Skip to main content
Соки — це велика сила

Соки — це велика сила

Тепер багато лікарів, окрім аптечних ліків, радять пацієнтам той чи інший сік або нектар. Головне, обираючи той чи інший сік, необхідно враховувати, що як кожний цілющий продукт він може бути протипоказаний при деяких захворюваннях. 

Апельсиновий

Вміщує вітамін С, різні мінерали та антиоксиданти.  Вплив на організм  Запобігає раковим захворюванням та ішемічній хворобі серця, вбиває бактерії, підвищує імунітет, знижує артеріальний тиск, допомагає знизити вагу, сприяє виведенню з організму холестерину, нормалізує роботу кишечника, знижує ризик вроджених дефектів у плода. Примітки.  Обережно вживати людям, які страждають на гастрити та виразкову хворобу, гіпотонію. 

Ананасовий

Вміщує практично всі вітаміни та мінеральні речовини, необхідні для людини, природну речовину — бромелайн, яка є спалювачем жиру, сприяє омолодженню організму. Вплив на організм Корисний при стресах, сприяє схудненню, є профілактикою ожиріння. Рекомендують як лікувальний засіб при захворюваннях нирок та ангінах, позитивно впливає на роботу підшлункової залози, стимулює діяльність кишечника, сприяє зникненню пігментних плям та виводить рідину із організму.  Примітки. При тромбозах та набряках також необхідно щоденно випивати 200—250 мл ананасового соку. 

Сливовий

Вміщує вітаміни, калій. Вплив на організм Регулює діяльність шлунково-кишечного тракту, корисний при гастриті, запорах. Виводить із організму воду та столову сіль. Примітки. Людям, які страждають на цукровий діабет, рекомендують пити небагато. 

Грейпфрутовий

Вміщує цукор, органічні кислоти, вітаміни С, групи В, Р, калій, магній. Вплив на організм Нормалізує сон, допомагає при сечокам’яній хворобі, підвищеній втомлюваності. Діє як антиалергічний та антивірусний засіб, а також  необхідний при застуді та грипі, покращує травлення, знижує кров’яний тиск, нормалізує роботу печінки, відновлює сили організму. Примітки.  Ні в якому разі не можна запивати таблетки грейпфрутовим соком — в цьому випадку можуть виникнути небажані проблеми.  

Абрикосовий

Багатий на калій. Вміщує велику кількість фосфору та магнію. Вплив на організм Зміцнює серцевий м’яз та сприяє виведенню зайвої рідини. Корисний при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, ожирінні, анемії. Позитивно впливає на судини мозку.  Примітки. Не рекомендується діабетикам та людям із зайвою вагою. 

Яблучний

Вміщує вітаміни, залізо, пектин. Вплив на організм Корисний при порушенні роботи кишечника, захворюваннях печінки та нирок, нестачі заліза. Зміцнює серцево-судинну систему, необхідний людям  розумової праці. Здатний виводити із організму солі сечової кислоти, лікує хронічні запори. Примітки. Завзятим курцям необхідно щоденно випивати не менш однієї склянки щойно віджатого яблучного соку. 

Вишневий

Вміщує вітаміни, фолієву кислоту, залізо. Вплив на організм Корисний при анемії, зміцнює стінки кровоносних судин, має протизапальну дію. Зміцнює сон, відбудовує структуру волосся, покращує настрій, лікує вегето-сосудисту дистонію. Примітки. При виразковій хворобі шлунку та підвищеній кислотності вживати не рекомендується. 

Гранатовий

Вміщує вітаміни, залізо, магній. Вплив на організм Ослаблює утворення атеросклеротичних бляшок, знижує рівень цукру в крові. Примітки. Справжні ліки для людей, які страждають на цукровий діабет, бо не змінює глюкозний профіль крові. 

Гарбузовий

Вміщує вітаміни, залізо, магній, цинк. Вплив на організм Підвищує рівень гемоглобіну в крові, покращує сон, волосся, шкіру, виводить токсини, захищає від деяких форм раку, лікує ожиріння, запори. Примітки Дітям його потрібно давати по 2—3 склянки на день протягом 3—4 місяців. Чоловікам, що страждають запаленням передміхурової залози, народна медицина радить випивати по одній склянці гарбузового соку протягом 2—3 тижнів.

Селеровий

Вміщує комплекс вітамінів та мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму. Вплив на організм Рекомендується при анемії, артриті, тромбофлебіті, захворюваннях крові, обміні речовин, атеросклерозі, гіпертонії, діабеті, подагрі, ожирінні, циститі, водянці, а також при мігрені, неврозах та безсонні, імпотенції. Примітки. Буде смачніше в поєднанні з соком моркви, петрушки, шпинату, редису, огірків, салату латуку. Співвідношення три частини соку селери та одна частина вищезазначених овочів.

Сік із петрушки

Вміщує комплекс вітамінів, мінералів та біологічно активних речовин. Вплив на організм Високий артеріальний тиск, метеоризм, болісні місячні, нефрит, захворювання нирок та передміхурової залози, ожиріння, катаракта, офтальмія, імпотенція, дистонія, астеніїя. Примітки. Це один із сильнодіючих соків, тому в день його можна випивати не більш 50—60 мл та тільки після того, як щось небагато з’їли (наприклад, огірок або помідор).

Станіслав Смірін