Обереги Галини Дюговської

У «Національному музеї українського народного декоративного мистецтва» на території Лаври розгорнуто виставку Галини Дюговської «На крилах мрій»

Кажуть, що в січневі дні варто загадувати бажання, й вони здійсняться. В цьому точно переконана художниця й дизайнерка Галина Дюговська.

Галина Дюговська живе й працює в Києві. Вже багато років займається створенням арт-об’єктів з природних матеріалів, флористикою і художнім текстилем. Вона вдало використовує й поєднує традиційні та авторські техніки.

Галина є організатором і куратором українських та міжнародних мистецьких заходів — виставок та пленерів. Разом з чоловіком і натхненником Володимиром Балибердіним представляла українське декоративне мистецтво на Євробаченні в місті Баку (Азербайджан).

— Виставку «На крилах мрій» відкрито в особливий різдвяний час, коли люди мріють і прагнуть здійснення мрій, — розповідає Галина Дюговська. Перші дні січня наповнені новими надіями й спо­діваннями. В експозиції нові й раніше виконані роботи.

Художниця, натхненна традиціями та любов’ю до рідної культури в авторській інтерпретації, хоче донести до глядача енергію давніх знань, рідної землі.

— Кольорова гама, геометричний орнамент — все має глибоку символіку, ідею, зміст, — розповідає Галина. 
На виставці художниця постає одразу в трьох іпостасях: об’ємний текстиль, скульптури з лози та ляльки-мотанки. Власне, всі ці предмети пані Галина вважає оберегами. Адже коли авторські витвори мистецтва мають не тільки привабливу форму, а й несуть філософський зміст, вони стають справжнім оберегом.

Талановита майстриня вміло знаходить свій шлях й приваблює глядача своїми авторськими техніками. Переплетення ниток у металевому каркасі — це її ноу-хау. Створюючи вісім років тому яскраво-червону «Мадонну» для Першого Всеукраїнського трієнале з художнього текстилю Галина Дюговська ще була в задумі: а чи цікаво й потрібно це буде? Та конструкція настільки сподобалася членам журі, що виборола перше місце в конкурсі у номінації об’ємний текстиль.

Усі роботи, хоч і великі, все ж зберігають легкість текстилю. Її роботи можуть вдало прикрашати будинки чи офіси, нагадуючи про наше слов’янське коріння.

Одна з пристрастей Галини Дюговської — лозоплетіння. Про це вона може говорити годинами.

Серед експонатів яскраво вирізняються ляльки-мотанки. Всі зроблені з домотканої льняної тканини. Художниця переконана, що намотати можна усілякі гаразди, якщо робити це від душі. Головне — уяви­ти свою мрію і вірити, що вона здійсниться.

Людмила Чечель
Читайте також: 

Додати новий коментар