«З Україною в серці» план-конспект уроку патріотичного виховання гуртка «Молодіжний клуб»

План-конспект уроку патріотичного виховання гуртка «Молодіжний клуб», вокально-танцювального ансамблю «Гармонія» Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва та учнів Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку.

МЕТА:
виховання любові до рідної землі, батька й матері, близьких та рідних людей, традицій і звичаїв українського народу, почуття патріотизму;
виховання поваги та шанобливого ставлення до державної символіки України;
виховання національної свідомості, почуття гідності за свою державу, свій народ, свою родину.

ХІД УРОКУ:
Вступне слово керівника гуртка. Доброго дня всім, хто прийшов сьогодні на урок патріотичного виховання «З Україною в серці», який ми проводимо в нашому навчальному закладі. Дякуємо господарям цього прекрасного навчального закладу, що надали нам таку можливість.
Наш урок проходить напередодні Великодня, в Чистий четвер. Тож я від щирого серця вітаю всіх вас з наступаючими святами! Хай ваші душі й помисли будуть чистими! А Господь береже нашу Україну і всіх нас!

Керівник гуртка. Зараз багато говорять про патріотизм, національну свідо­мість. Іноді розповідають про це дуже багато, а як стосується справи… То що і говорити…
Ось ми і спробуємо з вами розібратися та дізнатися у гостей, яких ми запросили сьогодні на наш урок патріотичного виховання, що значить бути справжнім патріотом в наш час.

У нас в гостях:
Людмила Іванівна Грабовенко, давній друг вашого училища, прекрасна людина, заступник директора Видавничого дому, заступник головного редактора «Справи сімейні».
Козлова Галина Михайлівна, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім»;
Юрій Маленок, випускник Київського військового ліцею імені Івана Богуна 2008 року;
вихованці вокально-танцювального ансамблю «Гармонія», керівник Лариса Краюхіна, хореограф Оксана Павлова.

ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ:
І. Почуття патріотизму та його значення в наш час.
ІІ. Виховання почуття патріотизму.
ІІІ. Важливість бути патріотом у житті людини.

І. Патріотизм та його значення в наш час.
Керівник гуртка. Я працюю педагогом уже майже сорок років. За все своє життя я не нажила ні срібла, ні золота, ні інших коштовностей та багатств. Але я найбагатша людина, бо народилася в Україні, на прекрасній і чудовій землі. Маю родину, дітей і онуків, велику родину моїх учнів, яких я вчила бути Людьми, моїх друзів. І це — найбільше моє багатство! І я цим щаслива! А зараз я хочу запросити до слова Людмилу Іванівну Грабовенко, заступника директора Видавничого дому, заступника головного редактора видання «Справи сімейні». (Виступ Грабовенко Л. І.).
Керівник гуртка. Дякую Вам, Людмило Іванівно, за щирість Вашої душі, за напутні слова для нашої молоді.

А зараз дозвольте мені запросити до слова Юрія Маленка, випусника Київського військового ліцею імені Івана Богуна 2008 року, мого учня.

Непроста доля у Юрія. Він рано залишився без батьків. Виховували його бабуся і дідусь. Не знаю, як би склалася його доля, якби він не потрапив на навчання до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, де поруч з ним були небайдужі люди: вчителі, офіцери, вихователі, друг його дідуся полковник запасу Кравченко Віктор Степанович.

Юра закінчив ліцей, поступив на навчання до філіалу Національного університету культури та мистецтв в м. Житомирі, відслужив в армії. Приїхав до Києва, одружився. Дуже любить українську пісню, співає, пропагуючи її красу і неповторність, роблячи свій невеличкий внесок у патріотичне виховання молоді.

У нього є мрія. Створити свій гурт, купити апаратуру і об’їхати всі Дитячі будинки і Будинки для пристарілих людей, даруючи їм своє мистецтво. Слово Юрію Маленку. (Виступ Ю. Маленка та виконання ним пісень: «Я піду в далекі гори» (слова та музика Володимира Івасюка), «Чорнобривці» (слова Миколи Сингаївського, музика Верменича) та «Країна мрій» (слова та музика Олега Скрипки).
 
