Світ в часи глобальної кризи

Вирішити виклики сьогодення можна поєднавши зусилля державних, громадський та духовних інституцій довкола виховання зрілих особистостей, формування міцних сімей та покращення загального рівня культури у суспільстві. До такого висновку дійшли учасники міжнародного саміту, який організувала міжнародна організація Федерація Всесвітнього миру з 29 січня по 1 лютого цього року в Нью-Йорку, США. Тема саміту: «Побудова миру у світі: наш світ – одна родина».
 
Конференцію відвідали більш ніж 400 учасників з 194 країн світу, серед яких діючі та колишні голови держав та урядів, парламентарії, релігійні діячі, представники ООН, представники урядових та громадських організацій, представники академічних кіл, ЗМІ та діячі культури. 

Делегати жваво брали участь у роботі конференції. Обговорювались питання розвитку взаємовідносин між Латинською та Північною Америками, ділилися досвідом організації, які мають успіх у міжрелігійній співпраці. Дуже активною була дискусія щодо критичних питань в Азії. Стрімкій ріст Китаю та Індії, популяція населення яких складає більше третини планети, не може залишитись без уваги світової спільноти. Пан Джон Ткацік, колишній голова офісу США з дослідження розвитку бізнесу у Китаї, заявив, що за економічними показниками Китай зайняв 3 місце в світі, обійшовши Німеччину. 

Генеральний секретар Всесвітньої асоціації неурядових громадських організацій (WANGO) Тадж Хамад провів сесію з проблем Африки. На цьому континенті усіх хвилюють проблеми бідності, зменшення ролі сімейних цінностей, корупція, міжнаціональні та міжрелігійні конфлікти. Після обговорення цих питань стало зрозумілим, що є багато сил та організацій, які докладають зусиль до розв’язання цих проблем і викликів. Це вселяє надію на майбутнє цього континенту. 

Д-р Чарльз Філіпс, голова Міжнародного Служіння заради миру, наголосив на необхідністі побудови глобальної культури служіння іншим та розвитку волонтерського руху. Це допоможе знизити рівень конфліктів між націями та народами. 

Президент Бріджпортського Університету Д-р Нейл Салонен підняв питання про необхідність спільних зусиль освітніх установ щодо виховання зрілих особистостей та достойних лідерів суспільства. 

На жаль, наш регіон був недостатньо представлений на такому поважному заході – лише декілька організацій з країн СНД: України, Росії та Азербайджану. Нашу країну представляла серйозна делегація Української Ради Миру на чолі з Леонідом Кравчуком.

Перший президент України виступив з промовою, у якій зазначив, що для народу України мир має визначальне значення, враховуючи історичне минуле нашої держави, тому політика України вже з перших днів її незалежності була окреслена як миротворча, життєдайна. Так, у липні 1990 року парламент України ухвалив «Декларацію про державну незалежність», яка містила положення про Україну як без’ядерну державу, доводячи всьому світу, що ми не маємо ядерних амбіцій. Повна і добровільна відмова третьої за ядерним потенціалом власниці ядерної зброї у світі від ядерної складової своєї національної безпеки – безпрецедентний крок у сучасній історії.

Голова Ради Миру закликав учасників конференції, використовуючи свою мудрість, досвід і можливості, об’єднати зусилля громадськості заради побудови та утвердження всесвітнього миру, створення глобальної мережі миротворчих організацій, які сприятимуть розвитку всесвітніх миротворчих процесів.
Виступ мав широкий відгук серед учасників. Багато з них не знали, що Україна мала третій в світі ядерний потенціал та змогла знайти шляхи, як позбутися цієї жахливої зброї. Леонід Кравчук дав інтерв’ю Федерації всесвітнього миру та ЗМІ США, в якому висловив свої думки про демократичні процеси, що відбулися на теренах колишнього Радянського Союзу.

Міжнародний саміт показав, що у світі є багато прогресивних сил, які, незважаючи на значні економічні труднощі сьогоднішнього моменту, зберігають глобальне та тверезе мислення і переймаються шляхами подальшого прогресивного розвитку людства. Зараз настав час, коли світ повинен об’єднати свої зусилля щодо підняття рівню моральності та духовності, міжкультурної та міжрелігійної співпраці. Ми, люди, – одна родина на нашій планеті Земля. Це потрібно відчувати в своїх серцях і душах та докладати зусиль, щоб такі почуття охопили кожну людину на Землі. 

Михайло Ільїн
Читайте також: 

Додати новий коментар