позбавлене цієї можливості. Патріотизм починається з шанування батька та матері, сім'ї, роду, нації, країни та світу. Наголошуючи на важливості й цінності міцної сім'ї, був уже вкотре проведений Фестиваль родини. Фестиваль уже гостював у різних регіонах України, проте емоції кожного разу вражають своєю яскравістю. Незважаючи на вихідний, у суботу, 9 березня, зала Дарницької районної державної адміністрації була заповнена: більш як 60 родин (220 осіб) Дарницького та Деснянського районів зібралися вшанувати Т. Г. Шевченка, талановиті та активні родини районів.

Лесиними стежками

Шостий фестиваль сім’ї пройшов у Новограді-Волинському. У рамках відзначення 148-ї річниці від дня народження нашої славетної землячки — Лариси Петрівни Косач, більше знаної в усьому світі як Леся Українка — на Батьківщині поетеси, в Новограді-Волинському, культурна когорта, бібліотеки та школи протягом тижня проводили низку мистецьких заходів. Серед них особливу увагу до себе привернув Фестиваль сім’ї «Лесиними стежками», організований за ініціативи Громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» (Голова Правління Тетяна Коцеба) при сприянні Новоград-Волинської міської організації жінок на чолі з Ларисою Шутовою за участі міського Молодіжного центру та за фінансової підтримки депутата Житомирської обласної ради Віктора Мельника.

Всеукраїнський форум сім’ї

Першого березня в Українському домі відбувся IV Всеукраїнський форум сім’ї. На початку заходу глави церков разом із Президентом України та всіма делегатами помолились молитвою «Отче наш». До участі у форумі також було запрошено науковців, журналістів, освітян, представників громадськості, органів влади та органів місцевого самоврядування, релігійних організацій, батьківських комітетів, дитячих і молодіжних організацій з усіх областей України. У заході взяли участь близько 1000 делегатів.

Мистецький феномен родини Саєнків

У галереї Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрилася ювілейна художня виставка «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків». Подію приурочено вшануванню пам’яті видатного українського художника, учня Василя Кричевського — Олександра Саєнка з нагоди відзначення 120-ліття від дня народження мистця на державному рівні. Також у рамках заходу вітали ювілярок — доньку та онуку — заслуженого діяча мистецтв України, кавалера орденів Княгині Ольги ІІІ і ІІ ступенів, ордена Святої Варвари Ніну Саєнко (75-ліття) та мисткиню, професора Київської академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука, кандидата мистецтвознавства Лесю Майданець-Саєнко (50-ліття).

Перша відзнака — «Зірка космонавта Леоніда Каденюка» знайшла героїв

Минає рік, як перестало битися серце першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка. У свої 67 років Леонід Костянтинович був сповнений творчих задумів, енергії, надії знову побувати у космосі. Незадовго до смерті він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватну космічну станцію в 2021 році. Та не судилося… 36 років знадобилося хлопчику з буковинського села, щоб здійснити свою мрію про політ у космос. Завдяки Леоніду Каденюку на навколоземній орбіті вперше пролунав Гімн незалежної України, був розгорнутий Національний прапор, там побував «Кобзар» Тараса Шевченка. У понеділок, 28 січня, саме в день народження космонавта, у Київському планетарії розпочався загальнонаціональний тиждень пам’яті космонавта.

Томос і політика

У медіа-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв 31 січня 2019 року відбувся круглий стіл на тему: «Томос і політика». Зустріч була присвячена історичному та геополітичному значенню надання автокефалії Православній церкві України. А напередодні, 30 січня, Київська митрополія Православної церкви України (ПЦУ) була офіційно зареєстрована. У заході взяли участь Павло Кривонос, генеральний директор ДП «ГДІП»; Григорій Перепелиця, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень; Владика Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії; Віктор Єленський, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, та Сергій Здіорук, завідувач відділу гуманітарної політики Національного інституту стратегічних досліджень.

Моя Україна — велика родина

Україна — країна, яку поважають, цінують і люблять, найбільша з держав у Європі. Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, «з материнською ласкою у затишній батьківській оселі». То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, то її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі країна — Україна. Як маленькі струмочки, вливаючись у більші, творять потічки, потоки, а ті — річки, а ріки — море, так і ми творимо сім’ї, родини, рід, а з родів складається велике, святе і рідне всім родам — народ. Ми з вами всі — український народ, який складається з родин малих і великих, дружних і працьовитих. Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша країна збагачується маленькими родинами. І якщо складемо всі родини — це весь український народ, вся Україна. Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина — це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя. То нехай же річка буде повноводною, а родина наша українська — красивою, щасливою і здоровою…

Сторінки