Skip to main content
Як самостійно виготовити шаблон для квітки з тканини

Як самостійно виготовити шаблон для квітки з тканини

МЕТА:
поглиблення знань  вихованців  про розмаїття квітів із тканини; ознайомити  учнів з різною технікою виконання квітів-сувенірів; навчити самостійно виготовляти  шаблон для  квітки та  квітки з  тканини; формувати  вміння вихованців  виявляти творчу діяльність. Вчити виготовляти штучні квіти у різних техніках. Виховування охайності в роботі, почуття краси та прекрасного в довкіллі та бережливого ставлення до нього.

ОБЛАДНАННЯ:
робоча папка учня, інструкційні картки, картон, ножиці, голка, нитки, клей, ґудзики, тканина, тематичні малюнки учнів «Квіти у нашому житті».

ХІД УРОКУ:
І. Організаційна частина.

перевірка готовності до уроку;
перевірка знань з техніки безпеки;
створення позитивного настрою в учнів:

Сіли ми усі рівненько, Усміхнулися гарненько. Настрій на урок взяли, Працювати почали! 

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів (коротке об­ґрун­тування теми та завдань уроку).

Вступне слово керівника гуртка.
З початку навчального року ми працюємо над виготовленням квітів з тканини, які мають назву «Квітковий дивоцвіт». Із назви зрозуміло, що основним об’єктом нашої роботи є виготовлення великої кількості різних квітів з тканини. Ну а в практичній частині нашого уроку ви спробуєте самостійно виготовити квіти з тканини.  

III. Основна частина.
Керівник гуртка. Сьогодні ми підведемо проміжні підсумки вже виконаної роботи. Але це не означає, що на цьому все закінчиться. Ви і надалі будете працювати над виготовленням своїх виробів.

Зараз ви продемон­стру­єте свої роботи, які ми з вами виготовляли протягом навчального року.
(Вихованці представляють свої роботи та розповідають про техніку їх виконання, 5—6 вихованців).

Керівник гуртка. Продовжуючи наш урок, ми маємо виготовити квіти з тканини, а для цього нам потрібно знати, як розрахувати необхідну кількість тканини. (Відповіді вихованців).

Під керівництвом керівника гуртка вихованці з’ясовують необхідну кількість пелюсток та за допомогою якої геометричної фігури можна знайти площу та необхідну кількість тканини для виготовлення квітки.


Керівник гуртка. Ви вже знаєте багато квітів, знаєте, як визначити необхідну кількість тканини для однієї пелюстки та як розрахувати необхідну кількість тканини для виготовлення однієї квітки.

А зараз ми спробуємо з’ясувати наші знання про квіти за допомогою загадок:
1. Лист зелений і міцний, холод йому не страшний. А коли весну стрічає, сині очі розкриває. (Барвінок)
2. Наче сонце, — серединка, пелюстків біла хустинка. Знає бджілка і мурашка, що звуть квіточку… (Ромашка)
3. Що за диво-дивина в житі квітка є одна? Пала, мов ліхтарик, червоний кептарик. (Мак)
4. Тонка ніжка, наче спис, жовта квітка, це — … (Нарцис)
5. З «М» я влітку розквітаю, з «Л» я нігті прикрашаю, з «Р» я в річці проживаю. (Мак, лак, рак) 

IV. Практична робота.
Виготовлення квітів з тканини. Керівник гуртка. Перед тим, як почати виготовлення квітів із тканини, я хочу ознайомити вас із іншими техніками виготовлення квітів. (Показ малюнків із поясненням про різні техніки виготовлення квітів із різних конструкційних матеріалів).

Керівник гуртка.
Ви вже зрозуміли, що пелюстки для квітів ми будемо виготовляти з кружечків, і для цього нам потрібно виготовити шаблон.
Питання до гуртківців: Як ви думаєте, для чого нам потрібен шаблон? (Для зручності при обкрейдуванні деталей квітки на тканині).

При виготовленні шаблону ви будете користуватися ножицями, тому давайте згадаємо правила безпечної праці з ножицями. (Діти озвучують правила). Керівник гуртка. У вас на столі є картон, який ви можете використати для виготовлення свого шаблону. Приступаємо до виконання роботи. (Виготовлення шаблону). 

Керівник гуртка.
Тепер у кожного з вас є шаблон, за допомогою якого ви зможете обвести на тканині контур вашої квітки. (Вихованці ознайомлюються з шаблоном та зразками тканин).

Керівник гуртка. Всім все зрозуміло? А все, що необхідне для виготовлення квітки, у вас є на столі. І перед початком роботи повторимо правила безпечної праці при роботі з голкою. (Вихованці називають правила).

Виготовлення учнями квітки з тканини. 

V. Заключна частина.
Сподобалося вам заняття?
Про які квіти сьогодні ви почули розповіді?
Що цікавого дізналися на занятті?

За якими техніками можна виготовляти квіти? Керівник гуртка. На наступному занятті ми продовжимо виготовляти квітки з тканини.

Дякую вам за співпрацю! До нових зустрічей! 

VІ. Контроль за прибиранням робочих місць.

Надія Салій, керівник Зразкового художнього колективу «Світлиця», керівник гуртка, методист