Сім’я і громада

Ера інтернету та гаджетів

Мрієш стати супергероєм? Ласкаво просимо в еру інтернету. Це справжнє диво нашої планети! Як гадаєте, чи можливо уявити сьогодення без інтернету? Думаю, що ні, але якщо замислитися над цим питанням, виникає неоднозначне твердження з приводу цього.

Герої нашого часу

Про таких людей хочеться говорити не тільки напередодні Дня Захисника Вітчизни. Вони живуть серед нас, але щось відрізняє їх від нас... Максим та Олександр Ковеня, два брати дві долі...

Юрій Стельмащук: «Український дім: будь господарем»

Думаю, що великому загалу читачів не потрібно широко представляти нашого гостя, але більш докладніше про Юрія Івановича в інтерв’ю з ним. Громадський і політичний діяч, кандидат наук з державного управління, директор ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», голова політичної партії «Український дім», священнослужитель кафедрального Собору Святого Апостола Андрія Первозванного в Києві, президент Київської обласної федерації по козацькому бою, волонтер. Має відзнаки та нагороди. Також батько двох дітей, чудовий сім'янин, і ще додам – людина з високими моральними християнськими цінностями.

Жінки світу за мир

Нещодавно в Житомирі радо вітали вельми поважне представництво — учасників Міжнародної конференції, приуроченої Дню матері, що відбулася у Києві. На заходи до міста прибули представники країн Європи та Азії: Великої Британії, Франції, Австрії, Нідерландів, Португалії, Японії, Південної Кореї, а саме жінки — керівники «Федерацій жінок за мир у всьому світі» цих країн, представники родних благодійних фондів. Делегацію очолила Голова «Федерації жінок за мир у всьому світі» України Тетяна Коцеба. Разом з іноземними гостями місто відвідали та долучилися до заходів Голова Правління «Федерації всесвітнього миру України» Михайло Ільїн, Голова Наглядової ради «Федерації жінок за мир у всьому світі» України Анна Калмацкая, заступник головного редактора «Видавничого дому «Справи сімейні» Людмила Грабовенко.

Данило Карачевський: «Не бійтесь змінювати своє життя»

Зустріч з Данилом Карачевським відбулася на одному з концертів у Будинку вчителя, які зазвичай проводить Ірина Миколаївна Персанова — педагог вокалу, заслужена артистка України. На концерті ми були просто заворожені однією з кращих, на мій погляд, пісень Данила з мюзиклу Notre Dam de Paris — Le temps des cathedrales. Склалося враження, що Данило вже такий маститий та відомий молодий співак, і здивування, що раніше не чула його чарівного голосу. Під час подальшого знайомства я дізналася, що Данило із задоволенням навчається на 3-му курсі факультету аграрного менеджменту в НУБіП Украіни. Отримує знання з різних дисциплін, спілкується з цікавими людьми — як студентами, так і викладачами. В майбутньому хоче знайти гідну роботу по спеціальності, але музикою буде займатися і надалі, адже для нього це щось більше, ніж просто хобі. «Я цим живу! Я намагаюся добре вчитися у ВУЗі, займатися музикою і працювати! Хоча іноді буває дуже важко, але я розумію, що усе це мені знадобиться у майбутньому. Якщо є бажання, то можна встигнути все», — каже Данило.

Ольга Богомолець: нове обличчя українського відродження

Ольга Богомолець — одна з найбільш яскравих постатей в українській політиці, науці та культурі за останнє десятиліття. Вона стала наочним прикладом того, як людина, що має волю, розум та харизму, здатна підкорювати будь-які вершини, ставати успішною в різних сферах життя.

Подружжя Омельченків: довіра – крок до дружби

Нужденній матері з дітьми на руках, аби вижити, не лишалося нічого іншого, крім довіритися незнайомим сусідам. Вона зробила цей крок і зустріла справжніх янголів-рятівників. Таких самих злиденних і беззахисних, як і вона, але здатних на щедрі та сміливі вчинки. Разом вони в лиху годину знайшли порятунок і дружбу. Дружбу на все життя…

Василь Сухомлинський про значення бібліотеки

Василь Cухомлинський вважав книгозбірню надзвичайно важливим засобом виховання дітей і молоді. Він писав: «Як тільки збудували школу, як тільки почалося тонке доторкання думки і серця педагога до серця дитини, а з цього, власне, і починається школа, — на полицю шкільної бібліотеки нехай стане книжка, яка зберігатиметься вічно. Це незвичайна бібліотека, в якій книжки видаються для читання. Це, в широкому розумінні, сховище духовної культури народу».

Педагогічний календар. Березень-2018

160 років від дня народження Павла Тутковського (1858—1930), українського геолога, географа і педагога. Павло Аполлонович Тутковський народився 1 березня 1858 р. у селищі Липівці теперішньої Вінницької області. Закінчив Житомирську чоловічу гімназію (1877) та природниче відділення фізико-математичного факультету Київського університету (1882). У 1884— 1895 рр. працював консерватором мінералогічного і геополітичного кабінету Київського університету. З 1884 по 1902 рік проводив геополітичні дослідження практично всіх губерній України. Він захоплювався вивченням викопної мікрофауни і вперше в Росії опублікував близько 20 оригінальних праць з цього питання. Водночас вивчав підземні води України і 1895 р. подав свій проект водопостачання Києва. Саме завдяки йому Київ став одним з перших європейських міст, що забезпечило себе артезіанською водою.

Мамина хустка

Мама… Яке солодке слово для кожного із нас. Від нього віє якимось таємничим спокоєм і такою безмежною любов’ю, якої, здається, вистачить на цілий світ, бо вона — свята й безкорисна, вірна й всепрощаюча — мамина любов. Друзі, не чекайте відпусток і святкових днів, щоб провідати матусю, їдьте сьогодні, телефонуйте щодня, не відкладайте на потім найзаповітніші слова любові, які, можливо, не встигли сказати чи посоромились, на крилах летіть до неї, бо вона теж чекає на вашу увагу і любов. На пам’ять про маму я вибрала собі одну хустку — красиву, велику, зелену з рожевими квітами… Братова дружина Ольга сказала: «Це була мамина улюблена, правда, гарна». Мабуть, я й сама інтуїтивно відчула це, бо взяла саме цю хустку… А може, отой духовний зв’язок між мамою і дитиною такий міцний, що й смаки, й думки в нас однакові. Мамина хустка — тепер мій оберіг. Вона не тільки пасує мені, вона передає якесь невичерпне тепло, додає позитивної енергії та впевненості, захищає мене, вона пахне мамою…

Сторінки