Виховання дітей

Чи можна виростити дитину без пустушки?

Поки ми чекали на народження малюка, я і не задумувалася, чи потрібна йому пустушка. Хоча, купуючи речі для малюка, ми захопили і її. В пологовому будинку педіатр була налаштована рішуче: ніякої пустушки, краще зайвий раз прикласти до грудей. І тут я задумалася: чого ж лікарі так категорично налаштовані? Вже вдома, прочитавши статті і методичну літературу, я зрозуміла. Виявляється, що на це, справді, є вагомі причини:

Про материнство

Материнство – найвідповідальніша та найприємніша місія жінки на планеті. Молоді матусі розповіли про те, як змінилось їхнє життя з появою дитини та що вони відчували в момент, коли вперше взяли на руки своїх малят. Юлія Гулевата З народженням дитини в житті кожної жінки розпочинається новий етап, який неминуче супроводжується втомою і недоспаними ночами, проведеними біля дитячого ліжечка. Але водночас — це прекрасний період, і всі складнощі в порівнянні з радістю материнства — ніщо, адже немає нічого приємнішого, ніж момент, коли ці маленькі рученята міцно тримають тебе за пальчик. Коли вперше взяла на руки свого малюка, відчувала ні з чим незрівнянні емоції. Сказати, що була щаслива — нічого не сказати. Таку теплоту, ніжність, радість, потік емоцій та енергії не відчувала ніколи в житті.

Мамин хліб

Четверта година ранку. На вулиці ледь світає. Сонце помалу визирає з-за лісу і будить все з нічного сну першими промінчиками. Тиша. А в хаті, що край села, вже давно кипить робота. То моя мама господарює біля печі. Вона пече хліб. Сонно тріскотять дрова, віддаючи тепло хлібові, який мама розклала в форми. На черзі — пиріжки, які ми малими так любили смакувати з молоком і бігали щоразу на кухню за новою порцією. Зараз мало хто випікає хліб у печі, частіше купують у магазині, так швидше, але... не смачніше, бо хто хоч раз куштував мамин чи бабусин хліб, уже не забуде його смак. Тож дякую тобі за хліб, мамо. Чекай онуків у гості, щоб і їхнє дитинство наповнити приємними спогадами та неповторним смаком свіжоспеченого хліба.

У сім’ї дитина з інвалідністю

Сім’я — основний вихователь дитини. Якою вона виросте: впевненою, успішною, доброзичливою чи боязкою, нерішучою, недовірливо настороженою до людей і до життя в цілому — усе це закладається у сім’ї. Таке завдання завжди непросте. Але наскільки воно ускладнюється, коли дитина обтяжена якимись порушеннями психофізичного розвитку... Сьогодні мова піде про тих дітей, у яких порушена опорно-рухова сфера. Причиною таких порушень найчастіше буває дитячий церебральний параліч, рідше — інші захворювання м’язів і суглобів. Проте причини захворювання тут для нас не настільки важливі, як те, що дитина обмежена в рухах і це накладає відбиток і на життя її самої, і батьків.

Новий рік родом з дитинства

Перші сніжинки ніжно вкрили землю, цілуючи крони дерев та зазираючи у вікна. Настрій — святковий. Молодий, тоді ще, тато приніс красуню-ялинку, а мама дістала велику коробку з новорічними іграшками, до якої ми, малі, тут же прибігли. Звичайно, там же скільки всього! Іграшки, гірлянди, вогники. Навіть Дід Мороз з внучкою Снігурочкою. Який же Новий рік без них? Ми з сестрою старанно вирізаємо сніжинки, наклеюємо їх на вікна, робимо гірлянду з кольорового паперу, прикрашаємо нею стіни в кімнаті. ...

Як виховати успішну дитину?

Бачити свою дитину успішною — мрія усіх батьків. Вони докладають до процесу виховання своїх нащадків значних зусиль. Ми поспілкувалися з мамами, чиїх малюків по праву можна назвати успішними, і запитали у них про те, як досягти бажаних результатів.

Все залежить від батьків

Часто стається так, що під тягарем важких переживань, пов’язаних з хворобою й інвалідністю дитини, зазнають деформації стосунки в сім'ї та спілкування з оточуючими. Поглинуті своїми проблемами, батьки відсторонюються від усіх інших людей, боячись нерозуміння. Усі їхні помисли спрямовані на те, щоб домогтися зцілення дитини і повернутися до втраченого через її хворобу способу життя. Інакше кажучи, батьки не приймають свого життя з хворою дитиною. Це породжує напруження, неможливість жити нинішнім днем і бачити у ньому не тільки негативне, але й позитивне. Найбільша біда таких сімей у тому, що вони не можуть реально оцінити обмеження і можливості розвитку дитини, її адаптації у соціальному середовищі. У зв'язку з цим не вдається домогтися взаєморозуміння і злагодженої взаємодії батьків з педагогами, психологами, лікарями.

Як виховати успішну дитину?

Мами завжди дбають про своїх дітей і бажають їм тільки найкращого. Роблять все заради того, щоб їхні малюки почували себе щасливими і знайшли своє місце в житті. Ми поспілкувалися з жінками, котрі приділяють багато уваги донькам і допомагають їм зростати та ставати успішними людьми.

Сторінки