Skip to main content
Радійте життю!

Радійте життю!

Чи маєте ви завітну мрію? Чи бажаєте ви   по-справжньому здійснення заповітних   бажань? Чи навіть боїтеся думати про них   всерйоз? І, нарешті, що вам хочеться   побачити в кінці життя? Мабуть, успіх і   щасливу долю.

 Мрії та життя
 Якщо життя починається з мрії, то який образ вона має? Чи приваблює він вас? Якщо ні — поміняйте його на більш привабливий, на той, що радує око та гріє душу. Хіба заради цього не варто жити? Варто, навіть, якщо ви людина з особливими або обмеженими потребами. Треба жити, незважаючи на будь-які перешкоди на подальшому шляху, щоб з вами не трапилось. Отже, відчувайте щораз енергію, яку дає вам мрія. Спрямовуйте цю енергію на досягнення бажаної мети — на втілення вашої мрії в реальність.

Але життя не стоїть на місці. Воно проходить, а що ми маємо в результаті. В основному не так уже й багато. Більше того, доволі часто наші мрії залишаються, образно кажучи, на кладовищі надій.

Чому так трапляється? Тому, мабуть, що трапляються люди, яким можна багато чого розказувати та пояснювати, намагаючись навчити чомусь, але вони все одно будуть робити по-старому. Вони, мабуть, не розуміють, що людина народжується не для того, щоб вмерти, а для того, щоб жити. Причому ще й по-людськи, тобто добре.

Як відомо, книга — джерело знань. Переважна кількість сучасних книг по психології, що в величезній кількості зустрічаються на книжкових полицях, дуже наївні та багатообіцяючі, не полишають нас надії, адже вона вмирає останньою. Зміст таких друкованих і поважних видань можна викласти коротко, так би мовити, тезово: «думай позитивно, мрій, сподівайся, й все буде добре, ти тільки дочекайся!» Але життя рухається за своїми законами та, на жаль, час від часу вносить свої суворі корективи.

Більш за все нам приємно займатися любимою справою і знайти себе, тобто знайти в житті своє місце під сонцем. Це красиво звучить. У благополучних країнах, можливо, навіть і правдиво. У нас же перед людьми стоїть завдання більш жорстке й просте: якщо не вдасться реалізуватися, то хоча б вижити самому та дати можливість, як кажуть, по-людськи жити батькам і дітям. І чи не тому багато хто з людей соромиться того, чим вони займаються? Але самі вони говорять: «Життя примушує!» А все тому, що більшість людей живе, в певній мірі, в світі мрій та ілюзій. Однак є життєві реалії, тобто зовсім інші шляхи, від яких могли б залежати також і ваш успіх, і ваша доля взагалі.

Доля та стратегія успіху
Ви, мабуть, неодноразово чули при­казку: дурень завжди вірить у щастя, а розумний у долю. Що за цими словами ховається? Тільки те, що дурень весь час сподівається на безхмарне щастя, яке раптом впаде на нього завтра з ранку після смуги чергових невдач. Але воно примарне та існує переважно у мріях. Справжній успіх і щаслива доля потребують чималих зусиль, і за це треба боротися.

Отже, від яких чинників залежать успіх і долі людей? Вважається, що на долю кожного з нас впливають три групи факторів.
— Перша група — це спадковість, тобто повний генний набір, що обумовлює наш зріст, тип обличчя, колір шкіри, розумові задатки, властиву нам енергетику.
— Друга група — місце народження, сім’я, країна, в якій ми народилися.
— До третьої групи відносяться наші бажання, наша воля, наша впевненість, наше ставлення до життя.

Зрозуміло, що ми не можемо до свого народження вплинути на свій генний вибір або заздалегідь вирішити, в якій країні народитись. А щодо наших бажань, волі, впевненості, нашого ставлення до життя — тобто третьої групи факторів — може і повинна нами контролюватись. Ось і відповідь на те, чому розумний вірить у долю. Він вірить у свою вдачу, в можливості свого інтелекту, в своє унікальне призначення. Таким чином, розумні люди, завдяки своїм особливим рисам, позитивним і цікавим, а також цілеспрямованому характеру, врешті-решт, як правило, досягають омріяної мети всього життя.

