Уроки для вчителя. Конспекти для уроків

«Я — людина, ми — родина, дім наш — Україна»

(Година спілкування для учнів 9-х класів) Мета. Виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбувалися в Україні; формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до державних символів. «Україна починається з тебе» В’ячеслав Чорновіл

ПЕДАГОГІКА – ЦЕ ЖИТТЯ АКАДЕМІКА ІВАНА ЗЯЗЮНА

Академік Іван Андрійович Зязюн належить до тих діячів освіти, науки, культури сучасності, про яких кажуть: у нього є Ім’я. Педагогічна наука кінця ХХ - початку ХХІ століть не мислима без введених І. А. Зязюном у вживання понять «філософія освіти», «філософія виховання», «педагогічна майстерність», «педагогіка добра», «краса педагогічної дії»… Яким має бути основний методологічний підхід до обґрунтування ролі, місця, провідної місії і головних функцій педагога в системі освіти України?

Сухомлинський про індивідуальний підхід як чинник розвитку особистості

Василь Олександрович довів, що індивідуальний підхід до учнів має стати основою педагогічної культури школи, а вчительський колектив повинен мати перед собою «картину людської індивідуальності кожного вихованця». Саме тому педагоги Павлиської школи намагалися «добитися, щоб у школі не було жодного безликого учня, який нічим не цікавиться, якого ніщо не хвилює і не захоплює...»

Василь Сухомлинський: від краси — до творчості

«Духовне багатство, набуте завдяки замилуванню красою, ми розвиваємо і збагачуємо у праці, спрямованій на створення радощів для людей. Людина проходить тривалу школу облагородження почуттів, перш ніж вона піднесеться до такого високого, безкорисливого бачення краси…; вона Включає в себе мудрі уроки розуміння людської вірності, відданості, прихильності, обов’язку, відповідальності...» — так окреслював програму виховання красою Василь Сухомлинський.

Логічне мислення людини. Діагностика та формування логічного мислення.

Ми часто чуємо такі поняття та вислови: «логічне мислення», «навчити логічно мислити». Чому логічне мислення важливе для кожного з нас?

Виховний захід «Янгол Різдва»

Виховна мета: виховувати шанобливе ставлення до Святого Письма; почуття радості та подяки Богу за народження Ісуса Христа; прищеплювати інтерес до естетичних цінностей українського народного мистецтва; виховувати акуратність, вміння фантазувати.

Косенко Hiнa Василiвна — вчитель від Бога

Hіно Василiвно, як, коли i де Ви обрали професiю вчителя? Хiба нiколи не мрiяли про щось iнше? — Ким бути — для мене це питання не стояло. З раннього дитинства я мріяла стати вчителем. Прикладом для мене була мамина рідня.

Як зробити «різдвяного янгола» з паперової серветки

МЕТА: поглиблювати знання у галузі декоративно-ужиткового мистецтва, навчати виготовленню простих виробів; розвивати художньо-творчі здібності та естетичний смак вихованців гуртка, бажання робити подарунки своїми руками; розвивати дрібну моторику пальців рук та інтерес дітей до художньої творчості; виховувати самостійність, акуратність в роботі, любов до близьких.

Виховуємо патріотів України

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають велике значення подальшого виз­на­чення своєї долі, долі своїх рідних, близьких, сусідів, подальшого світового порядку на планеті.

Як самостійно виготовити шаблон для квітки з тканини

Навчити самостійно виготовляти шаблон для квітки та квітки з тканини; формувати вміння вихованців виявляти творчу діяльність.

Шануй батьків своїх, дитино! Урок для вчителя

Виховувати в дітей любов до найближчих і найрідніших людей — матері й батька.Вчити бути чемними, шанувати батьків, допомагати їм, любити і завжди пам’ятати місце, де народилися, рідну оселю, свій народ, рідну мову, Україну.

Як виготовити оберіг власними руками — підкова

Ознайомити дітей із значенням та походженням різних оберегів; навчальна: поглиблювати знання вихованців гуртка у галузі декоративно-ужиткового мистецтва; розвивати почуття прекрасного та естетичний смак; виховувати повагу до звичаїв свого народу.

Завдання сучасної школи

Від нас, від нашого вміння, від нашої май­стерності, від нашого мистец­тва та мудрості залежить життя дитини, здоров’я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, її місце та роль у житті, її щастя», — писав великий педагог В. О. Сухомлинський.

Весняні квіти

МЕТА: зацікавити дітей технікою «Ізонитка», навчити грамотно підбирати інструменти та матеріали для роботи цією технікою; формувати креативність мислення, інтелектуальні, інформаційні і комунікативні навички; виховувати почуття прекрасного та естетичний смак.

