Мистецтво

Коли з роками приходить не лише старість

Я народилася в місті Києві у 1955 році, і скільки себе пам’ятаю – щось робила руками: скриньки з вітальних листівок, вив’язувала собі майже ввесь одяг – сукні, безрукавки, рукавиці, шапки, шкарпетки, костюми тощо. Так само з шиттям – тільки навчилася тримати голку, а вже шила з газет одяг і демонструвала його бабусям по маминій і татовій лініях роду. Мене ніхто не вчив, хіба-що як набирати петлі на спиці та крючком. Наче тільки чогось торкалися пальці – прокидалася пам’ять що і як робити. Якось у початковій школі в 4—5-му класі однокласниця запросила мене до себе додому після уроків. Тільки увійшла до її кімнати -- побачила вишиті подушечки болгарським хрестом. Взяла до рук і ожила пам’ять, зразу ж блиснула думка: як же до цього сама не додумалася? І в нашому домі стали з’являтися вишиті подушки. Геометричні орнаменти придумувала сама – аби були кольорові нитки та шматок тканої тканини будь-якого кольору.

Болгарська весна — 2018

Спокон віку люди тяжіють до прекрасного. Заради самовираження своїх творчих емоцій вони роблять несподівані кроки, проходять випробовування, шукають художні образи, долаючи муки творчості... Життєдайною криницею, з якої черпають натхнення художники, — є історія людства, сповнена доленосними подіями. До одного з таких явищ відноситься визвольна боротьба болгарського народу від Османського ярма.

Про любов до рідного краю…

Розмова у статті піде про прикордонний край нашої мальовничої України – літописне місто Ромен Сумської області. А спонукало до спогадів чергове видання літературно-історичного альманаху, присвяченого Майстрам пензля Роменщини.

Падає сніг. Сальваторе Адамо

...Падав сніг, але ніщо не спроможне втішити юнака від смутку — ані весела передсвяткова метушня біля магазинних вітрин, ані казковий блиск ялинкових іграшок. І усе через те, що кохана не прийшла…

Мова графіки в екслібрисах Єлизавети Мазур

Єлизавета Мазур - київська художниця-графік, нещодавно завершила навчання в Національній академії мистецтва та архітектури в Києві (2016). Вона навчалася книжковій та станковій графіці, а її улюбленою графічною технікою з роками став лінорит. Мова її графіки тонка, сповнена таємничого змісту та символізму. Численні деталі та перетікання світла у темряву створили неймовірно виразні графічні образи. Враження, викликані драматичністю сцен з книги, наповнюють глядача та не дають відірватись від побаченого.

Душа співає кольорами

Нещодавно в будинку художника відбулась виставка живопису майстрині пензля з Сумщини, Надії Полуян-Внукової. Шанувальники образотворчого мистецтва знайомі з творами художниці, бо така душевність яку вона створює на своїх картинах не залишить байдужими нікого.

Ганна Миколаївна Самарська — майстриня петриківського розпису.

Так сталося, що на моєму життєвому шляху з’явилася чарівниця цієї розкішної кольорової палітри Ганна Миколаївна Самарська. Завдяки цій художниці я не тільки відчула творчий потяг до цього унікального виду мистецтва, а й отримала наставника, друга.

Символи християнства в українському екслібрисі XX століття

У1994 році в Києві пройшла виставка екслібриса під назвою «Релігій багато — Бог один». На ній експонувалися роботи не лише художників з України, але також і з Словаччини, Росії, Франції, Бельгії, Китаю та Угорщини. Висока технічність, філософія образу, шанобливий підхід — ось риси, що притаманні українським мистцям. У темі релігії є багато чого, що незалежно від часу переноситься в сучасність.

Ювілей Пола Маккартні та його "Сержанта Пеппера"

All You Need Is Love... (англ., «Любов — саме те, що тобі потрібно...») Творчим здобутком Beatles літа 1967-го став «Сержант Пеппер», шедевр рок-музики, який посів перше місце серед 500 найвизначніших альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Ювілей «Сержанта» у червні 2017-го дивним чином збігається з 75-річним ювілеєм Пола Маккартні, фактичного ініціатора цього альбому.

Сучасне українське мистецтво у національних кольорах

Від чого можна отримати задоволення: від цвітіння дерев, ранішньої кави, приємної розмови, відчуття задоволеності від зробленої справи, а ще опинитися у гарному місці. Завдяки виставці картин Олесі Рибченко, які стали окрасою звичайної кав’ярні у центрі Києва на Хрещатику її інтер’єр не залишить нікого байдужим. Будемо вважати це Лесиним подарунком місту до Всесвітнього Дня мистецтва, який відзначався 15 квітня, адже саме цього дня 1452 року народився Леонардо да Вінчі.

Сторінки