Робота на конкурс «Моя мама – найкраща»

Анастасія Порай –Кошиць, 7 клас, Козелецька гімназія №1
----------------------------------------------------------------
Мало не кожна дитина переконана, що її матуся – найкраща у світі. І хоча інколи матуся й свариться, діти все одно не перестають любити своїх мам.

Мати, як білокрила лебідонька, веде своїх діточок по річці життя. Охороняє, захищає від негараздів. Та чи всіх матерів, справді, можна назвати найкращими, чи всі діти щасливі зі своїми матусями? Якщо так, то чому тоді так багато дитячих будинків, у яких зростають маленькі крихітки без материнської любові?

Одного разу я  стала свідком неприємного випадку, побачивши в супермаркеті  одну матусю з дитинчам, яке невпинно верещало, вимагаючи купити якусь іграшку. Молода мама знервовано кричала, а потім почала смикати й навіть бити дитину на людях.  У цієї жінки, напевно, одна дитина, і вона не може їй дати ради. Напевно, в дитинстві вона також недоотримала материнської любові, і через це така груба й роздратовано. Відчувається, що між тією матір'ю й дитиною немає єдності, розуміння.     
     
Моя матуся зовсім інша. Я переконана, що вона – найкраща, адже нас у мами – п’ятеро: я – найстарша, мені 13 років, Микиті – 10, Тимофію – 7, Василині – 3 роки, а найменшій Марійці  - сім місяців. І хоча ми всі різні і в кожного свій характер,  до кожного з нас матуся має підхід, кожного може зрозуміти, здається,  вона живе не   лише своїм життям, а ще п’ятьма нашими життями. Вона якось відчуває нас кожного на відстані, розуміє без слів, інколи думаю, що матуся вміє читати наші думки, вгадувати наші бажання.

Моя матуся – молода гарна й сучасна жінка. Взагалі вона дуже жіночна. У неї дуже гарні сіро-голубі очі, такі ніжні, щирі та лагідні, які бувають лише   у справжніх жінок. Волосся каштанове, густе, хоч і коротке. Матуся багато чого вміє і може багато чому навчити. Вона смачно готує й гарно співає, водить автомобіль і грає на фортепіано, шиє й допомагає робити уроки з усіх предметів, а як гарно вона виплітає нам, дівчаткам,  коси.

Мама переконана, що головне призначення Жінки й Матері – дарувати Любов. Без любові життя на землі зникне. Отож і вчить нас мама бути справедливими й  терплячими, чутливими до людського горя, любити людей і життя.

Нам з батьками пощастило – вони не мають поганих звичок і дбають про наше здоров'я та наше майбутнє. Я хочу, щоб таких батьків, як наші, було якомога більше, а отже й буде більше щасливих дітей.

Пов'язані новини