Турнір «Грай у футбол заради миру-2007»

Футбольна тема стає все більш актуальною для України. Саме нам разом з поляками випало проводити «Євро-2012». Але, спостерігаючи гру нашої збірної, важко казати, що наш футбол на відповідному рівні. Можна обвинувачувати в цьому кого завгодно, але загальновідомо: для того щоб з’явилися кваліфіковані фахівці, потрібна адекватна підготовка. Щоб гра національної команди була вдалою, наш дитячий футбол має бути на відповідному рівні.

Турнір на приз кубку «Грай у футбол заради миру», який пройшов на полях Києва з 11 по 13 вересня 2007 року, незважаючи на те, що нагадав про деякі проблеми, відкрив багато позитивних перспектив.

Цей молодий турнір вже привернув увагу футбольних функціонерів. Турнір «Грай у футбол заради миру» стартував у серпні 2004 року, охопив майже 44 країни світу і в Україні проходив вже втретє. І саме цього року рішенням виконкому Федерації футболу України (ФФУ) він був доданий до офіційного календаря футбольних змагань на період до 2013 року. Було приємно бачити, що увага в нашому футболі приділяється не тільки елітним дитячим клубам. На турнірі діти могли пограти на першокласному футбольному полі імені славетного голкіпера Віктора Баннікова. На жаль, але такі поля в нашій державі ми можемо буквально полічити на пальцях. Треба було бачити обличчя дітей, коли вони вийшли на справж-нє поле, на якому проводились ігри нашої молодіжної збірної та на якому тренувалась команда чемпіонів світу 2006 року збірна Італії перед грою з нашою командою.

«Хочу подякувати керівництву ФФУ, безпосередньо Суркісу Григорію Михайловичу, за підтримку у проведенні такого турніру — зазначив керівник проекту Анатолій Кікін з Міжнародного благодійного фонду допомоги та дружби. Для не професійних дитячих клубів грати на такому полі як стадіон ім. Баннікова це мрія.

Цей турнір трохи не звичний. Головна мета його — не тільки провести спортивні змагання, а й сприяти вихованню характеру молоді за рахунок тренінгів та лекційних програм, що були організовані для учасників турніру. Ми хочемо сприяти вихованню культури миру й бачимо футбол як засіб, за допомогою якого це можливо зробити. У цьому році турнір проходив у рамках олімпійського тижня України і був підтриманий олімпійським комітетом та головним управлінням спорту Київської міської держадміністрації. Під час турніру силами Міжнародного благодійного фонду допомоги та дружби та Федерації футболу міста Києва було проведено благодійну акцію для дитячих будинків. Я сподіваюсь, що прийде час, і можна буде побачити учасників цього турніру на полях «Євро-2012».

Цього року і спонсори не обійшли турнір стороною. Фірма «Ордана» надала воду для всіх учасників, а фірма «Гулівер» під час вручення нагород підсолодила радість перемоги та гіркоту поразки свіжими тортами. Хочеться вірити що і в наступному році спонсори підтримують дитячий турнір», підкреслив Анатолій.

Діти дійсно були вражені та щасливі, але деякі при особистому спілкуванні зазначили, що було боляче програвати не тому, що супротивник був сильнішим, а тому, що не всі дотримувались правил «чесної гри». У цьому році турнір сягнув міжнародного рівня, тому що в змаганнях брав участь окрім українських команд ще й литовський клуб «Таурус». А головний приз турніру поїхав до Львова, туди, де, як кажуть історики, розпочався український футбол.

Тому дивлячись на учасників турніру, переймаючись їхнім натхненням та бажанням грати в футбол, хочеться сказати, що є надія нашого футболу, і що не тільки Блохін, Бєланов та Шевченко увійшли в історію як кращі футболісти Європи, а що цей список буде продовжено, що завдяки таким турнірам Україна виховуватиме нове покоління молоді в дусі культури миру.

Михайло Ільїн
Додати новий коментар