Лютий для садівника та городника

Часу до весни все менше та менше, крім того, лютий дуже швидко закінчується. Тому на цей місяць припадає багато приготувань - підготовки до посіву, початок вирощування розсади. 

Якщо є сніг, то щоб затримати початок цвітіння дерев та кущів, бажано накидати його побільше в пристовбурове коло. Даний прийом корисний у місцях, де часто бувають зворотні весняні заморозки, які гублять квітки на деревах, що рано зацвіли. 

При температурі вище -4˚С можна обрізати дерева. Є час неспішно виконати формування крони молодих дерев. Адже з настанням тепла часу стане зовсім мало. Слідкуйте за тим, щоб від стовбура не відходили гілки під гострим кутом, відгинайте їх.  Якщо у молодого дерева паралельно стовбуру стала розвиватися ще одна гілка, то видаліть її. Зрізи замазують садовим варом. Зверніть увагу на видалення полеглих, зламаних, хворих, загущених пагонів. 

Якщо температура підніметься вище +5˚С, то можна провести обприскування ДНОК або іншим лікуючим хвороби хімікатом. Але це роблять тільки при сильному враженні посадок. Таке обприскування проводять до розпускання бруньок, бо воно оппікає зелень. 

Якщо побілка на дереві, зроблена восени, змилася, то проведіть її повторно. Адже для захисту дерев від сонячних опіків це самий простий засіб. 

Обв'язуючи дерева  від гризунів якою-небудь темною тканиною, пам’ятайте, що від лютневого сонця кора під нею може перегрітися. А взимку в мороз замерзне й полопається. Тому або побіліть обв'язку в білий колір, або поміняйте на світлу, або зверху обв'яжіть білими мішками. 

Якщо в пристовбурових кругах немає снігу, а морози повернулися знову, то накидайте з міжрядь грунту. Це захистить корінь і кореневу шийку дерев від підмерзання. 

Ремонтують парники та теплиці. Купують плівку для парників. Землю для розсади заносять в тепле місце, розморожують і пропарюють.  

Якщо будуть відлиги, то можна провести сівбу по мерзлому грунту таких овочів - гороху, редиски, салату, щавлю, кропу та інших зелених і пряних культур. 

У приміщеннях, на вікнах вирощують овочі та зелень для зимового споживання, проводять вигонку зеленої цибулі. 

Старе насіння потрібно переглянути й перевірити на схожість. Купуємо нове. У лютому можна провести підготовку насіння до сівби. За допомогою сольового розчину (1 столова ложка на 1 літр води) відбирають пустотіле насіння. Воно спливе, його зливають, а те що залишилося, промивають у чистій воді, потім витримують 20 хвилин в 1%-ному марганцевому розчині (1 грам на 100 грамів води). Невелику кількість насіння можна перевірити на схожість за допомогою пророщування (якщо у вас його багато є). 

Уже в другій половині лютого в парники висівають редис і цибулю. Можна посіяти капусту. Вирощують розсади селери,перцю, баклажанів. 

Можна провести посів дрібного насіння на паперові смужки. Потім їх просто розкласти в лунки. Роблять це так. Береться туалетний папір, на нього наноситься борошняний клейстер крапками, насіння розкладається на необхідній відстані. Після висушування скрутити в рулон. 

Перевіряють овочі, відправлені на зберігання. Вентиляцію використовують для регулювання температури та вологості. 

Для посадки ранньої картоплі бульби викладають на яровизацію в два ряди в ящик (зазвичай це роблять до кінця лютого). Можна в поліетиленові пакети з отворами. Це має бути світле місце, краще вологе з температурою 15˚С тепла. Якщо місце не вологе, то бульби іноді збризкують. Паростки наклюнуться через 3 тижні.

Стежать за укриттям на посадках багатолітніх квітів. 

Виставляють на світло для вигонки нарциси, тюльпани, гіацинти, крокуси. 

У кінці лютого можна висівати деяке насіння однорічних квітів на розсаду. Особливо ті, у яких довгий період вегетації і які пізно цвітуть. Адже якщо їх посіяти в грунт, то такі квіти не встигнуть у повній мірі порадувати вас цвітінням і померзнуть восени.

Слідкуйте за укриттям полуничних грядок. Адже якщо сніг розтанув, а ви не насипали укривний матеріал, то при повторних морозах може статися вимерзання. Для захисту використовуйте укривні матеріали.

На винограднику готують матеріал для підв'язування, перевіряють шпалери. У цей час головне не пропустити термінів обрізки. Адже в деяких регіонах рано теплішає, і затримка з обрізанням лози може привести до "плачу" з порізів, тобто зі зрізу буде текти сік. Так що обрізайте по погоді. 

Оновлюють і ремонтують інвентар. Готують мінеральні та органічні добрива. Оглядають наповнені гноєм ями для лову капустянки. Їх вміст розкидають під час морозу, й шкідники гинуть. 
 
Органічне паливо (відходи, листя, побутове сміття, кора, гілки) складають у штабелі і ущільнюють, щоб воно не промерзло. 

Для багатьох лютий – останній місяць зими – знаменує довгоочікуваний початок дачного сезону.
Додати новий коментар