Готовність дитини до школи

Дошкільний вік є самоцінним пері­о­дом, впродовж якого відбувається загальний розвиток особистості дитини, в тому числі й підготовка до школи. Дитина зростає фізично, пізнає світ і постійно збагачує свої уявлення про навколишнє, у неї розвиваються психічні процеси, здібності, базові особистісні якості, що потім визначатимуть її поведінку й діяльність протягом усього життя.

Година спілкування на тему «Тепло єдиної родини»

Учитель: Ви, діти, цікавились історією свого роду, розпитували у своїх батьків, бабусь і дідусів про коріння (дехто дістався навіть четвертого і п'ятого покоління!) і намалювати свої родовідні дерева, які сьогодні представлені тут, на нашій зустрічі.

Інтерактивні форми роботи з батьками в інноваційному навчальному закладі

Робота педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів, на нашу думку, має спрямовуватися на активне залучення сім’ї до нав­чаль­но-виховного процесу, на гуманізацію стосунків між членами родини та педагогами школи.

Батьківський ринг на тему: «Проблеми підліткового віку. Шляхи вирішення»

Мета: вивчення точок зору батьків у вирішенні проблемних життєвих ситуацій, що пов’язані з вихованням підлітків у родині.

Урок на тему: «Біль України — Чорнобиль»

МЕТА УРОКУ: • ознайомити учнів із трагічною сторінкою історії України — Чорнобильською катастрофою; • виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя, як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави; • виховувати почуття поваги до ліквідаторів-чорнобильців та мужньої професії рятувальників.

Урок на тему: «Хліб наш насущний»

МЕТА: ознайомити учнів з обрядами та звичаями свого народу, де окрасою є хліб, виховуючи пошану до хліборобської праці, до найдорожчого, що є в людини, — хліба; прищеплювати бережливе ставлення до хліба.

Чарівна знахідка. Повчальна комедія для дітей від 5 до 10 років

ДІЙОВІ ОСОБИ: Лисиця — сучасна, ділова особа. Хоче мати як найбільше влади та пошани. Вовк — лисиччин лакиза і підлабузник, мріє про багатство і високий статус.

Сценарій пізнавально–розважальної програми до Дня Святого Миколая

МЕТА ПРОГРАМИ: розширювати знання вихованців ДЮЦу про традиції української народу, а саме про свято Святого Миколая; спонукати до відродження святкування зимового свята; організація змістовного дозвілля вихованців; створення атмосфери доброзичливості і творчості в дитячому колективі.

Методична розробка виховного заходу «Коляд, коляд, колядниця»

Тексти колядок і щедрівок записані в селі Позняки юними краєзнавцями. Село Позняки на сьогоднішній день практично знесено забудовниками висотних будинків. А мешканців розселено по всьому місту Києву.

Розробка іграшки «Малюк дракончик Ластик»

Країна Небувалих звірів взимку. Скільки може принести незабутніх хвилин дитячого щастя та щастя для дорослих, які разом зі своїми дітьми читають про пригоди дракончика Ластика та його друзів.

Сценарій виступу родини Шамот на конкурсі «Родовід»

УЧАСНИКИ ВИСТУПУ Діти: Марічка та Андрій; батьки: мама Олена, тато Ігор; бабуся Катя, дід Коля, бабуся Ліда; прабабуся Оля та інші члени нашої великої родини; вихованці ансамблю народного танцю «Усмішка сонця», солісткою якого є донечка.

Використання методу проектів на уроках української мови та літератури

Проектні технології, до впровадження яких так активно закликають сучасних учителів, спрямовані на стимулювання інтересу учнів до нових знань, на розвиток дитини через вирішення проблем і використання цих знань у конкретній практичній діяльності. Особливо актуальним є застосування методу проектів сьогодні, коли сучасна освіта переорієнтовується на профільне навчання.

Тематичний урок «Свято осені»

Мета заходу: 1. Продемонструвати уміння й навички віршування, декламації, акторські здібності членів літстудії «Паростки». 2. Після свята учні знатимуть звичаї, обряди й традиції українців осіннього періоду.

«Щедрий вечір! Добрий вечір!». Методична розробка сценарію для вітальної щедрувальної групи

Мета:відтворення та збереження народних свят та традицій, розвиток творчої активності, виховання естетичного сприйняття навколишнього середовища, прагнення пізнати надбання наших пращурів.

Розробка уроку на тему: «Повага до себе та інших»

Мета уроку: 1. Формувати в учнів сталу мотиваційну установку на здоровий спосіб життя; стійкі переконання щодо приорітету здоров’я як основної умови досягнення успіху в житті; психічну і духовну складові здоров’я.

Хай живуть хороші мами всіх дівчаток і хлоп’ят

Мета заходу: Інформаційна – ознайомлення дітей з історією виникнення свята, в яких країнах світу і як це свято відзначають інші.

Сторінки