Сімейні закони

Податкова пільга працюючим батькам

В умовах суцільного падіння рівня життя серед переважної більшості населення є простий і цілком законний спосіб збільшити свої доходи ― оформити податкову соціальну пільгу. Так, для працюючих батьків, які мають 2 і більше дітей віком до 18 років, є можливість зменшити податок із заробітної плати та надати до бухгалтерії за місцем роботи необхідні документи.

Переваги в роботі сумісникам-переселенцям

Робота за сумісництвом є цілком законним способом поповнення сімейного бюджету. Порівняно із більшістю «звичайних» працівників-бюджетників, для переселенців діють додаткові можливості та переваги. Наскільки ними реально скористатися внутрішньо переміщеним особам, як роботодавці зможуть втілити це на практиці? Про це й поговоримо.

Допомога малозабезпеченим сім’ям: як скористатися?

Якщо людина має невеликі доходи або один з батьків не працює з поважних обставин, то варто оформити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Це передбачено Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Постановою КМУ від 24 лютого 2003 р. №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям». Ця державна допомога призначається та виплачується залежно від майнового стану та сукупного доходу сім'ї. Які доходи беруться до уваги? Враховується дохід усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом 6 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги на підставі «Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги». Є позитивна правова норма. На підставі Закону від 19.05.2015 р. №454-VIII «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» щодо соціального захисту сімей, члени яких мають у власності чи володінні земельні ділянки», розширено коло сімей, які мають право на призначення такої допомоги. Тобто земельна ділянка, яка є у власності чи володінні заявників, незалежно від її розміру, тепер не є перешкодою для отримання цієї допомоги.

Запобігти домашньому насильству можливо

У січні 2019-го набули чинності окремі норми Закону від 7 грудня 2017 року №2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Почнемо «знайомство» із цікавими нововведеннями, які стосуються кожного? Аби розвіяти різні стереотипи з цієї проблеми, одразу звернімо увагу на поняття домашнього насильства та його види. Так, ст. 1 Закону під домашнім насильством визначає діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Як зекономити на комунальних платежах?

Сьогодні у читачів часто виникають запитання: як зекономити на платежах за житлово-комунальні послуги? Поговоримо про найпростіші випадки, які стосуються кожного. Цілком можливо зекономити, якщо переконаєте надавачів послуг ЖКГ скасувати оплату за осіб, які фактично не проживають з вами за даною адресою.

Щорічна відпустка за час призову

Через проведення АТО в Україні нерідко мають місце випадки, коли для виконання конституційного обов’язку захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, передбаченого статтею 65-ю Основного Закону, працівників тимчасово увільняють від виконання трудових функцій. Яким чином це правильно зробити? Чи матиме право людина після повернення на попереднє місце роботи з військової служби отримати щорічну відпустку? Пошукаємо відповіді у діючому законодавстві.

Маленький екскурс у державну «арифметику»…

Якщо людина має невеликі доходи або є тимчасово безробітною, то варто подумати про можливість оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Особливо тим, у кого є діти. Отож про це докладніше.

У пошуках субсидії, або Сухарики на батареї…

Сьогодні активно ведуться дискусії стосовно нового порядку призначення субсидій. Це відбувається після введення в дію Постанови КМУ від 17 жовтня 2018 р. №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Багато людей як потенційних отримувачів цієї державної соціальної допомоги фактично були позбавлені такої можливості після 2 травня ц. р. Наприклад, роботодавець затримує виплату заробітної плати, тому є заборгованість із виплатою державі єдиного соціального внеску. Наскільки ситуація змінилася останнім часом в Україні?

Податкова соціальна пільга — законно економимо

Серед законних способів зекономити є цілком проста можливість — скористатися податковою соціальною пільгою. Що вона собою являє, хто має право її оформити? Про це і не тільки поговоримо докладніше.

Звільнену «За прогули» жінку поновлено на роботі…

Наскільки правомірними можуть кваліфікуватися дії роботодавця, який звільнив жінку за прогули? Спробуємо знайти відповіді на це неоднозначне питання, яке нерідко на практиці створює «загадки» і працівникам, і їх керівникам.

Сторінки