Skip to main content
Нова квартира: покупка і ремонт

Нова квартира: покупка і ремонт

 

Якщо у вас сім'я і ви далі не бачите сенсу віддавати тяжко зароблені гроші за оренду квартири, значить, настав час придбати своє власне житло. Кажуть, кожній людині потрібно побудувати будинок, але в сучасних реаліях це виглядає так, що спочатку ти заробляєш на квартиру, а потім робиш у ній ремонт. Такий план. Саме про нього ми й поговоримо, як вам купити квартиру і як спланувати її ремонт.

Купівля нової квартири

Для початку слід визначитися - це буде новобудова чи вторинний ринок. Переваги новобудови: більший вибір планувань, тепле житло, можливість управляти опаленням квартири, менше платити за комунальні та інвестиція в майбутнє, тому що будинки, побудовані сучасним методом, розраховані простояти мінімум сто років. Переваги вторинного ринку - це, насамперед, дешевше, оскільки ви можете взяти «вбиту» квартиру і зробити в ній ремонт. Не потрібно чекати, поки закінчать будівництво, і менше ризику, тому що ви не інвестор, а покупець.

Незалежно від того, що ви вибрали, купувати варто квартиру, яка розташована недалеко від вашого місця проживання, тому що на етапі ремонту вам у будь-якому разі доведеться часто з'являтися на об'єкті. Якщо ви віддали перевагу новобудові, не поспішаючи, ретельно перевіряйте один за одним житлові комплекси і забудовників. Надійність забудовника відіграє головну роль, тому що вигідніше інвестувати на ранньому етапі будівництва, але це і  ризикованіше. 

Наступне важливе запитання – брати квартиру в кредит або відразу за готівку? Моя відповідь однозначна: за готівку. По-перше, в нашій країні привабливих умов для кредитування іпотеки не знайти, бо їх просто немає, а, по-друге, незабаром після покупки треба робити ремонт, а також купляти меблі й техніку, що сукупно може коштувати майже стільки ж, скільки й сама квартира. А ремонт затягувати не варто, бо доводиться платити за комунальні відразу у двох квартирах, а також продовжувати віддавати за оренду, коли можна було б завершити ремонт відсотків на дев'яносто і переїхати жити в нову квартиру. Гадаю, більшість погодиться з тим, що не варто в гонитві за квартирою мрії потрапляти у фінансову кабалу. Крім того, купуючи за повну суму, ви можете отримати від забудовника приємний бонус - наприклад, знижку.

Ремонт квартири

Коли квартиру куплено, що робити далі? Якщо ви купили вже готову квартиру, то вам варто було б заздалегідь подумати і підготуватися до ремонту. Якщо ви взяли житло в новобудові на етапі будівництва, то у вас є час, щоб детально спланувати ремонтні роботи та підготуватися фінансово.

Наступне запитання – чи замовляти дизайн-проект у якоїсь компанії, чи спробувати спроектувати дизайн інтер'єру самому? Щоб зробити це самостійно, знадобиться чимало часу і неабиякі зусилля, якщо ви, звичайно, не фахівець. Але не впадайте у відчай і не здавайтеся передчасно, навіть якщо ви - «повний нуль», це завдання можна здійснити. Адже навіть у замовного проекту є свої недоліки: на папері все може виглядати красиво, але, коли дійде до справи, то його втілення може або виявитися занадто дорогим, або в процесі втратити актуальність, і доведеться попрацювати над проєктом дизайну. Зусилля в роботі над проєктом допоможуть вам контролювати процес ремонту, тому що, коли почнете розбиратися,  зрозумієте, що відбувається. Отримані знання знадобляться вам у житті, бо в майбутньому буде необхідність робити в квартирі дрібний ремонт, і ви захочете щось поміняти або освіжити.

Далі потрібно знайти виконроба і бригаду. Я не буду на цьому зупинятися, кожен це робить по-своєму. Будемо вважати, що вам пощастило і ви знайшли досвідчену команду, яка за 5-6 місяців зробить вам якісний і недорогий ремонт. Ніж замовляти окремих фахівців для кожного виду робіт, краще взяти одну бригаду, яка відповідально зробить ремонт від початку й до кінця. Можете поїхати і подивитися на об'єкт, який вони зробили або який роблять зараз. Краще домовтеся заздалегідь про дату початку ремонту. І все-таки укладіть договір, у якому узгодьте терміни і оплату виконаних робіт. Одним із важливих критеріїв вибору виконроба є відкритість і розуміння в спілкуванні, оскільки вам доведеться постійно щось уточнювати та узгоджувати. Запросіть виконроба на свій об'єкт або покажіть йому роздруківку планування, якщо вас іще на нього не пускають, і проговоріть своє бачення майбутнього дизайну. Почуті зауваження й поради допоможуть вам зробити проект більш практичним, багатий досвід – дуже цінний ресурс.

