Підлітковий вік

Духовний розвиток дитини. Як сприяти його здійсненню?

Духовність людини є складним гармо­нійним поєднан­ням таких якос­тей особистості та властивостей її психіки, що складають підґрунтя для психічного та особистісного удосконалення.

Статеве виховання дитини в глобалізованому світі

Сімейне виховання відіграє головну роль у цьому процесі, оскільки саме батьки та найближче оточуюче середовище опікуються питаннями статевого виховання і статевої соціалізації дитини.

Часом ми не розуміємо, як боляче робимо своїм найріднішим

Ми в цьому світі немов би туристи: як прилетіли, так і відлетим швидко. І потім лиш зрозуміємо, хто яку тару гріхів з собою забере замість засмаги…

Спілкування з батьками. Проблема?

Сім’я є першим і найважливішим осередком виховання дитини від самого її народження до зрілості. Саме через сім’ю молода людина пізнає основи і правила життя в суспільстві, формує в собі такі фундаментальні людські якості, як честь і гідність, справедливість, моральні закони, любов до близьких і до свого краю.

Что такое лень и как ее преодолеть?

«Ребенок мог бы учиться гораздо лучше, но он ленится!» – пожалуй, это самое распространенное замечание из тех, что родителям приходится выслушивать в школе. Да и в разговорах между собой взрослые часто сокрушаются по поводу детской лени: учится спустя рукава, ни одно полезное дело не доводит до конца, о любой мелочи приходится напоминать по сто раз.

Що потрібно знати про статеве дозрівання?

Підлітковий вік – важливий час у житті кожної людини, перехід від дитинства до дорослого життя. Саме в цей час формується ставлення до свого здоров’я, окреслюється місце поняття «здоров’я» в системі особистих цінностей.