Філософія та психологія

Позитивна психологія

Останні півстоліття наука психологія, по суті, займалась однією єдиною проблемою -- психічними розладами людини. І треба сказати, досягла на цьому шляху чималих успіхів. Займаючись зціленням хворих, лікарі-психотерапевти зовсім забули, що їх допомога потрібна і здоровим.

Ігрова залежність та "секрети" розробників комп'ютерних ігор

Інтернет все більше захоплює, разом з тим позбавляє можливості розподіляти час для інших творчих справ. Тривале просиджування перед комп'ютером може призвести до так званої комп’ютерної залежності, яка наступає досить швидко. І як негативні результати: погіршення зору, постави, безсоння, головні болі, тривожність, перенапруження, заниження самооцінки, особистісні комплекси, агресивність, проблеми соціалізації.

Эриксон Э.-Г. «Эгоидентичность» концепция типов личности

Эриксон Э.-Г. (1902—1994) — американский психолог и психотерапевт, один их основателей эгопсихологии. Ученый не предложил собственную классификацию типов личности и характера, однако он рассмотрел способы поведения и ввел понятие «эгоидентичность, что понималось им как призма, через которую человек воспринимает себя и воспринимается другими людьми, а для этого ему необходимо осознание, что он принадлежит к своей группе.

Особенности психологии подростков

Пресловутый «подростковый возраст» может пройти и довольно гладко, если вам удалось за предшествующие годы стать другом вашего сына или дочери, если он доверяет вам (учтите, что доверие — это хрупкое равновесие — можно легко и, главное, непоправимо нарушить одним неосторожным словом или поступком), если вы для него являетесь авторитетом и он испытывает к вам уважение.

Ганс Юрген Айзенк — автор теста на IQ

Ганс Юрген Айзенк — автор популярнейшего теста интеллекта (тест IQ) и трехфакторной теории личности — знаменитый английский психолог, родился в 1916 г. в Берлине. После прихода к власти нацистов он эмигрировал в Англию. Он окончил Лондонский университет, заведовал основанным им же отделением психологии при Институте психиатрии, был профессором Института психологии при Лондонском университете, доктором философии и социологии; впоследствие получил звание почетного профессора. Был также основателем и редактором двух научных журналов.

Бережіть собори душ своїх

У кожної людини є Душа… Кожна людина — неповторна… Одна — добра і щира, інша — егоїстична й холодна… Чому? Де ж людяність, гуманізм, порядність, адже не можемо ми будувати і відстоювати свою державу, якщо це не притаманне нам усім. Мене, людину і вчителя, особливо цікавлять ці питання, бо навчаю і виховую підростаюче покоління, майбутнє нашої держави.

Не суди — не судима будеш

Маринці 10 років. Вона щодня їздить з іншого кінця міста до школи, а після уроків повертається додому. Дівчинку ніхто не зустрічає, бо мама з татом до вечора на роботі. Маринка не сумує: мама залишає для неї смачний обід, батько, викроюючи з мізерної зарплати по кілька гривень, назбирав їй на МРЗ-плеєр, тому нудьгувати вдома не доводиться. А ще з подругою можна вийти прогулятись у парку, погомоніти про дівчачі маленькі секрети, посміятись…

Проблема медіанасильства

Тільки-но медіа (кіно, радіо, телебачення, Інтернет) набувають масовості, виникає галузь психологічної науки — медіапсихологія, яка вивчає вплив медіа на людину. Занепокоєння вчених щодо сприйняття споживачами насильства з медіа зумовило вивчення цього феномену і позначення його терміном «медіанасильство». Це поняття застосовують для характеристики певних жанрів, окремих сцен і загалом характеру взаємодії в комунікаційному процесі. Перше тривале дослідження впливу медіанасильства на поведінку глядачів, розпочате у 1960 році з 856 хлопчиками дошкільного віку, показало, що діти, які дивилися теленасилля, статистично відрізнялися підвищеним рівнем агресивності й антисоціальної поведінки навіть десять років потому, як закінчили школу.

Науково-педагогічний лекторій запрошує отримати знання

На фоні збільшення інформації та доступу до неї зростає дефіцит інформаційної культури в роботі з ресурсами, брак навичок самостійного пошуку та систематизації інформації. Результати опитувань і вивчення досвіду інших культурно-освітніх закладів стали поштовхом для створення у 2015 р. в Державній науково-педагогічній бібліотеці України ім. В. О. Сухомлинського науково-педагогічного лекторію — відомої форми масової освітньої діяльності, що нині знов стає актуальною.

Міражі істини...

Переді мною книга, яка щойно побачила світ, письменника, драматурга, поета, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Носаня «Міражі істини, або Шлях до Едему» у 2 томах. Гортаю сторінки, які ще пахнуть фарбою. Цікаво, про що піде мова цього разу, які порушаться питання, над чим доведеться замислитися, а, можливо, і робити вибір, що йому цього разу болить?

Сторінки