Батьки і діти

Татова донечка: тонкощі розвитку стосунків

Батьки дитини мають пам’ятати, що дівчинка (дочка) і хлопчик (син) потребують рівного, проте різного ставлення до себе й різних виховних прийомів, аби вирости справжніми жінками і чоловіками й бути щасливими. Для дівчинки батько — це перший і часто-густо ще досить тривалий час найважливіший у житті чоловік. У її дитячому сприйнятті він найкращий і найдужчий, найнадійніший та наймудріший, і попри все — любимий.

Дитина і стрес

Розвиток дитини передусім відбувається в умовах взаємин з дорослими, і дитина постійно прагне встановлення і збереження позитивних взаємин з дорослими. Ця потреба є підґрунтям для забезпечення її психологічного комфорту і благополуччя. Відчуження дорослого від дитини, зменшення віддачі малюкові внутрішнього тепла, розуміння, підтримки, особливо у важкі хвилини його перших труднощів, призводить до того, що ця потреба залишається незадоволеною. Брак емоційно-теплих, довірчих відносин викликає у дитини глибокі емоційні переживання, які провокують виникнення стресу...

Найкращий спосіб позбавити дитину ревнощів

Уже в кінці першого року життя дитина настільки знає своїх батьків, що по-різному поводиться з кожним з членів сім’ї, виробляє ті чи інші стратегії впливу на батьків. Наприклад, прагнучи, щоб матуся взяла на ручки, починає жалібно схлипувати і тихенько скиглити, простягаючи рученята догори, а коли хоче привернути батькову увагу, несе йому цеглинки з конструктора чи свій малюнок, добре знаючи, що батько схвалює таку активність. Досить поширеною є поведінка після появи новонародженого братика чи сестрички, коли старша дитина починає лягати в малюкове ліжечко, загортатися в пелюшки, смоктати соску, просити пити з пляшечки. Багатьох батьків тривожать такі прояви, мовляв, щось не так, це якісь відхилення.

Як підготувати дитину до школи

Часто-густо батьки не мають жодного уявлення про психологічні труднощі періоду адаптації до школи, натомість своїм першочерговим завданням вважають лише зміцнення здоров’я дитини. Подеколи, охоплені тривогою, схвильовано зітхаючи, висловлюють дитині співчуття, що скоро закінчиться її безтурботне дитинство й розпочнуться «страшні шкільні навантаження».

Запобігання кібербулінгу і подолання його наслідків

Основні принципи профілактики і подолання кібербулінгу (кібербулінг — це переслідування інших осіб з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів, ICQ) та інших засобів електронної техніки — мобільних телефонів, пейджера) опрацьовано психологами і освітянами Європи і Америки, де Інтернет-бум розпочався раніше, ніж в Україні. Батьки, які найбільшою мірою зацікавлені у благополуччі дитини, мають знати основні принципи протистояння кібербулінгу.

Авторитет батьків або батьки очима дітей

Родинні взаємини — це, насамперед, царина безпеки, захисту та любові. Видатному російському письменникові Івану Тургенєву належать слова: «Лише з любов’ю утримується і рухається життя». Отже характер емоційного контакту батьків із дитиною є доленосною передумовою її гармонійного психічного розвитку та щасливого зростання.

Як зміцнити любов між батьками й дітьми

Чи є любов дитини до батьків уродженою? Чи це обов’язок кожної особистості? Чи існують обставини, за яких любов дітей до батьків можна втратити? Чи потрібно батькам вчитися бути батьками, і що таке батьківська компетентність? Ці та інші питання неодноразово постають під час розмислів над сімейними стосунками, суперечностями поколінь, новими підходами до виховання дітей. Спробуємо розкрити секрети батьківської компетентності, зокрема, актуалізувати ті знання і вміння, що дозволяють зміцнити емоційний зв’язок між дитиною і її батьками.

Новорождённые не похожи на детей с открыток

Появление ребёнка — это всегда стресс и море новой информации. О том, как справляться со своим неповторимым чадом, вы постепенно узнаете сами, а сейчас мы расскажем, как не дёргаться по пустякам в самый волнующий первый месяц знакомства с вашим ребёнком.

Як мотивувати дитину молодшого віку?

Від батьків дошкільнят іноді можна почути, що діти нічого не хочуть робити. Будь-які пропозиції з боку батьків: почитати книжку, піти погуляти на вулицю або зробити щось власноруч — викликають опір з боку дитини. У таких ситуаціях поганий настрій усій сім’ї гарантовано. Так проявляє себе тенденція, що раніше була притаманною для вікової групи підлітків: демотивація — небажання реалізовувати пропозиції дорослих. Спробуємо розібратися у причинах такого стану справ. Однією із них є бажання батьків нав’язати дітям свої уподобання, втілити у них свої нереалізовані бажання. Тому й організовують життєдіяльність дитини на свій смак і розсуд, не надто радячись щодо того, що цікаво саме їй. У дитини це може викликати спротив: «Не дозволяєте робити те, що я хочу і що мені подобається? Ну гаразд! Тоді не робитиму нічого взагалі!». І тоді в очах дорослих можна прочитати розгубленість і відчай. Що робити з відсутністю бажань у дитини? Чому це відбувається?

Родившие малышей женщины живут дольше бездетных.

На 20% снижается риск преждевременной смерти при наличии у женщины ребенка. Продлевает жизнь так же и грудное вскармливание. По мнению ученых, все дело в гормональных изменениях.

Сторінки