Доля — не справа випадку
Життєвий досвід підтверджує, що доля — не справа випадку. Доля — це результат вибору. Отже, ми прийшли до висновку, що ми, так би мовити, ковалі свого щастя. Зрозуміло, що краще за все щасливим народитися. Але, на жаль, так відбувається далеко не в усіх. Скоріше за все, навпаки.

Вважається, що люди за своїми доленосними ознаками успішності в житті поділяються на 3 типи: щасливчики, фаталісти та хрестоносці.

Щасливчики — це улюбленці долі. За щоб вони не бралися, їх у всьому супроводжує вдача. До цього їм навіть не доводиться прикладати особливих зусиль. Про таких звичайно говорять, що вони «народилися в сорочці».

Фаталісти повинні визначати свою місію, точно вгадати своє призначення й неухильно слідувати йому. І тоді доля викине їх на гребінь удачі. Помилка може бути фатальною.
Хрестоносці мужньо несуть свій хрест, але не з неба спущений, а піднятий ними з землі. Це самостійні люди, що ретельно планують своє життя. Успіх звичайно чекає їх по завершенні великої справи як нагорода за наполегливість.

Якщо ви хочете змінити свою долю
Для цього існує три стратегії поведінки:
— для щасливчиків — їм не треба метушитися — вдача знаходить їх сама;
— для фаталістів — їм необхідно розпізнати своє призначення;
— для хрестоносців — їм треба надіятися тільки на себе.

Головним є те, що у кожного з них є свій шанс! Залишається тільки обернути його на закономірність.

Отже, ми визначили головні складові долі. Але завжди є нюанси, тобто тонкощі та життєва практика, які свідчать про те, що життя піддає нас постійному випробуванню. Тому люди, яких супроводжує успіх, добре про це знають. Вони говорять: «Коли сідаєш грати з долею, подивись, чи є в тебе козирі стійкості, відваги та куражу, інакше ти можеш програти».

Життя для декого може не тільки здатися, але навіть насправді виявитися мандрівкою, повною романтичних і приємних пригод, або навпаки — нічим особливим. Навіть не роблячи свідомого вибору, але сподіваючись на щастя та успіх у своїй долі — ми все одно робимо свій, і тільки свій вибір. Все залежить тільки від нас. Недарма в народі кажуть, що ми самі ковалі своєї долі.

Рано чи пізно в житті кожної людини трапляються непередбачені та небажані ситуації, які можна назвати кризою. Іншими словами — це складний, загострений стан. Переломний момент або занепад.

Однак у народі кажуть, що не такий страшний чорт, як його малюють. І це вірно. Бо криза — це не тільки занепад, але й нові можливості. Тому для справжньої особистості це всього лише життєве випробування на стійкість, яке мобілізує всі людські резерви, всі сили та енергію на боротьбу з труднощами, загартовує та робить ще сильніше. А це значить, що життя продовжується. Треба жити далі. Адже поки ви живите, життя не має меж.

В усьому, що нас оточує є й позитивне, й негативне одночасно. І лише ми маємо право вибрати ту чи іншу сторону життя. Рай і Пекло існують на Землі, і кожний з нас сам вибирає, де йому жити. Хто як про Світ думає, той у такому Світі й живе. Ті, що знайшли себе на негативних проявах життя, частіше до себе притягують негатив. Ті ж, які бачать у Світі позитивне, — притягують до себе позитив.

Очікуйте від життя саме найкраще та дозвольте собі думати про те, що ви достойні всього найкращого. І тоді в ваше життя дуже швидко ввійдуть позитивні зміни. Але ні в якому разі не ставайте байдужими, вчіться бачити в житті прекрасне, радійте життю, беріть у ньому активну участь, і ваше життя несподівано швидко зміниться на краще.

