Бути мамою

Бути мамою

Лагідна, турботлива, любляча, терпляча, іноді сувора і завжди найрідніша… Для кожного з нас це наша матуся. Материнська любов вічна і незмінна. Про неї сказано і написано вже так багато. Але по-справжньому зрозуміти її можна лише тоді, коли тримаєш на руках свою маленьку крихітку. 

Ще зовсім недавно День матері був особливим святом, коли даруєш слова любові і вдячності своїй матусі. І ось тепер сама стаєш мамою!.. Це особливе відчуття важко описати словами. Це ні з чим не зрівняна радість і велике щастя – обіймати таке маленьке диво.

Ставши мамою життя кожної жінки сильно змінюється. Воно наповнюється радістю і натхненням від перших успіхів і досягнень малюка. Ще вчора він був маленькою крихіткою, а зараз посміхається і тягне свої маленькі рученята. А ось він навчився сидіти і самостійно гратися брязкальцем. А тепер вже повзає і тягне все до рота. А ось робить свої перші кроки…

Разом із радістю приходить також й інше відчуття – це відчуття відповідальності за майбутнє свого малюка. Ми починаємо замислюватися над тим, що нам робити зараз, щоб забезпечити щасливе майбутнє для своєї дитини. Хтось віддає 2-річну дитину на уроки скрипки, сподіваючись, що вона стане великим музикантом. Хтось наймає професійного репетитора для навчання іноземним мовам, мріючи бачити свою дитину видатним дипломатом. А хтось купує дитині комп'ютер, сподіваючись зробити з неї геніального програміста. 

Але для маленької дитини, де б вона не росла – в маленькому селі без інтернету або в сучасному смарт-будинку з новітніми технологіями – найважливішим залишається одна єдина річ. Це материнська любов. Завжди і в усі часи саме материнська любов виховувала дітей героями та геніями, добрими та чуйними, сильними та сміливими особистостями. В історії цьому є багато прикладів.

Час, проведений разом з батьками, і особливо разом з мамою, дитина запам'ятовує на все життя як найщасливіші моменти. Тож перш ніж купувати своїй дитині чергову іграшку, подумайте, з якою метою ви хочете її придбати. Щоб відволікти дитину на 15-20 хвилин і тим часом піти випити на кухні запашної кави та розслабитися? Перш ніж включити дитині ще один мультик – хай собі дивиться, тільки б не вередувала, подумайте про те, а чому цей мультик навчить мою дитину. Насправді, для всіх малюків набагато цінніші ті хвилини, які вони проводять разом із мамою, відчуваючи її увагу, турботу і любов. Навіть 10 хвилинок уваги від рідної матусі подарують дитині таку радість, яку не здатні подарувати ніякі розвиваючі іграшки або мультики.

Матусине серце завжди відчуває, що буде краще для дитини саме тут и саме зараз. В нашу епоху технологій і психологій дуже важливо пам'ятати про це, і прислухатися до свого серця, як це робили наші матусі і багато інших  поколінь перед нами. Адже сила материнської любові дивовижна. Навіть на великій відстані вона здатна відчути, що відбувається з її дитиною. Ніякий сучасний пристрій на це не здатний.

«Моя мама – найкраща мама у світі!» – так думають усі маленькі діти. І це дійсно так. Бо наша мама залишається для нас мамою на все життя. Лагідною, турботливою, люблячою, терплячою, іноді суворою і завжди найріднішою.

Автор:  Світлана Журавель