ІІ. Виховання почуття патріотизму.
Керівник гуртка. Спасибі Вам, Юрію, за вашу творчість, душевність і теплоту, які Ви подарували нам. А до слова запрошується Козлова Галина Михайлівна, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім». (Виступ Козлової Г. М.).

Керівник гуртка. Дякую, вам Галино Михайлівно, за добрі побажання, за ваше розуміння теми нашої сьогоднішньої розмови. Нашу розмову про почуття патріотизму продовжать вихованці вокально-танцювального ансамблю «Гармонія».

Саме через українську пісню, любов до неї вони висловлюють своє ставлення до рідної землі, пишаються тим, що вони — українці!

Зустрічайте солістку вокально-танцювального ансамблю «Гармонія» Анастасію Сокиру. Слова та музика Андрія Марусича «Назустріч своїй долі». (Виступ А. Сокири).

Керівник гуртка. До вашої уваги виступ солісток вокально-танцювального ансамблю «Гармонія», лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів Діани Ситниченко та Катерини Суханової. Слова та музика Андрія Марусича «Я молюся за тебе». (Виступ дуету Д. Ситниченко та К. Суханової).

Керівник гуртка. Дякуємо вам, дівчатка, за вашу творчість та любов до української пісні. Особливі слова вдячності керівнику та хореографу ансамблю «Гармонія» Краюхіній Ларисі Анатоліївні та Павловій Оксані Володимирівні. За те, що ви через дитячі душі й серця доносите до кожного з нас неймовірну красу українського пісенного та танцювального мистецв. Низький уклін і велика шана!

ІІІ. Важливість бути патріотом у житті людини.
Керівник гуртка. Мені б дуже хотілося, щоб із нашої сьогоднішньої розмови Ви зрозуміли, що бути патріотом це значить:
любити і шанувати своїх батьків, землю, на якій ти народився, зробив свої перші кроки, сказав перше слово, свою школу, де ти навчався;
пам’ятати своє коріння, традиції й звичаї свого народу;
жити по совісті;
добре робити свою справу.

А найголовніше — всім нам потрібно усвідомити, що патріотизм кожного з нас повинен бути дієвим, йти від серця. Але він не повинен полягати в тому: скільки парканів, зупинок, лавочок, стін будівель ми розфарбуємо в кольори нашого Національного прапору, або в оригінальному виконанні Гімну України, чи в чомусь іншому, що іноді доходить до абсурду (розмальовані смітнички в жовто-блакитні кольори та щось подібне до цього).

Все набагато простіше. Потрібно любити свою землю, дбати про екологію нашої Землі та чистоту своєї душі! Жити, любити, творити з Богом в душі! І тоді, я впевнена, у нас все буде гаразд! А наша Україна стане насправді вільною, незалежною, єдиною, неподільною та квітучою! А починати виховувати все це у кожної дитини потрібно з пелюшок і продовжувати протягом всього життя. Щоб кожен із нас був Господарем на нашій рідній землі!

Земля моя, невимовно мила,
Яких синів і дочок народила,
Ти все перенесла, перестраждала,
Та ще сильнішою і дужою ти стала.

Люблю тебе, земля моїх батьків,
За те, що кожного доглянеш і зігрієш,
За все, за все, що ти для нас зробила,
Доземно я вклоняюся тобі!
(Т. Котеля)
Керівник гуртка. Завершує нашу зустріч вокально-танцювальний ансамбль «Гармонія» піснею на слова та музику Олександра Пономарьова «Заспіваймо за Україну». Керівник Лариса Краюхіна.

ПІДСУМОК УРОКУ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ.
Керівник гуртка. Сьогодні ми говорили з вами про дуже важливі речі. Із всього, про що ми з вами говорили, ви на все життя повинні запам'ятати: «Навчитися бути патріотом, вихованою і ввічливою, високоморальною і духовною людиною можете тільки ви самі! І ні­хто інший вас цьому не навчить!» Щиро дякую вам за співпрацю! Гарних вам Великодніх свят! До побачення! До нових зустрічей!
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар