Батьківщина

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі у той час не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт «Злуки» став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

І хоча Акт «Злуки» 1919 років виявився декларативним, єдиною Україна пробула недовго, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності.

До свята соборності учні Козелецької гімназії написала твори, в яких висловили своє ставлення до Батьківщини. 

... Можна все на світі

вибирати, сину, Вибрати не можна

тільки Батьківщину.

Що таке Батьківщина? На це питання у кожного своя відповідь. Для когось Батьківщина – це рідне село, в якому пройшли незабутні дні. Для когось – це велике місто з красою сучасних будівель. Але для всіх людей Батьківщина –  це, перш за все, країна, яка дала їм життя.

Моя Батьківщина – Україна. Це край з надзвичайною історією та культурою. Історія нашої порівняно молодої держави сягає багатьох століть. Адже, незважаючи на те, що незалежність було проголошено зовсім недавно, наші предки жили ще за часів існування Київської Русі.

Україна – це краса Карпат і незалежність Чорного моря, щедрість ланів і привітність небесної блакиті. Саме тому найсильніші держави Європи так хотіли володіти нашою землею.

Але, створивши таку красу природи, Бог не міг її не захистити, тому вклав у голови найкращих синів нашої Батьківщини свідомість та відчуття патріотизму, яке допомогло Україні витримати перевірку часом і здобути омріяну незалежність.

Україна. Це слово з глибокою шаною і гордістю промовляють справжні громадяни нашої Батьківщини. Сотні років по рідній землі текла кров відданих синів українського народу. Ці мужні захисники не пошкодували власного життя задля добробуту майбутніх поколінь. Поколінь, які в надії відшукати кращого життя виїжджають за кордон та забувають свою Батьківщину... Поколінь, для яких слово «патріот» є чимось незрозумілим та неактуальним... В їх світі – кожен сам за себе.

Звичайно, в цій ситуації можна звинуватити владу, яка, захопившись власними проблемами, чомусь забула про своє справжнє призначення. Але, на мою думку, в першу чергу, треба розібратися в нас самих, адже невже за часи життя Тараса Григоровича Шевченка було краще становище. Звичайно ні, не становище було краще, а люди, які переслідували не власні інтереси, а переймалися проблемами України, рідного народу.

Та незважаючи на те, як важко живеться сьогодні українському народові, я впевнений, що ми вистоїмо, бо ми – мужній та витривалий народ. Ми змогли протистояти натиску озброєного ворога та заслужили незалежність ціною тисяч життів відданих патріотів нашої Батьківщини. Ми змогли побудувати квітучу державу з неповторною культурою, яка вистояла впродовж багатьох століть. Але щоб внесок минулих поколінь не був даремний, всі повинні пам’ятати, що ми – громадяни України і повинні любити й шанувати нашу Батьківщину, допомагати їй своїми вчинками. Адже саме в наших руках є можливість, а в головах – свідомість, які зможуть покращить ситуацію. А почати потрібно з малого і водночас великого – любові до Батьківщини.

Любіть Україну, адже вона дала нам найдорожче – життя. Дослухаймося до вірша-заклику В.Сосюри:

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її вічно живу і нову,

І мову її солов’їну. 
Автор: 
Пузирний Олександр учень 11-Б класу

Додати новий коментар