ЖІНКА і 11-та ВЕСНА

Власне, 11 весен найбільше звучать такі слова, як «Жінка», «Культура миру», «Чарівність», «Милосердя»… Бо саме весною, щороку, в Києві відбувається подія міжнародного масштабу — конференція, у якій беруть участь представники громадських організацій, державних установ, парламентарії, видатні митці, науковці, освітяни, а також численні гості з Європи, Японії та Південної Кореї.

Цьогорічна 11-та конференція «Роль жінок у поширенні культури миру», що пройшла під орудою МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» була унікальною в усьому. Починаючи від погоди, коли за півгодини до дійства, нізвідки набігла гроза, яка так намагалась «завадити» святу. Утім, незважаючи на проливний дощ, у заповненому вщент приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України, у так званому Жовтневому палаці захід розпочався вчасно і був доволі насиченим. І цікавим.

Традиційно програму конференції відкрили музичним словом — дві пісні «Материнське слово» та «Аве Марія», які виконала народна артистка України, Посол Миру Наталія Шелепницька. Відразу після музичного вітання учасникам конференції була представлена відеопрезентація про діяльність Федерації жінок за мир у всьому світі. А пишатися міжнародній громадській організації є чим, бо її щоденна діяльність, без пафосу(!) спрямована на благо людини. Про це засвідчили і нинішні виступаючі гості та державні діячі, зокрема депутат Верховної Ради України Ольга Богомолець та Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

З вітальним словом виступила громадський діяч, політик, науковець депутат Верховної Ради України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я і нинішня номінантка «Жінка — державний діяч» Ольга Богомолець, яка зазначила, що будь-яка нагорода для неї — це велика відповідальність за те, чого ще не зробила. Зокрема «боротися з корупцією, і забезпечувати людей гідним життям, щоб вони могли бути щасливими, і щоб вони справді вірили в ту майбутню Україну, в яку вірю я», — резюмувала Ольга Вадимівна.. 

Голова Федерації жінок Південної Кореї Че Йонг Сон відмітила, що Федерація жінок закликає всіх жінок стати істинними лідерами суспільства та поширювати культуру миру в країні та у світі. На сьогодні в Кореї Федерація жінок розгортає рух під назвою «один відсоток на допомогу сім’ям землі».

Голова Федерації жінок за мир у всьому світі в Європі Керолін Хандшін висловила свої думки щодо ролі сучасної жінки у побудові суспільства.

Голова Правління Федерації жінок за мир у всьому світі в Україні Тетяна Коцеба акцентувала свій виступ, звісно, на питанні миру в Україні. 

- Ми повинні не чекати кращі часи чи жалітися, а миротворити — тобто нашими спільними зусиллями творити мир на своїй землі, бо Україна — одна-єдина. Має з’явитися більше лідерів та миротворців, які будуть здатні будувати мир не лише у власній сім’ї, але й в оточуючому світі.

Під час заходу відбулася щорічна церемонія нагородження «Жінка року» та дитячого конкурсу «Моя мама найкраща». Нагадаємо, що До Дня матері Федерація жінок за мир у всьому світі заснувала щорічну нагороду «Жінка року», якою нагороджуються видатні українки, що досягли успіхів у різних сферах життя — державній, громадській діяльності, науці, спорті, мистецтві та інших сферах. Цьогоріч нагороди отримали десять жінок, життя яких було незвичайним, сповненим викликів та перемог. 

У номінації «Жінка — державний діяч» нагороду отримала Ольга Богомолець. Ольга Вадимівна заснувала громадську платформу «Люди допомагають людям», яка опікується родинами загиблих в АТО. Також пані Ольга створила найбільший у світі Музей української домашньої ікони та історико-культурний комплекс «Замок Радомисль».

У номінації «Жінка — освітянин» Лілія Гриневич. Лілія Михайлівна ініціаторка двох фундаментальних реформ освітньої та соціально-гуманітарної сфери. Також доклала зусиль у зміни, пов’язані з організацією інклюзивного навчання. 

У номінація «Жінка — громадський діяч» Лідія Мельник. Лідія Іванівна є засновником та організатором творчого проекту «Відродження починається з духовності», в рамках якого щорічно проходять Всеукраїнські фестивалі народної творчості «Театральний форум» та «Пісенні візерунки», фестиваль духовної музики «Введенські піснеспіви» та фольклорно-етнографічний фестиваль «Золоті ключі» імені Василя Верховинця.

У номінації «Жінка — громадський діяч» Тетяна Тарасова. Тетяна Вікторівна — активний організатор і учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій, конгресів, форумів, фестивалів та конкурсів. Автор понад 60 наукових праць та публікацій. Як активний громадський діяч часто виступає перед громадою з актуальних проблем виховання дітей у сім’ї, профілактики негативних проявів поведінки школярів; патріотичного виховання, гендерної рівності, проблем захисту прав дитини, підтримки і допомоги дітям із сімей учасників АТО, переселенців та вразливої категорії населення. 

У номінації «Жінка — педагог» Тетяна Лісненко. Тетяна Станіславівна — керівник дитячої літературної творчої студії «Свічадо». Її вихованці — переможці міських, обласних та Всеукраїнських літературних конкурсів. 

У номінації «Жінка — дружина патріота» Ірина Міхнюк. Ірина Володимирівна — член правління громадської спілки «Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції. 

У номінації «Жінка — волонтер» Руслана Лоцман. Руслана Олександрівна заслужена артистка України, є однією із найактивніших волонтерів, які через музику та пісню дарують тепло свого серця тим, кому це потрібно більше за всіх. На сьогоднішній день команда волонтерів, до складу якої входять Руслана та її чоловік, провели близько 500 зустрічей та концертів у зоні АТО. 

У номінації «Жінка — педагог» Ольга Кіцманюк. Ольга Миколаївна народилася в місті Красногорівка Донецької області. Після закінчення університету очолила дитячу студію художніх мистецтв у своєму рідному місті. Зараз у студії постійно займаються творчістю понад 80 дітей різного віку. Пані Ольга не припинила проведення занять навіть під час подій 2014 року під час обстрілів, які продовжувалися, незважаючи на звільнення міста від окупації. За власною ініціативою майстриня створила безкоштовні курси швачок для дорослих. З легкої руки Ольги жінки прифронтової Красногорівки тепер шиють вишиванки, торбинки та ремонтують одяг. 

У номінації «Жінка — митець» Ольга Янушкевич. Ім’я Ольги Янушкевич тісно пов’язане з педагогічною діяльністю та сучасним музичним мистецтвом як Вінниччини, так і всієї України. Ольга Янушкевич створила 8 вокальних колективів, які вже понад 10 років стають переможцями міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Її творчість налічує понад 600 творів, які відзначаються широтою охоплення жанрів. Це і гімни, і патріотичні пісні, пісні а capella, романси, мюзикли, дитячі музичні казки, колискові пісні, авторські колядки, щедрівки, веснянки та багато іншого. 

У номінації «Жінка — журналіст» Наталія Капустянська. Наталка Капустянська — заслужений журналіст України, громадська діячка, співорганізатор Міжнародного проект-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». Веде рубрику «Культура» газети «Україна молода», творчу сторінку «Публічні бібліотеки Солом’янки». Має власний творчий проект «Наталка Капустянська запрошує на капусник». Автор Збірки нарисів «35 рецептів щастя» із серії «Солом’янські мотиви» та автор трьох фотовиставок: «Стояла я і слухала весну…», «Спогад про літо», «Із літа в осінь».

До Дня матері Федерація жінок за мир у всьому світі разом із Видавничим домом «Справи сімейні» проводили дитячий конкурс творів «Моя мама — найкраща». Кращі твори публікувалися в газеті «Справи сімейні». А переможці цьогорічного конкурсу: Іван Карась — учень першого класу Козелецької гімназії, Тетяна Міщук — учениця 3 класу початкової школи Гімназії м. Боярка, Соломія Федик — студентка коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного університету отримали нагороди.

Конференцію завершив виступ Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки. Понад годинний виступ майстрів сцени засвідчив, яка гармонійна і духовно багата українська родина. Дивлячись на емоції гостей, які заворожено дивились за виступом, ми горді цим за свою державу.
Читайте також: 

Додати новий коментар