Вшанування матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни Шевченко

Ще в 2001 році Героєм України Анатолієм Авдієвським та громадською діячкою Зоєю Ружин ініційовано вшанування матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) та батька Григорія Івановича Шевченка в с. Шевченкове (Керелівка). 9 березня кожного поточного року, в день народження їхнього сина — Тараса, в с. Шевченкове (Керелівка), де вони покояться і де, зі слів та власноручно написаної біографії Т. Г. Шевченком, він народився, проходив мітинг пам’яті поряд з їхніми захороненнями.

9 березня 2015 року день видався на диво сонячним, небесна блакить осяювала землю благодатним теплом. Делегація киян, до складу якої увійшли заслужений артист України бандурист Тарас Силенко, солістки з Академічного фольклорного ансамблю «Калина» (під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Валерія Дебелого): Тетяна Осадча, Татяна Кисляк, Наталя Похилько та баяніст Олексій Кочайло.

За традицією, перед Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка» нас зустріли його працівники на чолі з директором музею Богданом Писаром та його заступником Людмилою Шевченко. І звісно — голова села Михайло Падзіна, який устигає бути скрізь, де проходять урочистості у визначні для села дні, зустрічав гостей сердечною, привітною усмішкою. До делегації приєдналися черкасчани на чолі з ініціатором численних, сповнених патріотизму акцій — генералом Степаном Дяченком.

Після покладання до кам’яного хреста вінка Володимиром Волковим та Степаном Дяченком мітинг пам’яті відкрила чарівна Людмила Шевченко, почавши свій виступ крилатими словами генія і пророка. Кожен із виступаючих висловлював думки, сповнені щирості та глибокого змісту. Звитяжно та натхненно линули пісні під супровід бандури у виконанні видатного митця Тараса Силенка. У вишитій сорочці, стрункий та натхненний, він звеличувався в небесному світлі, немов смолоскип одвічно звитяжного духу української нації, а сонячний диск бандури випромінював неперевершене мелодійне звучання струн.

Зачаровували своїм співом красуні-солістки з академічного ансамблю «Калина». В прекрасних українських костюмах, виконавиці дарували присутнім велику насолоду від зустрічі з високим народним мистецтвом. Пісня лилася понад схилами, аж до небес, утішаючи душу жінки-матері та всього Шевченківського родоводу.

З глибоким відчуттям відповідальності за долю української нації виступив голова громадської ради Національної гвардії України Володимир Волков, який цього знаменного в історії України дня приїхав з Києва разом із родиною відвідати святі для кожного українця місця. Жінка-мироносиця, член Союзу українок Америки, Валентина Войцехівська зачитала вірші Тараса Шевченка, влившись Кобзаревим словом у Всеукраїнське читання Кобзаря в столиці.

Після оглядової екскурсії залами Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», де змістовно та з великою любов’ю розповіли гостям про життєдіяльність й доленосні шляхи генія і пророка нації, делегація відвідала могилу батька Тараса Григоровича — Г. І. Шевченка. Відбулося покладання вінка, лунала молитва у виконанні жіночого тріо «Калина», благодатні слова наповняли душу трепетом і співзвуччям з урочистим вшануванням вічної та світлої пам’яті батьків Тараса Шевченка.
Читайте також: 

Додати новий коментар