Свято Матері – свято любові та пошани

Квітує травень, оспіваний у піснях,

гаптований солов’їними розливами,

і з ним приходить до нас

славне свято Матері!

 

Свято – це незабутній день, коли кожний з нас урочисто і радісно відзначає знаменну подію у своєму житті, в житті своєї родини, громади чи суспільства. У наш час, час національного й духовного відродження, ми повертаємось до свят, які шанували наші предки. З них черпаємо скарби народної мудрості, наснагу, сподівання на кращу долю рідного народу.

Місяць травень багатий на різні свята, але свято, про яке ми розповімо вам, нашим читачам, на всі часи й для всіх народів залишиться священним і незабутнім. На другу неділю цього весняного місяця, коли природа прокинулась від сну й земля вкривається травами і квітами, теплий духмяний вітерець приносить нам Свято Матері.

Думка про матір завжди огортає душу теплом і ніжністю, але історія походження цього свята сумна, й розпочалася вона 9 травня 1905 року у штаті Філадельфія (США). Американську молоду дівчину Гану Джервіс спіткало страшне лихо – передчасно пішла з життя її мама. Ця подія глибоко її вразила, вона покинула роботу і провела багато часу в глибокій жалобі. Скуштувавши сирітської долі, Ганна вимріяла думку - аби люди один день на рік присвятили своїм матерям. З цією пропозицією вона писала листи до газет, державних установ, законодавчих органів, видатних осіб, і її старання увінчались успіхом. У квітні 1910 року губернатор західної Вірджинії видав прокламацію про встановлення Дня матері. Його приклад наслідували й інші штати Америки. А в 1914 році Президент США Т. В. Вільсон підписав резолюцію Конгресу, якою оголошено День матері обов’язковим для всієї держави. Незабаром 43 країни світу приєдналися до святкування цього дня.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Для українців це свято має триєдиний сенс: поклоніння Матері-Богородиці, яку наш народ вважає заступницею; вшанування Матері-Вітчизни і земної Матері, яка дає життя, а з 1995 року День Матері став святом усієї незалежної України. Проте, по-перше, День Матері – це свято родинне, важливий засіб виховання дітей. Саме діти мусять пізнати, ким є для них мама, що зробила вона для них і якої пошани заслуговує. В цей день висловлюють свою шану, любов і повагу матерям всі: і неповнолітні діти, й ті, хто вже став дорослим, вони дарують їм квіти та усмішки, згадують світлу пам'ять матерів, які відійшли у вічність, але завжди живуть у серцях своїх дітей.    

Свято Матері – свято любові та пошани. Так нехай же воно увійде в кожну українську родину, щоб під знаком вшанування Матері виховувалися наші діти, бо від того, як вони будуть виховані, залежить наша сила, краса, воля, наше майбутнє.

Світлана Шевченко




Читайте також: 

Додати новий коментар