Духовний світ Юрія Базавлука

Виставка присвячена пам’яті Миколи Омеляновича Макаренка

Виставка присвячена пам’яті Миколи Омеляновича Макаренка - археолога, мистецтвознавця, художника, музеєзнавця, пам’яткоохоронця, громадського діяча(1877-1938)

За радянських часів ім’я українського патріота було викреслене зі сторінок історії. Перший директор музею імені Богдана і Варвари Ханенків здійснив в Україні важливі археологічні дослідження, став на захист від знищення Михайлівського Золотоверхого собору. Пам’ятаємо

Представляємо живопис члена Національної спілки художників України Юрія Комінтерновича Базавлука.

Народився майбутній митець у Харкові, але дитинство та  юність пройшли  в історичному місті Путивль, що на Сумщині. Останні роки успішно займався бізнесом у Києві. Тяжіння до малювання проявилося зі шкільних років, наочним прикладом була творчість батька та зоряний час майбутнього митця прийшов у зрілому віці. 

Юрій Базавлук активний громадський діяч, людина, яка прагне змінити світ на краще, патріот України. Кілька знакових подій у житті остаточно спрямували філософське кредо Юрія Комінтерновича - присвятити своє життя живопису.

 На виставці у Центральній районній бібліотеці ім. Івана Франка можна побачити картини, наповнені святістю, глибоким філософським змістом, прагненням показати пріоритети духовного над матеріальним. Перед нами цикл творів, присвячених сакральному мистецтву. Вражає природний дар Ю. Базавлука, володіння розкішною прозорою палітрою та віртуозною манерою живописного письма, яке бере свої витоки з найкращих досягнень імпресіоністів.

Виставка відбулася завдяки благодійної підтримки земляка Живінського Дмитра Олексійовича.

Мажорні кольори
Мажорні кольори

 

Осінь
Осінь

 

Пори року-зима 2016
Пори року-зима 2016

 

Рання весна 2015р.
Рання весна 2015

 

Собор 2015
Собор 2015

 

Софіївська вулиця -Київ 2015
Софіївська вулиця -Київ 2015

 

Сонячні промені у парку
Сонячні промені у парку 

 

В монастирі
В монастирі

 

Заповідник 2016
Заповідник 2016

 

Зима до Молчанського монастиря 2015
Зима до Молчанського монастиря 2015

 

Куратор проєкту Валентина ЄФРЕМОВА, мистецтвознавець, 

заслужений працівник культури України 

 

мистецтвознавець, заслужений працівник культури України