Skip to main content
Сценарій проведення Свята близнят

Сценарій проведення Свята близнят

Всі знаємо — коли народжується дитина, то це велика радість, а якщо двійня, то це подвійна радість.

Ведуча 1. Добрий вечір, шановні друзі, тата, мами, дідусі, рідні, знайомі. Ми раді вас вітати в цій залі на нашому святі. Всі знаємо — коли народжується дитина, то це велика радість, а якщо двійня, то це подвійна радість.

Ведуча 2. Сьогодні ми проводимо незвичайне свято — свято близнят і двійнят. Їх у нашому місті шкільного віку… пар. Отже, шановні братики та сестрички, запрошуємо вас в зал!

(Діти під музику та оплески виходять на сцену).

Ведуча 1. Шановні діти, прийміть музичне вітання!

(Звучить пісня «Родина»).

Ведуча 2. Друзі, ми сьогодні проводимо Свято близнят, в першу чергу, для дітей, в другу — для їх батьків. Ми добре знаємо, що таке одна дитина, і навіть важко уявити, як можна було справлятися з двома немовлятами разом, бо водночас потрібно було погодувати, переодягнути, заколисати і багато чого зробити.

Ведуча 1. А зараз відгадаймо загадку.

Загадка. Є рослина, а серед тваринного світу є величавий гарний птах, де знаходять дітей і приносять? (Капуста та лелека).

Загадка. Молодому подружжю на весіллі подарували капустину і сказали, що в ній ви знайдете того, хто перший народиться. Молодята вирішили, що в капусті лежить записка, і давай рвати листя капусти, щоб швидше знайти, ну а гості від сміху умирали, чому?

Ведуча 2. Лелека — це дуже роботящий, добросовісний птах. Мало того, що майже кожному молодому подружжю він приносить в дзьобі по дитині, а буває, що відразу двох діток кладе на поріг.

Ведуча 1. Протягом 10 років лелека в наше місто приносив по 2 пари, а в … році він приніс в наше місто аж … пар близнят і двійнят. І ось вони перед вами.

(Називають прізвища та імена дітей).

Ведуча 2. А що батьки? Окремі були розгублені, окремі здивовані, але всі раділи і всім було важко. Добре, коли лелека приносив двійнят: за замовленням був хлопчик, а приносив дівчаток, була дівчинка, а приносив хлопчиків. Дуже тішилися рідні, якщо він приносив одночасно і хлопчика, і дівчинку. Таких сімей у нас …

Ведуча 1. Але бувало й таке, що там, де чекали на хлопчиків, приносили знову хлопчиків і навпаки. Це ми говоримо про вас, шановні Михайло Іванович і Наталія Корніївна (Перевали), Володимир Петрович і Марія Іванівна (Мельничуки).

Ведуча 2. Думаю, не помилюся, якщо скажу, що Наталія Корніївна (у них хлопчики) задивлялася на бантики і платтячка, а Марія Іванівна (у них дівчатка) ніяк не може уявити, ну, як вийти тільки що з дому в цілих штанах і через годину повернутися майже в лахміттях, а про взуття через той футбол і консервні банки мови нема. Але не журіться, буде у вас, Наталія Корніївна, аж 3 невістки-дочки, а у вас, Марія Іванівна, аж 3 зяті-сини, і звичайно, ваші мрії, щоб дав Бог першу онучку Переваловим, і першого внука Мельничукам.

Ведуча 1. Шановні батьки, щире вам спасибі за ваші невтомні руки, недоспані ночі, за роки, прожиті в турботі, даруємо пісню «Душі криниця».

Ведуча 2. Нехай вашим дітям буде все те, що ви їм бажаєте. Отже, коріння є, подивимось, яке насіння, і яке буде дерево життя. Згідно з умовами нашого домашнього завдання, представлення одне одного. Почнемо зі старших.

(Презентація. Після представлення — пісня «АБВГДейка». Конкурс «Світ моїх захоплень»).

Ведуча 1. Батьківський дім. З нього ми йдемо в світ і сюди повертаємось — хоча б в пам’яті, коли життя випробовує нас на стійкість.

І щасливий той, хто може вклонитися рідній оселі з вдячністю і з любов’ю.

