Хай не забувається прекрасне

В День святої Анни, 22 грудня 2016 року, в Будинку письменників України відбувся творчий вечір та презентація збірки віршів для дітей «Країна Українія» (Криниця, 2016) відомої української поетеси, головного редактора видавництва «Криниця» Тетяни Майданович.

У творчому доробку Тетяни Василівни Майданович — глиби сучасного поетичного слова, вже понад десяток прекрасних поетичних збірок та прозових книжок для дітей, сповнених любові до людей, до рідної мови, Батьківщини, а саме: «Голубий кришталь» (1980), «Завжди зі мною» (1983), «Насіння диких трав», «Золотий пісок» (1988), «Калина цвіте пізно» (1990), «Покаянна молитва» (1999—2000), лірична поема «Христос і Прометей» (1999), а також видання у співавторстві зі схимонахинею Єкатериною (Київською) «Відверта розмова. Духовна правда про людську душу» та інші, в тому числі для дітей.

Особливими книжками в творчості Т. Майданович є «Калиновий птах» — пісенник з віршами і музикою до них, створений у співпраці з композитором, вчителькою за фахом, Людмилою Левченко (Бутухановою) та прозова збірка «Охоронниця слова. Казки і казкові історії». Твори, представлені в цій книзі, підтримують віковічні моральні цінності народних казок, заохочують до праці, вчать бути жалісливими і милосердними.

Велике захоплення викликала у всіх присутніх нова поетична збірка, адресована дошкільнятам і школярам, а також, природно, педагогам та вихователям, — «Країна Українія», яка побачила світ у листопаді 2016 року у видавництві «Криниця» — за допомогою програми «Українська книга» Держкомтелерадіо України.

Всі, хто мав можливість озна­йомитися із презентованою книжкою на цьому вечорі, одностайно підтримали думку Леоніда Андріївського, знаного художника книги, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, що цю книжку можна назвати справжнім «дитячим гімном України», настільки цілісно авторка подає модель рідної країни, з різними відтінками барв почуттів та вражень у щоденному житті.

Серед гостей та друзів, які були присутні на презентації збірки та висловили свої думки про цю книжку: Тамара Коломієць, Валерій Герасимчук, Марія Морозенко, Станіслав Шевченко, Тамара Котеля, Тетяна Тарасова, Анатолій Фіглюк, Тетяна Струбчевська, Марія Волинська, Надія Поліщук, Людмила Левченко (Бутуханова), Лариса Зязюн, Василь Дробот, художниця видання Іванна Хомчак (Герега) та ін.

Абсолютно всі говорили про те, що в поетичній збірці «Країна Українія» авторка виявила вповні основну свою творчу властивість — зрілим художнім словом плекає неповторний, багатий, незрівнянний світ України, з його особливою духовною принадою та красою. А також висловили думку, що вірші, казки, оповідання Тетяни Майданович — прості, доступні і водночас високохудожні.

Тематика їх різноманітна: рідна Батьківщина, її історія, природа, життя дітей, любов до праці, високі людські якості. Це книга про дітей і книга для дітей. У ній є гра і мудра розмова, гумор і серйозність, легкість і глибина, музичність і чіткий стрій поетичних рядків. Книжка, з якою не трапиться сумувати чи нудьгувати. Водночас, авторка у ній — не осторонь, за межею виписаних віршів та оповідок, а повсякчас відчувається поряд із читачем. Вона допомагає йому відкривати світ, що оточує, веде дбайливо стежиною життя, даруючи довірливо важливі підказки. Це — голос тієї небайдужої авторки, яка є порадницею, натхненницею, дбайливою і порядною Людиною. Вона не заграє з дитиною-читачем, а природно спілкується з нею, розуміючи важливість промовлених фраз, і розуміючи колосальну відповідальність за промовлене, сказане чи написане.

У творчості Тетяни Майданович переплітаються щільно витоки багатющої скарбниці української народної творчості та новітній світоглядний дискурс. Тому книжка «Країна Українія» може слугувати чудовим творчим посібником для навчання, як-от для уроків рідної мови, літератури, навіть історії України або й для співу, а чи для позакласного навчання.

Тетяна Вікторівна Тарасова, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, — як представник Національної Ради жінок України вручила Тетяні Майданович найвищу нагороду цієї відомої громадської організації — срібний орден «Поступ миру і любові» за №35, відзначивши цим кількарічну співпрацю письменниці у волонтерських та організаційних проектах цієї шанованої, знаної і в Україні, і в світі громадської організації як на Сході України, так і в столиці.

Високу оцінку творчості Тетяни Майданович, зокрема її нової поетичної збірки «Країна Українія», Поліщук Надія Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, яка поділилася досвідом використання цієї нещодавно випущеної книжки у власній педагогічній практиці, особливо засвоєнню студентами евфонічних засобів української мови, її милозвучності, всього обширу українського світогляду, традиційних цінностей українського народу, майстерно втілених на сторінках «Країни Українії».

Актори-студенти легко й охоче вивчають тексти, створені Т. Майданович, бо це не просто матеріал для вивчення української мови, але високоемоційні, історично вивірені, морально-естетичні поезії, які важливі для формування, збагачення патріотичного світогляду як у дітей, так і в дорослих.

Тамара Мефодіївна Котеля, завідуюча відділом організаційно-масової роботи Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва, передала привітання Тетяні Василівні з виходом нової книжки від колективу БДТ, з яким авторка активно співпрацює вже близько 5 років.

Усі присутні на творчому вечорі Тетяни Майданович одностайно підтримали клопотання про присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за твори для дітей та юнацтва за 2017 рік — Т. Майданович за книги «Охоронниця Слова. Казки і казкові історії» та вірші для дітей дошкільного, молодшого і середнього шкільного віку «Країна Українія», з яким звернулося до Комітету премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки видавництво «Криниця», а підтримало творче об’єднання дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України на чолі з Марією Морозенко, яка вела творчий вечір Тетяни Василівни Майданович.

До теплих слів гостей додалися десять пісень, що їх натхненно і радісно виконали діти: два хори — «Сяйво» і «Сузір’я», вокальні ансамблі «Фантазія» і «Girls band-33», юні вокалісти Марина Осадча, Ольга Тарасенко, Діана Тихонюк, випускниця Юлія Король, виступи яких підготували викладачі вже згаданої КДМШ №33 Ірина та Діана Жданови, а супроводжували концертмейстери Марія Козачище, Сергій Лукшин, Юлія Петриненко. Так само прикрасили цей святковий вечір своєю дитячою безпосередністю на сцені юні читці, які теж виконали твори Т. Майданович, — Вероніка Буркова та Арсеній Мрачковський, учні 4-го класу СШ №187 м. Києва (класний керівник О. М. Попова) — члени літературної студії імені Т. Г. Шевченка (керівник О. М. Ходацька).

Атмосфера, яка панувала на презентації книги «Країна Українія» Тетяни Майданович, була сповнена любові, доброти, Божої ласки і благодаті. Хочу побажати і всім його учасникам, і всім читачам «Країни Українії» — хай не забувається і збувається все те прекрасне, важливе і дороге для українців будь-якого віку, що несе у світ ця книжка.

Тамара Котеля
Читайте також: 

Додати новий коментар