Мистецтвознавці плюс митці

У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України.

У галереї «Митець» відбулася унікальна за своєю концепцією виставка художніх творів, присвячених ювілею Київської організації Національної спілки художників України. Секція критики та мистецтвознавства представила твори художників, з якими працюють мистецтвознавці: пишуть статті, створюють монографії, каталоги, альбоми, влаштовують виставки, пленери.

Вийшов своєрідний звіт, в якому простежена певна історична канва розвитку сучасного образотворчого мистецтва Києва. Як зазначив голова секції, доктор мистецтвознавства Олексій Роготченко, родзинка виставки в тому, що більшість творів широкий загал не зможе побачити, бо вони зберігаються у приватних колекціях.

Експозиція побудована з творів високого художнього рівня, які можуть бути окрасою провідних музеїв України. Був перекинутий своєрідний місток між творчим вузом Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, КОНСХУ та самою галереєю, яка веде свою діяльність з кінця 40-х років ХХ століття.

Дійсно, представлені художники є випускниками НАОМА, які увійшли в коло найкращих представників київської мистецької школи. Знаний кандидат мистецтвознавства лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Зоя Чегусова широковідома в культурно-мистецькому середовищі України, саме вона представила найбільшу кількість творів, серед яких живопис на шовку Наталки Гронської «Настрій», «Соняшникове поле» Марії Семісюк та серія вишуканих творів з кераміки. Серед представлених творів слід назвати картину «Секретний об’єкт №1» мисткині експресіоністичного напряму Ольги Морозової та портрет «Художниці» пензля Олексія Глазунова, який підкорює мистецький Олімп своїм імпульсивним живописом та вишуканою палітрою в in style Rembrandt. Оля Безп’ятова презентувала вишукані акварелі Лариси Пуханової та Олександра Агафонова. Марина Юр представила картину «Супой» пензля відомого живописця Олексія Солов’я.

" "

Доцент НАОМА заслужений діяч мистецтв Л. Лисенко привернула увагу до творчості відомого скульптора Юліана Синкевича (1930-2019). Скульптурна композиція «Обійми» наповнила виставку глибоким станом чистих почуттів. А поряд приваблював погляд вишуканий «Продавець флейт» з бронзи та каменю Олексія Кузьміна. Ганна Ярова представила картину Юрона Шевченка «Сон Дмитра Трофимовича про його можливе відрядження до Парижу», в якій проявилася могутня енергетика сучасного митця, розкішна живописна палітра. Юрій Вакуленко поєднав у собі обидві професії мистецтвознавця та художника власною картиною «Портрет підозріло думаючої людини». На виставці було представлено чимало портретів: мистецтвознавець академік А. Пучков презентував свій портрет пензля заслуженого художника України Анатолія Тартаковського; сонячною енергією вирував портрет Олесі Авраменко художниці Ганни Криволап.

" "

Картина «Персик квітне» Олексія Бідношея, яку представила Ганна Лавреха, наповнила залу піднесеним настроєм. Помилуватися схилами Дніпра та звершити подорож романтичною Русанівкою запросили Микола Демін та Данило Бідношей, а Олександр Масик нагадав нам весняний Гурзуф, де проходили пленери українських митців, які шліфували свою палітру в оточенні мальовничих морських краєвидів.

 

Дмитро Нагурний "Вітрила"

Родзинкою виставки стали картини «Кубічний пейзаж» та «Вітрила» Дмитра Нагурного (1946-2019), який раптово покинув цей світ. Твори з колекції родини представила Валентина Єфремова. Світла радісна палітра сповіщала неймовірну енергетику, яка супроводжувала художника все його творче життя. На виставці можна було побачити твори Івана Аполонова та Руслана Пушкіна з колекції Олени Зикеєвої; картини Андрія Чеботару, Тетяни Красної та багатьох інших. За всім дійством спостерігала «Мудра сова» з бронзи Олексія Овчаренка, «Зоряна людина» Нелі Юсупової. В цілому було представлено понад 30 сучасних творів. Проект «Мистецтвознавці та митці» озвучив дань вдячності нашим педагогам в НАОМА, які не тільки заклали підґрунтя високої професійності, сприяли вихованню нашого світогляду, відповідальності перед суспільством. Виставка розкрила потужну енергетику митців, наповнених безмежної любові до України.

мистецтвознавець, заслужений працівник культури України