Відгук до книжки «Душа Всесвіту» Оксани Оксамит

Особистість, якої торкнулося натхнення, прагне самовираження у слові, малюнку чи в інших проявах творчості. Виразність літературних образів яскравішає, коли вони підсилені авторськими малюнками. І це саме той випадок: книжка «Душа Всесвіту» (Харків, 2016, з передмовою Михайла Сіренка) оздоблена графічними і живописними творами автора, Оксани Оксамит (літературний псевдонім О. М. Хорозової). Як на перший погляд, назва книжки може здатися дещо претензійною; але, почавши читати, одразу переконуєшся, що сюжет і зміст, а головне — літературний рівень цих казкових новел відповідають задуму, відображеному автором у титулі.

З бездушним царством всесвітнього Хаосу, його генералами Йосипом Страхом і Володею Рублем змагаються лицарі Часу, яким допомагають діти Ніка і Толя. З ними — добрі чарівники: квітка Кульбаба-Незакрийоко, дід Сон — зачарований козак Захар Діброва. З Вічності повертаються, оживають українські герої минулих століть, письменники і поети Тарас Шевченко, Христина Алчевська, Богдан-Ігор Антонич, Олександр Олесь, Олександр Довженко, Павло Чубинський. Їхні вірші й заповіти стають духовною зброєю лицарів Часу.

З волі Того, Хто створив наш Світ, у кожній живій істоті є часточка Духу Святого. Але тільки людині, створеній Богом, як говорить Книга Буття, «на свій образ», дано усвідомити власне місце у Просторі й Часі. Тому нас не дивує, що бесіду Вишні з Яблунею, Калини з Кульбабою розуміють головні герої — діти, прилучаючись до всесвітньої Душі.

Є в книжці високі духовні акценти, є й буденні. Особливу цікавість викликає фольклорна основа, де розкриваються секрети народної магії, поняття добра і зла, давніх традицій українців. Автор підносить одвічне питання любові як першооснови людського буття, відчуває живу душу Природи у кожному деревці, рослині, комасі. У підтексті звучить необхідність поважати їх, оберігати від забруднення та знищення. Отже, бути екологічно свідомими господарями власної країни. Під час мандрів головних героїв до інших світів (а з ними трапляються дивовижні події, іноді страшні, але частіше — смішні), читачі мають змогу дізнатися багато цікавого з географії, української та світової фауни та флори, відвідати унікальні природні комплекси Землі. Збороти Хаос виявляється непросто. Цей монстр хитрий, весь час перевтілюється, змінюється, тікає… Але й він має в собі любов! Йому теж властиво закохуватися і навіть каятися. На цьому побудовано завершальний акорд підліткової феєрії, яка, треба сподіватися, матиме продовження у третій книжці Оксани Оксамит. Бажаємо автору успіхів, а всім небайдужим — приємного читання!

Андрій Топачевський
Читайте також: 

Додати новий коментар