Практичні лайфхаки для бюджетного дизайн-проекту своїми руками

Почати можна з дизайну кухні. Найпростіший принцип тут – мийка повинна розташовуватися між холодильником і плитою. Майже всі ставлять витяжку і посудомийну машину. Але не потрібно робити щось тільки тому, що всі так роблять. Ви облаштовуєте квартиру для своєї сім'ї, тому подумайте, як зробити так, щоб було зручно членам родини. Мікрохвильовку можна повісити на кронштейни на рівні грудей, так вона не буде займати місце на стільниці. На підлогу можна покласти плитку, її зручно мити, але вона холодна. Або ж лінолеум: якщо впаде чашка або тарілка – не розіб'ється. Це актуально, якщо у вас маленькі діти. Не скупіться на розетки, практика показує, що на кухні з плином часу з'явиться безліч дрібної техніки: мультиварка, пароварка, тостер, гриль, електрочайник, іонізатор води, соковижималка, міксер. Кухонні меблі виготовляють окремі компанії, тому оберіть таку і попрацюйте з проєктувальником.

Поміркуйте, де що буде стояти в кожній із кімнат. Шафи зараз ставлять вбудовані. Вони місткі, зручні у використанні, і ви можете спроєктувати їхній дизайн під свої потреби. В одній із шаф заплануйте місце для пилососа. Шафу ставлять недалеко від міжкімнатних дверей, тоді як ліжко розташовують подалі від входу. Якщо у вас багатодітна сім'я, є сенс придбати двох'ярусне ліжко. Подумайте, де буде стояти стіл для дорослих і письмові столи для дітей. Передбачте для кожного робочого місця мінімум по три розетки: для комп'ютера, планшета, мобілки, світильника.

Виберіть для роутера таке місце, щоб він охоплював усю квартиру. До телевізора проведіть виту пару. Якщо ви геймер або працюєте з відео, киньте собі виту пару на робочий стіл. Після того, як визначитеся, куди будете включати праску, пилосос, де буде стояти побутова техніка, як-от холодильник, духовка, бойлер, пральна машина та ін., можете приступати до складання плану розводки електропроводки. Для цього заведіть невеликий зошит, схематично накресліть у ньому всі стіни кожної кімнати і помітьте умовними позначками, де будуть розетки, вимикачі, виходи витої пари. Наповнення електрощитка залиште на планування професійному електрику, він повинен бути у вас у бригаді. Подумайте про таку зручну фішку, як прохідний вимикач: так ви зможете вимикати і вмикати світло, не встаючи з ліжка. Розетки у віконних укосах – це практично можна залишати на ніч свої девайси на зарядку. Підвіконня зробіть широкими, так вони стануть більш функціональними.

Оскільки розводку електропроводки роблять в основному по стелі, їх можна зробити натяжні або гіпсокартонні навісні. Натяжну стелю може продряпати кіт, але вона врятує в разі затоплення зверху. Підвісні стелі довше робити, але їх можна зробити декоративними. Точкові світильники непрактичні, часто доведеться лізти на драбину, щоб замінити лампочку, яка перегоріла. Якщо не хочете зачіпати руками люстру, яка звисає, встановіть під стелю широкий LED-світильник. До нього в комплекті йде зручний пульт, який дає змогу перемикати режими - наприклад, увечері можна легко приглушити світло. Щоб у санвузлах було достатньо світла, хорошим вибором буде натяжна глянцева стеля.

Стіни можна пофарбувати, обклеїти шпалерами або ж шпалерами під фарбування. У цьому разі віддайте перевагу склополотну, воно прослужить довше. Якщо стіна забрудниться, її можна буде помити або зафарбувати пляму. Через кілька років, коли захочете змінити обстановку, легко зможете перефарбувати їх в інший колір.

На підлогу кладуть ламінат або лінолеум. Ламінат на початку виглядає солідно, проте через пару років у щілини забивається пил, і він починає скрипіти. Крім того, він боїться рідини і видає гучний звук, коли на нього щось падає. Якщо вирішите класти лінолеум, краще візьміть утеплений напівкомерційний, він більш зносостійкий. У санвузлах і кухні під плитку покладіть електричну теплу підлогу. У ванній кімнаті тепла підлога буде підсушувати плитку, зменшувати вологість і запобігати появі цвілі. Якщо є засклений балкон, покладіть інфрачервону теплу підлогу під лінолеум.

Важливе запитання: якого кольору у вас будуть підлога, стіни, стелі і меблі? Щоб квартира не рясніла несмаком, виберіть 3-4 основні кольори. Наприклад, білий, бежевий, венге і рожевий. Підберіть відтінки цих кольорів так, щоб вони поєднувалися між собою. Якщо основну працю зі складання дизайн-проєкту взяв на себе чоловік, нехай не забуде залучити свою дружину до вибору матеріалів і кольорів. Дайте своїй другій половинці відповідальність підібрати штори, тюль, ролети. Але не забувайте, що вона захоче піти на шопінг разом із вами. Прислухайтеся до її порад із приводу вибору меблів на кухню. Ви творите свою мрію разом. 

Якщо вам дали ключі від квартири, можете заходити на ремонт, не чекаючи оформлення права власності. Приступайте і втіліть свою мрію про ідеальне житло в життя!