Як правильно розтягнути нове взуття

Як правильно розтягнути нове взуття

Армійський спосіб

Найпростіший, але досить ефективний спосіб. Товсті бавовняні шкарпетки намочіть в теплій воді, ретельно викрутіть, щоб вони були вологі, але, щоб з них не стікала вода, взуйте туфлі. Ходіть у них, поки не висохнуть шкарпетки або поки не набридне. Після цього засуньте у взуття газету, щоб увібрала вологу.

Носіть туфлі вдома

Ходіть в черевиках по дому, і вони розтягнуться за розміром вашої ноги. Це ще один найпростіший варіант розтяжки взуття до того моменту, поки воно не стане придатним для носіння. Перш ніж продемонструвати обнову, доведеться зачекати кілька днів, проте цей метод природний.

Увага! Приймати в черевиках душ не рекомендується — ризикуєте зіпсувати. Кажуть, таке практикували колись в армії США.

Хімічний спосіб

У взуттєвому магазині можна купити засіб для розтяжки взуття. Це піноутворюючий спрей, який потрібно розпилювати всередині взуття в необхідному місці. Після цього у взутті обов’язково потрібно походити. Хімікати більш ефективно пом’якшують шкіру. А також потрібно активно поприсідати, відриваючи п’ятки від землі.

Увага! Може змінитися колір, особливо у світлого взуття, тому краще обережно перевірити засіб на малопомітному місці (наприклад, на краєчку язичка). Альтернативний варіант: замість засобу для розтяжки взуття можна протерти спиртом. В СРСР, наприклад, використовували одеколон.

Льодяний спосіб

Працює ефективно. Засуньте у взуття поліетиленовий кульок з водою. Пакет, заповнений на чверть водою і щільно закритий, ми кладемо в наші вузькі туфлі. Ретельно розподіліть площу пакета по всій туфлі і поставте на ніч у морозильник. Вода замерзне і перетвориться на лід, збільшиться в об’ємі й розтягне взуття.

Виймаємо взуття із морозилки і чекаємо 20 хвилин. Після того, як лід трохи підтанув, виймаємо пакет. Акуратно витираємо наші черевики всередині. Отже, за допомогою льоду ми розтягнули наші нові черевики і тепер знову можемо приміряти їх.

Увага! Головне — брати пакет без дірок, ретельно його зав’язати, а краще потім покласти ще в один пакет. Кладіть взуття новим, чистим — бо кінець кінцем воно буде лежати поряд з вашими пельменями. Не діставайте пакет з льодом силою — дайте воді підтанути.

Не можна цього робити з лакованими туфлями.

Професійний спосіб

Взуття можна віднести до спе­ціаліста. Його натягують на підігріті металічні колодки і поступово розтягують.

Увага! Швець може переборщити, і черевики візьмуться пухирем або розійдеться шов. А відповідальності майстерня за це не несе.

Механічний спосіб

У взуттєвому магазині продаються колодки для розтяжки взуття (shoe stretchers). Вони схожі на звичайні дерев’яні колодки, але з гвинтовим механізмом для силового розширення. Часто в комплекті з ними йдуть маленькі випуклі наклейки, якими можна точково коригувати місця, де взуття тисне. Колодки можна замінити щільно набитими газетами.

Розтягування кульками із шкарпеток

Підготуйте кілька шкарпеток на кожний черевик. Скрутіть кілька шкарпеток у кульки.

М’яко запхайте кожну шкарпетку в черевик, доки вони не заповнять простір.

Повторіть цю ж процедуру з другим черевиком.

Закладіть у черевики вологі газети. Зім’явши кілька вологих газет, напхайте їх у черевички. Постарайтесь умістити стільки паперових шматків, скільки поміститься всередині, але зберігаючи натуральну форму. Помітивши дефект верху, дістаньте газети і почніть спочатку, намагаючись зберегти форму черевика.

Зачекайте, поки висохнуть. Витягніть газети і взуйте.

Цей метод можна комбінувати із заморозкою, якщо потрібно більше розтягнути. Також ви можете використати замість газет вологі шкарпетки.

Увага! Важливо не деформувати взуття — не засовуйте дуже великі шматки газет.

Температурний спосіб

У місцях, де тисне, прогріти шкіру феном. Одразу взути і походити. Повторювати, поки не набридне.

Одягніть теплі шкарпетки і додайте температури.

Засуньте стопи в тісні туфлі. Нагрівайте тісні ділянки ручним феном протягом 20—30 секунд, одночасно вигинаючи стопу, наскільки це можливо. Закінчивши підігрів, залиште черевики на нозі, щоб вони охолонули природним шляхом. Потім спробуйте одягнути їх на звичайні шкарпетки або колготи.

Повторіть процедуру кілька разів, поки черевики не розтягнуться. Як тільки форма вас задовольнить, нанесіть на них кондиціонер для взуття, щоб нормалізувати вологу шкіри, втрачену під час сушки.

Увага! Цей спосіб застосовується тільки для натуральної шкіри.

З гарячим повітрям важливо не переборщити, щоб не потік клей, і взагалі не розігрівати проклеєні шви.

Поради

Важливо: взуття неможливо розтягнути в довжину. Воно розтягується тільки вшир. Якщо пальці впираються в носок, то не гайте на цю пару час, краще одразу поверніть в магазин або продайте.

Всі вищезазначені способи — для взуття із натуральної шкіри. Синтетичні матеріали розтягуються набагато гірше. А гаряче повітря на кожзам або нейлон невпливає.

З дорогими туфлями із тонкої шкіри треба бути обережними. Ніжне взуття не варто піддавати силовим способам заморозки.

Після розтяжки шкіра втрачає свої натуральні жири і стає більш ламкою, тому після процедур потрібно обов’язково обробити взуття кондиціонером або кремом. Це важливо після прогрівання феном.

Не спішіть розтягувати взуття жорсткими методами. Може, треба трохи потерпіти, походити в ньому, і воно стане комфортним.

І ще чотири поради майстра-швеця:

— Для розтяжки взуття попирскайте туфлі спиртовим розчином для миття вікон і взуйте їх на товстий носок. Походіть так протягом години;

— якщо давить жорсткий задник, розімніть руками або легенько (!!!) побийте молотком;

— якщо шкіряна підошва пропускає вологу — змажте її кремом для взуття або гарячою оліфою;

— якщо взуття рипить, його також можна обробити кремом, маслом чи воском.

 

Category