Нічне полювання

Якось у ліс прилетіла ворона і стала розповідати про неймовірно цікаві речі. Так друзі дізналися, що існує яскраве царство небесних зірок. Воно сповнене таємниць і несподіванок. А у вересні на морі буває місячна доріжка. Якщо на ній спробувати поплавати, то навколо будуть сяяти фосфорні блискавки. У воді створюється дивовижне сяйво, схоже на коштовне, перламутрове намисто. А якщо дивитися на небо в ночі, то можна побачити дивовижні зірки. Деякі з них мають назви знаків зодіаку, деякі присвячені видатним людям.

Їжачок вирішив замість нічного полювання вивчити небесне царство. Він ледве дочекався темряви. Примостився на галявинці і став уважно дивитися на темний небосхил. Він був дуже здивований, бо раніше дальше свого носа нічого не бачив. 

Сама сяюча зірка мала назву Полярна. Вона сяяла дуже яскравим блакитним кольором, і від неї відчувався льодяний холод. Навколо поступово створювався бурхливий рух, схожий на веселий танок. То гралися зірки — то світлими, то ледве примітними світлячками вони створювали життєдайний рух на небі. 

Цікаво було спостерігати за Великою Ведмедицею. Величезний ківш був дуже красивий і яскравий.

Їжачок подумав, що він багато чого ще не знає і треба попросити вчительку Сову розповісти про небесні світила побільше. І запросити всіх друзів помилуватися нічним царством.

Їжачок згадав, як вчителька називала зірки: Меркурій, Омега, Юпітер, Дракон, Оріон, Андромеда, Персей. А щоб їх знайти на небі, треба вивчити таку науку, як астрономія. І ще є обсерваторії з величезними телескопами. Якщо дивитися на небо через них, то відчувається, як зірки дихають. 

Їжачок не відчув, як зголоднів, а навколо стало розвиднятися. Зірки стали ховатися, мабуть, то така гра — схованки, подумав їжачок. Він швиденько потупотів ніжками і став шукати собі щось на сніданок. Знайшов яблучко і шипшинку, грибок і невеличкий жолудь. Всю свою здобич він наколов на свої гілочки і спрямував до своєї хатки. Під ранок їжачок заснув, сповнений нових вражень, щасливий і задоволений.

Йому снився невідомий місячний світ, в якому сяючі ліхтарики запрошували до веселого таночку.
Автор: 
Валентина Роменська

Додати новий коментар