Презентація книги Михайла Захаревича «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка»

Franko

Знагоди закриття 95-го театрального сезону в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася презентація книги Михайла Захаревича «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка — динаміка соціокультурних перетворень» (1920—2001).

— Нам є чим звітувати, — розповіла Наталія Пономаренко, завідувачка літературної частини театру. — Це три вистави на основній сцені та дві на камерній сцені імені Сергія Данченка. А ще франківці провели велику роботу по підтримці морального духу наших військових у шпиталях та центрах реабілітації. Та основна подія сьогодні — презентація книжки про театр народного артиста України Михайла Захаревича.

Поділився своїми враженнями про написання книжки і сам автор Михайло Захаревич:
— Ця книга народилася ще задовго до того, коли я почав працювати в цьому театрі, — говорить автор. — Головне — свобода у творчості. Це — більше, ніж життя. Нас довго відучали, на жаль, аби ми були вільні. Про історію цього театру писали небагато людей, як і про корифеїв театру. Власне, хто захоче — прочитає книжку.

Teatr

Добрим словом відгукнувся про книжку радник президента Юрій Богуцький.

— Митець і влада. Чи має митець співпрацювати з владою? Я завжди готовий підставити своє плече до співпраці, — сказав Юрій Богуцький. — Влада — це солодкий смак крові. Хотілося, щоб владці почитали цю книжку.

Книжка мала б вийти тиражем 2 тисячі примірників. На жаль, сьогодні побачили світ лише 500 примірників. Але в театрі впевнені і вірять, що з часом тираж додрукують, а історію театру потрібно фіксувати кожні десять років.

Category