Їх танці особливо чудові

Та випадкова зустріч у поїзді була зовсім невипадковою... У червні минулого 2017 року, повертаючись із відрядження з моєї улюбленої Одеси, я познайомилася з Оксаною Зятьковою. Як виявилося в розмові, Оксана — засновник і Голова Одеської міської благодійної організації (ОМБО) «Сонячні діти». Ми одразу відчули спорідненість душ, тому що я, як координатор проектів Громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» (ГО «ФЖМС»), розвиваю напрямок «Робота з людьми літнього віку та людьми з особливими потребами». Тема про особливих людей у суспільстві близька моєму серцю, бо неодноразово чула про них від жінок, яким приходиться часто наодинці розхльобувати ці проблеми.

Історія Оксани теж зовнішньо схожа на розповіді мам, які виховують особливих дітей, але вона вразила мене тим, що показала дуже сильну любов до своєї дитини. Оксана не здалася, коли їй довелося самій піднімати Настуню, яка народилася з синдромом Дауна, і зараз допомагає іншим дітям.

Найчастіше діти, що народилися з таким діагнозом, мають ще ряд інших захворювань. У Насті порок серця, і вона вже перенесла дві операції, буде ще третя операція на серці.

Участь багатьох дітей з таким діагнозом однакова: вони знаходяться в спеціалізованих установах або живуть вдома, відрізані від суспільства. Але діти з ОМБО «Сонячні діти» дійсно особливі. Не тому, що вони всі мають синдром Дауна, а тому що вони, незважаючи на всі складні обставини, радіють життю і… танцюють! Так, вони всі об'єднані спільною справою, і разом зі своїми батьками докладають максимум зусиль для творчого розвитку. Перший педагог по танцях, яка змогла згуртувати колектив — Альбіна Ліванова. Другим педагогом була Гурліч Лілія.

Зараз дітям викладає Громлюк Анна Сергіївна, вона також повірила у них та щиро ділиться з ними своїм професійним досвідом. Хлопці і дівчатка багато подорожують, і вони учасники вже багатьох творчих фестивалів.

Один з таких фестивалів «Долина нарцисів» нещодавно пройшов у м. Хуст Закарпатської області. Танцювальний колектив з чудовою позитивною назвою «Сонячні промінчики» вже третій рік приїжджає брати участь у цьому заході, організатор якого Любов Яцук. Вона дійсно невтомна людина, бо щороку знаходить можливості гідно провести це свято як для дітей, так і для батьків. Фестиваль примітний тим, що на нього приїжджають саме особливі діти. У 2018 році на ньому побували 147 осіб. Наші «Сонячні промінчики» разом з батьками мешкали в котеджах на березі мальовничого озера Шиян.

По дорозі на фестиваль творчий колектив дітей з батьками заїхали в столицю. ГО «Україна. Воля. Життя», ГО «ФЖМС» провели прогулянку по Києву: побували в Києво-Печерській лаврі та на території музею Другої світової війни. Також для сімей був організований пікнік на березі Дніпра. Ми були приємно здивовані, наскільки ж міцна дружба дітей, велике їх бажання підтримувати один одного і трепітне ставлення хлопчиків до дівчаток-партнерів. Теплі почуття і пам'ять про цей день залишилися як у дітей — Насті, Назара, Олени, Максима та Даниїла, Валерії, так і у батьків Оксани Зятькової, Світлани Фадєєвої, Олени Сергачевої, Олександри Чуян, Валентини Юрчило, Наталії Ярославцевої. А чудова команда, яка всіх супроводжувала — Юрій Василець, Максим Ковеня та Бася Володарська — надихнулася дітьми, їх щирістю і добротою.

Федерація жінок завітала до Одеси та 21 червня провели майстер-клас з правопівкульного малювання для дітей. Діти малювали гуашшю картину «Літній день» по особливій методиці, яка заснована на теорії американського невролога і лауреата Нобелівської премії Роджера Сперрі. Діти спробували уважно слухати і відобразити небо, сонце, травичку, квіти. У кожного юного майстра вийшла своя неповторна картина з найрізноманітнішими емоціями.

В Україні не знайти аналога подібному ансамблю танцю, де танцюють у парах тільки діти з синдромом Дауна. Колектив дуже хоче знайти продюсера, який зміг би допомагати дітям відвідувати не тільки фестивалі в Україні, а й в інших країнах.

Батьки постійно шукають меценатів, але найчастіше витрати доводиться оплачувати самим, зі своїх невеликих пенсій. «Сонячні промінчики» двічі лауреати першої премії Міжнародного телевізійного благодійного фестивалю SODRUGESTVO мистецтв і конкурсу краси. А також учасники Одеського фестивалю «Під крилом Ангела» (2016—2018 рр.). У 2016-му лауреати фестивалю «Червоноград збирає друзів». 2017—2018-го — учасники гала-концерту в Херсоні «Ми все зможемо». В 2017-му взяли участь у Міжнародному фестивалі «Рандеву у мами» і в червні 2018-го учасники події «Зорі надії» міста Покровськ Донецької області.

Завдяки великому вкладу і громадській діяльності батьків діти мають можливість розвивати свої таланти, бути соціально активними, вивчати різні куточки своєї країни, які вони об’їжджають зі своїми чудовими творчими номерами. Ці сонячні промінчики дарують багато натхнення та сил кожному, хто зустрічається з ними. Нехай тепло їхніх душ зможе розтопити наше суспільство та навчитись цінити кожну мить нашого життя!

 
Читайте також: 

Додати новий коментар