Виставка «Обереги душі» Володимир Іванович Балибердін

Володимир Іванович Балибердін — член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України, голова секції декоративно-прикладного мистецтва Київської організації Національної спілки художників України. У галузі декоративно-прикладного мистецтва художник працює біля сорока років. Йому притаманне широке поле творчої діяльності: ювелірні прикраси, станкова скульптура та витвори для оздоблення інтер’єрів.

Виставка «Обереги душі» — це своєрідний творчий звіт митця. На ній представлено ретроспективну колекцію ювелірних виробів, створених останніми роками, та роботи, які зберігаються в Музеї історичних коштовностей України (а це творчість 80-х років). В. Балибердін досконало володіє різноманітними технологічними прийомами художньої обробки металу, кістки, перламутру, коштовного каменю. Творча обдарованість та професійність сприяли художнику в досягненні особливої виразності та досконалості художніх образів.

Творчості Балибердіна притаманна глибока філософська думка, збереження національних та історичних традицій, звернення до кодових знаків сивочолої давнини. Він у постійному пошуку нових мотивів, цікавих та оригінальних тем.

Художник збагатив сучасні ювелірні вироби мотивами та образами, притаманними українському народу скіфської та сарматської доби. Використання стародавніх символів у сучасних прикрасах дозволили художнику збагатити свої твори образами з давніх вірувань, сюжетами казок, народних обрядів. Такий творчий підхід збагатив витвори внутрішнім світлом, надав своєрідної таємничості.

Взяти наприклад, мотив «Дерева життя», при створенні якого художник використовує різноманітні інтерпретації, що можна побачити на витворах з перламутру, кістці та бивні. Так можна простежити таємничість творчого процесу, сповненого позитивної енергетики. Культура митця та краса художнього образу передаються глядачеві. Такі прикраси випромінюють красу та вишуканість, їх хочеться просто мати. Це наче крила, які піднімають птаха до небес, саме в цих висотах і розвивається творчість Володимира Балибердіна. Його витвори дійсно красиві, самобутні, високого художнього ґатунку. І якщо краса — це орієнтир на щастя, а коли він ще й закодований оберіг, то це — благословення.

Кажуть, якщо Бог дав таланти, то вони розкриваються у багатьох аспектах, так В. Балибердіну притаманні ще й організаторські здібності. Митець — куратор та учасник численних виставок, пленерів, мистецьких акцій як в Україні, так і за кордоном. Балибердін член правління КОНСХУ. Твори В. Балибердіна зберігаються в музеях України (зокрема, у Київському музеї історичних коштовностей України, в Севастопольському художньому музеї), у м. Руднік (Польща), приватних колекціях.

Будемо чекати нових виставок і зустрічей з митцем, творчий шлях якого є значною сторінкою культурно-мистецької ниви України.

Валентина Єфремова, фото Володимира Балибердіна
Читайте також: 

Додати новий коментар