Skip to main content
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України
У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України.

Виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України

У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України. Секція критики та мистецтвознавства представила твори художників, з якими працюють мистецтвознавці: пишуть статті, створюють монографії, каталоги, альбоми, влаштовують виставки, пленери.

Вийшов своєрідний звіт, в якому простежена певна історична канва розвитку сучасного образотворчого мистецтва Києва. Як зазначив голова секції, доктор мистецтвознавства Олексій Роготченко, родзинка виставки в тому, що більшість творів широкий загал не зможе побачити, бо вони зберігаються у приватних колекціях.

Експозиція побудована з творів високого художнього рівня, які можуть бути окрасою провідних музеїв України. Був перекинутий своєрідний місток між творчим вузом Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, КОНСХУ та самою галереєю, яка веде свою діяльність з кінця 40-х років ХХ століття.

Дійсно, представлені художники є випускниками НАОМА, які увійшли в коло найкращих представників київської мистецької школи. Знаний кандидат мистецтвознавства лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Зоя Чегусова широковідома в культурно-мистецькому середовищі України, саме вона представила найбільшу кількість творів, серед яких живопис на шовку Наталки Гронської «Настрій», «Соняшникове поле» Марії Семісюк та серія вишуканих творів з кераміки. Серед представлених творів слід назвати картину «Секретний об’єкт №1» мисткині експресіоністичного напряму Ольги Морозової та портрет «Художниці» пензля Олексія Глазунова, який підкорює мистецький Олімп своїм імпульсивним живописом та вишуканою палітрою в in style Rembrandt. Оля Безп’ятова презентувала вишукані акварелі Лариси Пуханової та Олександра Агафонова. Марина Юр представила картину «Супой» пензля відомого живописця Олексія Солов’я.

У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України.

Доцент НАОМА заслужений діяч мистецтв Л. Лисенко привернула увагу до творчості відомого скульптора Юліана Синкевича (1930-2019). Скульптурна композиція «Обійми» наповнила виставку глибоким станом чистих почуттів. А поряд приваблював погляд вишуканий «Продавець флейт» з бронзи та каменю Олексія Кузьміна. Ганна Ярова представила картину Юрона Шевченка «Сон Дмитра Трофимовича про його можливе відрядження до Парижу», в якій проявилася могутня енергетика сучасного митця, розкішна живописна палітра. Юрій Вакуленко поєднав у собі обидві професії мистецтвознавця та художника власною картиною «Портрет підозріло думаючої людини». На виставці було представлено чимало портретів: мистецтвознавець академік А. Пучков презентував свій портрет пензля заслуженого художника України Анатолія Тартаковського; сонячною енергією вирував портрет Олесі Авраменко художниці Ганни Криволап.

У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України.

Картина «Персик квітне» Олексія Бідношея, яку представила Ганна Лавреха, наповнила залу піднесеним настроєм. Помилуватися схилами Дніпра та звершити подорож романтичною Русанівкою запросили Микола Демін та Данило Бідношей, а Олександр Масик нагадав нам весняний Гурзуф, де проходили пленери українських митців, які шліфували свою палітру в оточенні мальовничих морських краєвидів.

 

Дмитро Нагурний "Вітрила"

Родзинкою виставки стали картини «Кубічний пейзаж» та «Вітрила» Дмитра Нагурного (1946-2019), який раптово покинув цей світ. Твори з колекції родини представила Валентина Єфремова. Світла радісна палітра сповіщала неймовірну енергетику, яка супроводжувала художника все його творче життя. На виставці можна було побачити твори Івана Аполонова та Руслана Пушкіна з колекції Олени Зикеєвої; картини Андрія Чеботару, Тетяни Красної та багатьох інших. За всім дійством спостерігала «Мудра сова» з бронзи Олексія Овчаренка, «Зоряна людина» Нелі Юсупової. В цілому було представлено понад 30 сучасних творів. Проект «Мистецтвознавці та митці» озвучив дань вдячності нашим педагогам в НАОМА, які не тільки заклали підґрунтя високої професійності, сприяли вихованню нашого світогляду, відповідальності перед суспільством. Виставка розкрила потужну енергетику митців, наповнених безмежної любові до України.