Ранкове знайомство

Зранку я ходжу на роботу пішки одним і тим же шляхом. Останнім часом став помічати на узбіччі дороги дідуся, який заготовлював гілочки з дерева. Я його там бачив майже через день. Мені стало цікаво, що це за людина і чому він займається цією роботою. Але я завжди поспішав і ніяк не міг з ним поговорити.

Якось у мене було трохи часу і я знов побачивши його, вирішив познайомитися. Дідусь сидів і обдирав ножем кору із заготовлених гілочок. Навколо лежала зелена стружка з кори та лубу. Його ім’я — Сергій Іванович.

Я поцікавився, навіщо він заготовлює гілочки. Він мені розповів, що ці гілочки робить для тераріумів і акваріумів. Він заготовляє їх і здає оптом на пташиному ринку, а далі їх продають людям.

«А що, в мене часу багато, я на пенсії, от і сиджу тут, поспішати мені нікуди. Раніше ми з дружиною разом так ходили. Підемо на весь день, назбираємо коряжок, і потім строгаємо. Дружина їх потім продавала на ринку. Але вона вже три роки як померла, то я зараз один виходжу» — розповідає Сергій Іванович.

коряги для акваріумів

«Я заготовляю коряжки переважно з верби, її легко обробляти і в аквариум вона підходить. А от дуб, щоб покласти в акваріум, треба довго вимочувати у воді, поки не вийдуть всі дубильні речовини. З верби достатньо обдетри кору і тиждень потримати у воді, потім відмити залишки лубу, щоб на ній не утворювався слиз.

Зараз вже важко знайти гарні коряги. Раніше пам’ятаю у Дніпрі їх багато було. Тут (каже про Оболонь) були гарні луки. Ось там був коровник, а там свиноферма. Коров випасали, було багато красивих місць. Зараз ще є гарні місця біля затоки «Верблюд».

Я займаюся деревом вже давно, працював на акваріумах. А зараз це в мене більше для душі. Люблю я дерево. Але щось складне не роблю, роблю тільки те, на що спроможний».

Сергій Іванович мешкає на Оболоні. Всю пенсію віддає дочці, а сам живе тільки зі свого промислу. «Мені і на хліб хватає, і на вино...» — каже він.

майстер з виготовлення коряг для акваріумів

Така розмова в мене була з Сергієм Івановичем. Він подарував мені на згадку одну коряжку, а я його сфотографував. Було приємно поспілкуватися.

Ось така коротка зустріч ще з однією людиною.

Кожного дня, поки доходиш до роботи, повз проходять багато різних людей, і в кожного є своя історія життя.
Рейтинг: 
Рейтинг: Немає (2 голоси)

Коментарі

Зображення користувача Andzhey.
отака вона справжня українська душа!))

Додати новий коментар