І гірка доля в них, кому повернення до джерел життя несе лише розчарування.

Ведуча 2. Ви, діти, завжди повинні пам’ятати, любити свою оселю, рідних, друзів. У народі кажуть, що на своєму віці людина повинна побудувати дім, посадити дерево, виховати дітей, тоді її життя не буде марним, а як це зробити, послухайте пісню Олександра Білаша «Три поради» у виконанні Анатолія Соболівського.

Ведуча 1. А зараз переходимо до наступного нашого конкурсу. Якщо мова йде про сім’ю, міцна сім’я — то міцна держава. У кожній державі є свій герб, гімн, багато родин мали свій фамільний герб, зараз ми узнаємо деякі таємниці наших сімей.

(Домашнім завданням вам було підготувати свій герб, гімн, девіз. Іде захист гербів, виконання сімейних гімнів, перекличка девізів).

Ведуча 2. Найголовніше свято для людини — День народження. Рівно 13 років назад в цей день народилися Сашко та Сергійко Семьонови, а 12 лютого святкуватимуть свій день народження Люда і Сашко Янишевські. Є іменинники і серед батьків — це Мельничук Марія Іванівна. Дорогі іменинники, щиро вітаємо вас, бажаємо здоров’я, щастя, вірних друзів (вручаємо подарунки). Для вас звучить «Пісня крокодила Гени». Заспіваємо її разом!

Ведуча 1. Дорогі друзі! Не секрет, що і добрі, і злі почуття мають своє коріння у сім’ї. Саме у батька і матері діти вчаться доброті, людяності, красі й доброзичливості та милосердю. Життя іноді складається жорстоко та прикро, не у всіх дітей є тато і мама. Алла Іванівна Міщенко сама зуміла поставити на ноги трьох дітей, була їм і мамою, і татом. І добре знають Ярослав і Мирослава, Святослав, що якщо сказала мама — то закон, вона завжди права і треба її слухатися.

Ведуча 2. Нелегко було в житті Володимиру Петровичу Довгополому, який теж сам виховував двох доньок Валю і Юлю. Дівчата гарно навчаються, самі гарні і хороші помічниці.

Ведуча 1. Шановні Алла Іванівна і Володимир Петрович, дякуємо вам за вашу силу волі, мужність і терпіння. Нехай щастить вам і вашим дітям. Прийміть від нас подарунки і пісню «Дуже зелен луже».

Бліц-вікторина

(зал ділять на дві команди: «Близнята» і команда «Двійнята»).

Ведуча 1.

1. На яке запитання не можна відповісти «так» (ти спиш?).

2. На яке запитання не можна відповісти «ні» (ти мене чуєш?).

3. Що можна побачити з закритими очима (сон).

4. Назвіть солодке місто? (Ізюм).

5. Яке місто може літати? (Орел).

6. Назва якого міста говорить, що він сердитий (Грозний).

7. Яка земля не буде старою? (Нова).

8. Яким поясом не можна підпоясатися? (географічним).

9. Який півострів говорить сам за себе? (Ямал).

10. Яка риба носить чоловіче ім’я? (Карп).

11. У яких лісах не має хижаків? (в будівельних).

12. Яке слово складається з трьох букв? (тріо).

13. В якому слові 7 голосних букв? (сім’я).

Ведуча 2. Отже, сім'я з її родинними традиціями, реліквіями, з її неоціненною духовною спадщиною повинна стати місцем прилучання дітей до духовних скарбів народу, формування у них національної свідомості, патріотизму, заплідненого народним духом. У славній родині, чесній, роботящій, виросте справжній громадянин і патріот рідного краю!

Ведуча 1. Дорогі гості, наше свято підійшло до завершення.

Хай мрія прекрасна веде вас в життя,

Щоб ладилось все і велось до пуття.

Рятує хай Ангел-спаситель всіх вас,

Щасливі й здорові були щоб весь час.

Живе хай надія і живить серця,

Натхнення і творчість дає без кінця,

Не зникне хай віра в казки й чудеса,

Хай будуть із вами любов і краса!

 

М. С. Дімова, районний Центр позашкільної освіти, м. Тетіїв, Київська область