Весняні квіти

МЕТА:
зацікавити дітей технікою «Ізонитка», навчити грамотно підбирати інструменти та матеріали для роботи цією технікою; формувати креативність мислення, інтелектуальні, інформаційні і комунікативні навички;  виховувати почуття прекрасного та естетичний смак.

ОБЛАДНАННЯ:
заготовка для квітки, кольоровий картон розміром 10х10 см; нитки зеленого, блакитного, рожевого (жовтого, червоного) кольорів; схема квітки; ножиці; голка для проколювання отворів; шматок пінопласту; клей або двосторонній скотч.

ХІД УРОКУ:
Вступне слово керівника гуртка. Доброго дня всім, я знову рада бачити вас на занятті нашого гуртка. Дуже сподіваюсь, що воно пройде швидко і цікаво. Принесе всім нам задоволення і нові знання. Розпочнемо. Хочу розповісти вам про історію виникнення техніки «Ізонитка». Батьківщиною ізонитки вважається Англія. Згідно з однією із версій, цю техніку винайшли ткачі. Вони створювали картини особливим методом, переплітаючи шнури на дерев’яній основі, в якій були забиті цвяхи. На сьогоднішній день майстри спростили цю техніку, відмовившись від цвяхів і деревини на більш доступні матеріали. Друга версія наголошує, що автором нитяної графіки є англійська винахідниця і математик, автор серії книг Мері Еверест Буль.

Техніку заповнення нитками різних форм вона винайшла для того, щоб допомогти дітям у вивченні геометрії. Заняття нитяною графікою доступне і цікаве людям будь-якого віку. Технологія «Ізонитки» поєднує в собі креслення, геометрію, образотворче мистецтво, матеріалознавство. Завдяки цьому, заняття нитковою графікою сприяють розвитку у дітей логічного мислення, уяви, окоміра, вольових якостей, естетичного смаку, творчості. Ниткова графіка, або ізонитка, — це техніка створення картин з ниток на твердій основі (картоні, оксамиті, шкірі тощо). Її ще називають вишивкою на картоні. Саме в наш час ізонитка користується неабиякою популярністю.  Ізонитка — це вид роботи, який залучає простотою виконання і оригінальністю.  Те, що квіти — це красиво, згодні, напевно, всі. Японці говорять: «Краса квітки — в одній квітці». Квіти — символ продовження життя. І так беремося до роботи.  ОСНОВНА ЧАСТИНА ЗАНЯТТЯ. Виготовлення квітки в техніці «Ізонитка»:

Висновок.  Завершуючи наше заняття, мені б дуже хотілося, щоб ви усвідомили прості істини: квіти дарують нам красу і надихають на творчість,  а краса, що оточує нас, дарує радість, насолоду, милує наше око. Робить кращим кожен наш день. Творіть прекрасне й даруйте його своїм рідним, близьким. Адже саме Краса і Любов врятують світ!

Людмила Башинська, керівник зразкового художнього колективу «Калейдоскоп майстерності» Будинку дитячої творчості  Шевченківського району м. Києва
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар