Мистецтво

Душа співає кольорами

Нещодавно в будинку художника відбулась виставка живопису майстрині пензля з Сумщини, Надії Полуян-Внукової. Шанувальники образотворчого мистецтва знайомі з творами художниці, бо така душевність яку вона створює на своїх картинах не залишить байдужими нікого.

Ганна Миколаївна Самарська — майстриня петриківського розпису.

Так сталося, що на моєму життєвому шляху з’явилася чарівниця цієї розкішної кольорової палітри Ганна Миколаївна Самарська. Завдяки цій художниці я не тільки відчула творчий потяг до цього унікального виду мистецтва, а й отримала наставника, друга.

Символи християнства в українському екслібрисі XX століття

У1994 році в Києві пройшла виставка екслібриса під назвою «Релігій багато — Бог один». На ній експонувалися роботи не лише художників з України, але також і з Словаччини, Росії, Франції, Бельгії, Китаю та Угорщини. Висока технічність, філософія образу, шанобливий підхід — ось риси, що притаманні українським мистцям. У темі релігії є багато чого, що незалежно від часу переноситься в сучасність.

Ювілей Пола Маккартні та його "Сержанта Пеппера"

All You Need Is Love... (англ., «Любов — саме те, що тобі потрібно...») Творчим здобутком Beatles літа 1967-го став «Сержант Пеппер», шедевр рок-музики, який посів перше місце серед 500 найвизначніших альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Ювілей «Сержанта» у червні 2017-го дивним чином збігається з 75-річним ювілеєм Пола Маккартні, фактичного ініціатора цього альбому.

Сучасне українське мистецтво у національних кольорах

Від чого можна отримати задоволення: від цвітіння дерев, ранішньої кави, приємної розмови, відчуття задоволеності від зробленої справи, а ще опинитися у гарному місці. Завдяки виставці картин Олесі Рибченко, які стали окрасою звичайної кав’ярні у центрі Києва на Хрещатику її інтер’єр не залишить нікого байдужим. Будемо вважати це Лесиним подарунком місту до Всесвітнього Дня мистецтва, який відзначався 15 квітня, адже саме цього дня 1452 року народився Леонардо да Вінчі.

Володимир Ілліч Масик. 100-річчя від дня народження.

Сьогодні ми згадуємо Володимира Масика у зв’язку з його сторіччям. «Мої радощі, мої болі й жалі ляжуть краплинами олії на полотна...», — слова народного художника України, педагога НАОМА К. Трохименка стали програмними в творчості В. Масика. Володимир Масик залишив надзвичайно щедру художню спадщину. Твори свідчать про людину, яка безмежно любила мистецтво, раділа життю і вміла створювати особливий настрій у своїх творах.

Комп’ютерна графіка в сучасному екслібрисі

Екслібрис, в якій би техніці він нам не зустрічався, завжди буде приємною традицією книголюба. Факт, що українське книжкове мистецтво досягло рівня світового за жанром та технологією, лише надихає на подальші звершення та мистецькі відкриття.

Живопис без пензля і фарб «Любов, як дихання»

Наталія Мальована закохана в живопис і рослини. У минулому — історик-мистецтвознавець, архівіст, викладач. Років десять тому до рук Наталії потрапив журнал, а там розповідь про дивне мистецтво ошибана. Це мистецтво флористичного живопису без використання фарб. Ця аплікація висушеними рослинами народилася в Японії багато століть тому...

Світ «театру»

Мова піде про добре знаного у світі львівського художника-графіка Сергія Храпова, який працює у станковій та книжковій графіці, акварельному живописі. Він є членом Національної Спілки художників України з 2000 року, Австрійського товариства екслібриса...

Різдвяна зірка в галереї «М-17»

Засвідчили своє відношення до Різдва митці Київської організації Національної Спілки художників України, яка влаштувала виставку в галереї сучасного мистецтва «М-17». Серед 40 учасників головний акцент взяли на себе прикладники та скульптори, які зуміли створити самостійні мистецькі оази в обрамленні яскравих творів живопису та графіки...

Сторінки