«Цвіте терен…»

Любов Міненко

Так назвала свою ювілейну виставку в Національному музеї літератури України художниця Любов Міненко.

Любов Міненко  –  відома українська художниця, лауреатка  премії імені Василя Стуса. Художник-сценограф, власне  вчитель Данило Лідер, особливість таланту художниці відзначив так: «Її буйне обдарування, надзвичайна працездатність, дивовижна людська цільність, творча активність зробили Любов Міненко помітним явищем серед кола художників України». На виставці представлено 50 полотен, що різняться за тематикою, однак об’єднані неповторною колористикою та стилем написання авторки.  «Нам приємно, що свій ювілейний життєвий рік художниця Любов Міненко відзначає у нашому музеї, - сказала директорка музею Галина Сорока. – До того ж це п’ята виставка мисткині у наших залах. Ми в захопленні від її робіт. Шкода, що не так багато людей мають можливість побачити її роботи через коронавірус». 

Творчість Любові Міненко така ж різнобарвна, як і українська земля, яку вона не просто любить, а й звеличує у своїх полотнах. Її канівська говірка, всотана з молоком матері, просто зачаровує. Художниця вільно цитує твори  Тараса Шевченка, Лесі Українки у назвах своїх робіт. На її картинах відтворено життя  швидкоплинне, сповнене духовності.  «Піднімайся, Україно!», «У любистку скупані», «Коровай», «Ранок у Каневі», «Цвіте терен..» - роботи, біля яких хочеться затриматися й зчитувати життя українців. Схоже, художниця могла б стати письменницею, настільки тонко і з любов’ю творить картини. Її твори самобутні й неповторні. Світ, який її оточує – щедрий і теплий, як і кольорова гама полотен. Її твори не сплутаєш з іншими митцями. У неї свій, особливий почерк.

Після закінчення Київського художнього інституту два роки працювала художницею сцени у Хмельницькому драматичному театрі. Сімейні обставини повернули її до Києва. Треба було виховувати двох донечок. Та важко уявити художницю без Канева, куди зрештою вона перебралася до батьківської хати, яку так і називає – «мій хутір». Художниця вважає за честь те, що в неї гостював  наставник Іван Макарович Гончар.

Мистецтво художниці сягає обріїв європейського рівня. Її  твори є в Англії, Франції, Німеччині, Америці, Канаді, Японії…

коровай

 

 

Людмила ЧЕЧЕЛЬ    

Фото авторки