Перейти до основного вмісту
Індійські танці, угорський гуляш, турецька кава…

Індійські танці, угорський гуляш, турецька кава…

Усе це можна було побачити й спробувати на 26-му благодійному ярмарку, який відбувся минулої суботи на НСК «Олімпійський». Ярмарок проводить Міжнародний жіночий клуб Києва (МЖКК). Усі отримані кошти від заходу спрямовуються на благодійні проекти, що підтримують жінок, дітей, людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, які потребують допомоги в Україні.

Благодійний ярмарок — це чудова можливість здійснити незабутню подорож, відчути культуру та скуштувати кухню усього світу. Щороку різні країни гордо демонструють свої ремесла, сувеніри, національну кухню, напої, музику та фольклор. Це єдиний захід у Києві, де можна спробувати індонезійську їжу, випити чеського пива і передати своє різдвяне побажання Санта Клаусу — одночасно і в одному місці. День був насичений багатьма культурними програмами, національними костюмами, прапорами та позитивним духом.

Благодійний ярмарок


У благодійному ярмарку щорічно беруть участь понад 40 посольств, кожне з яких має власний стенд, що продає національну продукцію, включно із продуктами харчування та напоями. Цього року участь у ярмарку взяли 45 посольств!

Захід супроводжувався культурною програмою, яку представили країни та континенти — національна музика, танці, майстерні ремесел.

Благодійний ярмарок


Біля стенду Busy Bees можна було знайти смачну випічку та тістечка, а стенд із виробами ручної роботи — для тих, хто цінує творчість та оригінальні речі.

На ярмарку працював дитячий куточок, де молодші відвідувачі мали можливість взяти участь у різноманітних майстер-класах та іграх.

Пожертви збирають упродовж року, а потім продають на стендах Міжнародного жіночого клубу Києва, у бутіку (одяг, взуття, сумки) та у дисконті White Elephant (побутова техніка, книги, компакт-диски). Речі для продажу є новими або раніше використовуваними, але в хорошому стані.

Благодійний ярмарок


«Цього року участь у ярмарку взяли 45 посольств, — розповіла на прес-конференції Айлян Фелів, представниця Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK). Вперше у ярмарку брали участь Словаччина, Казахстан. До речі, це найбільший ярмарок, який проходить в Європі. Знаю, що подібні відбулися у Молдові, Франції. Метою проведення благодійного ярмарку є збір коштів для допомоги дітям, літнім людям, особам з особливими потребами, внутрішньо переміщеним особам в Україні. Минулого року благодійний ярмарок IWCK зібрав понад 3,7 млн гривень. Ці кошти були спрямовані на допомогу сиротам, людям похилого віку, дітям з особливими потребами та вимушеним переселенцям зі Сходу України. Із зібраних коштів було надано 20 грантів та підтримано 5 особливих ініціатив.

Традиційно на ярмарку іноземні посольства організовують стенди, на яких продають національні товари, а також традиційні страви й напої. 

Тут можна було придбати випічку, солодощі, одяг, електронні та побутові пристрої, гаджети, декор, книги та багато інших речей. У гостей була можливість побачити музичні й танцювальні виступи колективів з Бельгії, Індії, Аргентини, Грузії, Болгарії. Діти мали можливість взяти участь у різноманітних майстер-класах: уроки оригамі, майстер-класи з танців, футбольні ігри.

Міжнародний жіночий клуб Києва (IWCK) — це недержавна некомерційна організація, заснована у 1992 році жінками з різних країн під керівництвом пані Інгабор Крістофассен (H. E. Ms Ingabor Kristofassen), першого посла Бельгії в Україні та першого президента IWCK. Зараз організація має понад 250 учасників з 59 країн, включно з представниками дипломатичного корпусу, акредитованими в Україні, жінками, які залучені в культурних та ділових спільнотах, та дружинами дипломатів і бізнесменів.