Що потрібно знати про фінанси 20-річним

Я недбало ставлюся до грошей. Думаю, як і багато інших 20-річні. Однак здоровий глузд іноді нагадує про те, що вічно так тривати не може і про гроші потрібно багато чого дізнатися. Іноді проскакує думка: «Чорт візьми, Саша, ти чотири роки навчався в економічному університеті і нічого не знаєш про гроші?». Нічого.

З цього топіка на Quora про фінанси можна дізнатися багато чого. Більш того, своїми знаннями в ньому поділився сам Джеймс Альтушер. І його відповідь настільки корисний, що ми вирішили переказати його вам.

Вам 20 років ... Коли мені було 20, я намагався збирати гроші, які потім все одно кудись зникали. Коли мені було 22, я пішов з університету і після звільнився з трьох робіт поспіль. Коли мені було 24, я переїхав до Нью-Йорка і почав свою кар'єру. Першу з десяти.

В цей час я заробляв досить багато грошей. А потім багато втрачав. Потім заробляв ще більше і втрачав ще більше. Цей круговорот повторювався так багато разів, що я навіть намагався провести дослідження про те, що я роблю не так. Так що я не експерт, але можу поділитися порадами, які я хотів би знати, коли мені було 20, а не коли мені вже 46.

Не варто економити на дрібницях. Якщо ви купите кави на вулиці, а не в кав'ярні, то заощадите долар, але це не зробить вас багатим. Я ж пораджу економити на дійсно дорогих речах.

Задумайтеся, ви економите долар на каву, а після купуєте будинок за сотні тисяч. Або економите на книгах, а після купуєте непотрібне освіту в університеті за десятки тисяч. Розумієте, на чому потрібно економити? Сподіваюся, що так, і тепер перейдемо до порад.

Чи не збираєте гроші. Вкладайте їх.
Не витрачайте гроші на дві найдорожчі і непотрібні покупки у вашому житті: будинок і університет. Поки ви не встанете на ноги, ви можете спокійно обходитися без особистого двоповерхового котеджу або трикімнатної квартири.
Порахуйте, що обійдеться дешевше: оренда житла або покупка власного.
Чи не інвестуйте в те, що не можете повністю контролювати або в чому не розбираєтеся.
Краще інвестуйте в себе.

Якщо ви хочете заробляти великі гроші, то доведеться оволодіти деякими навичками:
- Як продавати (презентація і текст);
- Як вести переговори;
- Креативність;
- Лідерство (давайте іншим більше, ніж хочете отримати натомість);
- Нетворкінг;
- Правило 1% (щотижня стаєте краще на 1% фізично, емоційно і ментально);
- Як помилятися і виносити з цього урок;
- Бути ефективним;
- Перестати розпорошуватися на непотрібні справи (новини, соціальні мережі).

Якщо ви навчитеся всього цього, то будете заробляти все більше і більше грошей, а також допомагати все більшій і більшій кількості людей. Принаймні, так було зі мною і багатьма іншими людьми, з якими я знайомий. Я сподіваюся, що мої поради не прозвучали банально і зарозуміло. Незважаючи на те, що я написав ці «розумні» поради, я дуже багато разів облажався. Але зі своїх помилок зумів винести користь. Сподіваюся, зумієте і ви.

Пам'ятайте ще одну річ. Не займайтеся плагіатом життя інших. Ваші батьки, кумири, вчителі та друзі - у них своє життя.

А ви повинні створити власну.
Рейтинг: 
Рейтинг: Немає (2 голоси)

Додати новий коментар