Що необхідно знати та робити для повноти радощів життя?
Для того, щоб відчувати повноту та радість життя треба навчитися находити гармонію з усім, що вас оточує. Як же практично реалізувати теоретичні знання та життєві постулати?
Недарма вони стверджені багаторічною практикою людського життя. Отже, успіх і щасливе життя залежать від здатності вибудовувати стосунки з іншими. Тож як стати щасливими в особистому житті, або як вибудовувати гармонійні відносини?

Але спочатку для порівняння та наочності наведемо такий яскравий приклад. Ви можете уявити собі людину, в якої не складаються стосунки в сім’ї, на роботі, з друзями, іншими людьми та ще й при цьому вона була б успішною та щасливою? Ні, це не- можливо. А тепер уявіть собі, що у вас величезний шикарний будинок, багато найдорожчих сучасних автомобілів, модний одяг і найкраща їжа тощо. Але ви тільки одна людина на безлюдному острові. Тож хіба ви будете згодні так жити? Навряд…

Однак багато людей не вміють спілкуватися і не вважають стосунки з іншими людьми пріоритетними. Вони можуть навіть жити в величезному мегаполісі й мати безліч соціальних контактів, але при цьому відчувати себе повністю самотніми. Більш того, найбільші страждання ми відчуваємо (або спричиняємо) саме при спілкуванні, особливо з близькими людьми. Ніщо так не поранить, як образливе слово близької людини, а іноді просто погляд або інтонація. Словом навіть можна вбити.

Як людина відноситься до інших, особливо до близьких, так вона на внутрішньому рівні відноситься і до себе самої. Багато хто знає, як важливі відносини, але правильно їх вибудовувати здатні далеко не всі. Перш за все, дуже важливо зрозуміти, що відносини — це дуже ніжна та цінна річ. У відносинах дрібниць не буває! Неуважність, образливе слово, дві хвилини гніву тощо можуть розладити давню дружбу або зруйнувати довгий і щасливий шлюб.

Пам’ятайте, що в відносинах дуже важливо віддавати більше, ніж ви отримуєте, бо користь, концентрація на собі — це те, що швидко руйнує будь-які стосунки. Також слід пам’ятати, що в відносини треба щось вкладати постійно. Наприклад, якщо ви хочете бути здоровими, ви повинні правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами тощо. Це стосується всіх сфер життя, особливо стосунків.

Вкладати у відносини — значить:
— виконувати свої обіцянки;
— пам’ятати важливі дати наших друзів, родичів і вітати їх;
— якомога швидше попросити вибачення, якщо ми припустили будь-яку неточність або образили людину тощо. Навіть, якщо ми не відчуваємо себе винними;
— слідкувати за своєю мовою, мімікою, щиро посміхатися, бути ввічливими та доброзичливими;
— ні в якому разі не пред’являти претензії, а, навпаки, як можна більше дякувати;
— вміти співчутливо вислухати. Володіти здібністю (або розвивати її) чути іншу людину. Крім того, треба вміти слухати чужу думку про себе та бути відкритими, щоб зрозуміти, «почути» її;
— дарувати й приймати подарунки. Ніколи не приходити на зустріч, в гості без подарунку, нехай навіть невеликого;
— бути відданими своїм близьким у всьому;
— і ще одне із найважливіших правил — ніколи ні про кого не говорити поганого за спиною. Точніше, ми повинні або захищати репутацію людини в її відсутність або мовчати. Критикуючи когось за його спиною, ми підриваємо довіру до себе з боку тієї людини, з якою ми ведемо бесіду про це. Більшість стосунків були зруйновані саме із-за цього останнього пункту.

Пам’ятайте: якість нашого життя залежить від якості відносин із іншими людьми. Якщо ми поставимо щось вище стосунків: гроші, кар’єру, принципи й так далі, то це означає, що через якийсь час ми втратимо і це, і відносини, і ще глибше зануримося в холодну чорну безодню самотності.