Як виховати успішну дитину?

Якщо запитати батьків, якими вони прагнуть бачити своїх дітей у майбутньому, в більшості випадків чуємо відповідь – «успішними». Насправді це хороша амбіція, але варто зазначити, що бачення шляхів досягнення такого омріяного результату кардинально різниться. Ми поспілкувалися з мамами діток, які вже досягли перших серйозних успіхів. Жінки поділилися з нами кількома секретами.

Інна Гайайчук, мама Марії

— Як визначити, в якому напрямку варто розвивати дитину, як допомогти їй відкрити свій талант і здібності?

— Я вважаю, що дитина повинна сама визначитися з тим, що цікаво, але варто їй в цьому допомогти. Я записувала Марію на багато секцій, де вона охоче займалася, але з часом, спробувавши безліч занять, вона обрала те, що найбільше до душі. Ну а щоб відкрити свій талант, потрібно багато зусиль.

— Розкажіть про те, чим займається Марія?

— Сучасними танцями, співом, навчається грі на фортепіано і, звісно, як і кожна сучасна дитина, вивчає англійську мову.
 

— Марія — відмінниця. Це в більшій мірі заслуга батьків. Як вам вдалося привити їй любов до пізнання, до різних наук?

— Ще змалку я їй казала, що навчання на першому місці. Я її ніколи не примушувала, дитина сама розуміла, що це необхідно, і з часом звикла вчитися добре. Тепер Марія залюбки ходить до школи. Якщо з’являються якісь труднощі, вона звертається до мене, а я їй допомагаю. Головне подавати дітям приклад. У родині мої рідні сестра та брат, як і я, закінчили школу з золотою медаллю, тому Маша теж прагне цього.

— В наш час діти мало читають, але Марія проявляє палкий інтерес до літератури. Які книжки вона переважно читає?

— Так! Донька обожнює читати, книжки. Напевно, така цікавість виникла тому, що я їй читала постійно, а також ми з бабусею навчали її віршикам з раннього віку, у два рочки вона знала більше 10. Ну а зараз дитина обожнює читати фантастику.

— Як винагороджуєте Марію за успіхи? Як часто, на вашу думку, потрібно хвалити дитя?

— За її старання у навчанні я часто дарую якісь дрібнички, але приємні. Вважаю, що дитину потрібно весь час хвалити за гарні вчинки, успіхи, а також підбадьорювати. Це дає ще більше впевненості в собі. Я завжди їй казала, що вона найкраща, індивідуальна й особлива. Завдяки цій підтримці Маша поборола свою сором‘язливість.

— Як ви створюєте творчий простір для Марії? Який він у вас?

— Кожен день у неї безліч секцій, а у вихідні ми з нею часто ходимо до музеїв та галерей. Також подорожуємо.

— Поділіться секретом, як виховати успішну дитину.

— Секрет простий: довіряти один одному, підтримувати й допомагати, а також здійснювати мрії своєї дитини.

Наталія Зубкова, мама Світлани

— Розкажіть про те, чим займається Світлана?

— Донька займається вокалом, малюванням, грає на фортепіано, а також співає у хорі. Вивчає три іноземні мови: німецьку, англійську та французьку. Бере участь у багатьох конкурсах і отримує призові місця.

— Як проявлялися її здібності? Порадьте, як вчасно розгледіти талант у дитини?

— Моя донька завжди проявляла потяг до творчості. Коли їй було 3 роки, ми пішли всією родиною до ресторану. Там співала дівчина. Світлана із захопленням подивилася на артистку, а потім підійшла до неї і почала віднімати мікрофон. Звісно, ми спробували її зупинити, але гостей закладу цей момент дуже зворушив, і з залу почали лунати крики на кшталт: «Хай заспіває!» Донька взяла мікрофон й почала співати пісеньку. Виступ усім сподобався. Дуже важливо спостерігати за дитиною, пильнувати її бажання займатися якимось видом діяльності і реагувати на них.

— Різноплановість її зайнятостей вражає. Як вдається все встигати?

— Я завжди кажу: щоб чогось досягти, треба багато працювати. Ще важливо правильно планувати час. Усі люди, що досягли успіху, є організованими. Чітко спланований графік дозволяє Світлані встигнути все. 

— Яким чином ви мотивуєте дівчинку на нові досягнення?  

— Мені не доводиться її мотивувати, адже вона займається тим, що їй подобається і приносить задоволення.

— Які риси характеру виховуєте в своїй дитині насамперед?

— Увагу до людей і доброту. Це дуже важливі риси для людини. Ми подаємо їй приклад у повсякденних ситуаціях. Вважаю, що обов’язком усіх батьків є навчання дітей правильній реакції на різні обставини. Якщо ми покажемо їм, як керувати власними емоціями, зробимо значний крок у вихованні доброти.

— Поділіться власним секретом щодо того, як виховати успішну дитину?

— Все, що потрібно — любов та дружня родина. Ми завжди разом і приділяємо максимум уваги нашій доньці, але також ми дуже довіряємо їй.

 
Додати новий коментар