Всеукраїнський форум сім’ї

Першого березня в Українському домі відбувся IV Всеукраїнський форум сім’ї. На початку заходу глави церков разом із Президентом України та всіма делегатами помолились молитвою «Отче наш». До участі у форумі також було запрошено науковців, журналістів, освітян, представників громадськості, органів влади та органів місцевого самоврядування, релігійних організацій, батьківських комітетів, дитячих і молодіжних організацій з усіх областей України. У заході взяли участь близько 1000 делегатів.

Петро Порошенко привітав учасників форуму та подякував організаторам, наголосивши, що сьогодні необхідно зміцнювати українську сім’ю. «Для мене висока і велика приємність бути тут сьогодні, взяти участь у Форумі сім’ї. Сім’я для кожної людини, особливо для віруючої людини, має надзвичайно велике значення», — звернувся до учасників заходу глава держави. Президент зазначив, що від самого народження практично кожен із нас огорнутий піклуванням сім’ї: спочатку про дитину дбають батьки, пізніше, зустрівши кохану людину, створює власну родину. Петро Порошенко побажав форуму та його учасникам плідної роботи. «Я дуже тішуся і щасливий тим, що цей форум об’єднав українське суспільство. Дякую всім, хто прийняв рішення взяти у ньому участь», — сказав Президент.

До слова був запрошений секретар РНБО Олександр Турчинов, який нагадав присутнім про виклики, що стоять перед суспільством. «Як можна зберегти нашу країну, наш народ від руйнування, деморалізації, аморального розпаду? Для цього є тільки один історичний досвід — будувати країну на вічних євангельських цінностях», — заявив він. На його думку, в основі цього фундаменту повинна бути віра, відповідальність і сім'я. «Сім’я — це благословенне єднання чоловіка і жінки для продовження життя й існування людства. Ця позиція чітко прописана в Конституції нашої країни. Тому намагання підмінити в українському законодавстві, нормативно-правових актах дві споконвічні людські статі сотнею вигаданих гендерів протирічить нашій Конституції, християнській моралі та є наступом на традиційні для нашої країни цінності, — сказав Турчинов.

— Міцна повноцінна сім'я, що здатна народити дітей, — сьогодні стає одним з найважливіших факторів національної безпеки, від якого залежить виживання та майбутнє нашої країни», — додав секретар РНБО. За його словами, сьогодні «прикриваючись захистом прав людини, суспільству нав’язують ідеологічний антихристиянський штамп». «Ми повинні прибрати ідеологеми з наших законів, відновивши використання поняття «стать» замість нав’язаного нам штучного поняття «гендер», — наголосив Турчинов. — Розвиток і захист інституту сім’ї повинні стати пріоритетом державної політики. Переконаний, що всі ці завдання ми здатні разом реалізувати, зберігаючи стратегічний пріоритет — європейську та євроатлантичну інтеграцію. Більше того, допомагаючи країнам ЄС зберегти християнський фундамент, що свого часу став основою їх розвитку і безпеки», — підсумував він.

З промовою також виступив глава Української Православної церкви Епіфаній. «Немає потреби говорити про актуальність захисту сімейних цінностей, адже українська сім’я знаходиться у хворобливому і немічному стані, сирітство, розлучення... Священне Писання — це не людська вигадка, а Боже звершення, сім’я — союз двох статей, чоловічої та жіночої», — наголосив глава Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Старший єпископ Української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко під час свого виступу запросив на сцену багатодітну родину Ковалевичів з Рівненщини, що виховують 19 біологічних дітей. Батько 11 донечок та 8 синів зазначив, що діти — це подарунки неба та закликав не боятися народжувати дітей.

«Український народ впродовж багаторічної історії ввібрав у свою культуру найкращі моральні й християнські цінності, які стали основою для побудови міцної і щасливої родини, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів. Однак сьогодні ми повинні захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. І в цьому об’єдналися навіть політики перед виборами. Водночас, різні деструктивні сили активізувалися і використовують усі можливості, щоб зруйнувати українські сімейні і духовні традиції, нав'язуючи аморальні цінності», — зазначив Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Національного сімейного руху. Нинішній стан сім’ї в Україні можна охарактеризувати як критичний: українська нація стабільно зменшується, впродовж останніх років кількість населення щорічно скорочується на 250 тис. осіб, за роки незалежності кількість українських дітей зменшилася вдвічі (з 14 млн до 7 млн); внаслідок цього Україна нині входить до тридцяти «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше; рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, через що понад 4 млн дітей росте без батька, а близько 25% дітей виховуються в проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство тощо)».

«Ми маємо сформувати одну загальноукраїнську стратегію підтримки і розвитку сім’ї як першої та однієї з найважливіших цінностей розвитку суспільства. Саме це закладе довгострокові перспективи для правильного і належного розвитку нашої країни. Задля цього варто об’єднуватися і на всіх рівнях проголошувати сім’ю як цінність», — підсумував голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.

Тема сім’ї об’єднує діаметрально різних за поглядами людей, навіть політиків перед виборами. Про подолання кричущої демографічної кризи, яка становить загрозу національній безпеці України, про важливість родини та необхідність формування ефективної сімейної політики засвідчили у своїх промовах на форумі міністр юстиції Павло Петренко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голови депутатських фракцій Верховної Ради Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Максим Бурбак, народні депутати Ольга Богомолець та Юрій Мирошниченко.

Учасники форуму переглянули фільм про гендерні наступи, які, на думку організаторів, загрожують національній безпеці України.

Далі президент фонду «Сім’я» Адріан Буковинський та голова руху «Всі разом за сім’ю» Руслан Кухарчук запросили всіх взяти участь у панельних дискусіях, під час яких експерти обговорювали такі питання, як «Потенціал владних повноважень у питаннях підтримки сім’ї» та «Найкращі практики організації роботи обласних осередків Національного сімейного руху».

Кожен учасник форуму отримав папку з матеріалами. В ній, крім позицій поширення сімейного руху, було опубліковане звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів щодо створення сімейних інституцій та захисту родинних цінностей.

Результатом форуму стала Резолюція, у якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї наголосили на природній суті подружжя та родини — законного союзу чоловіка і жінки, які народжують та виховують дітей. Згідно з Конституцією України, національним законодавством та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання розвивати та захищати інститут сім’ї. Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії.
Читайте також: 

Додати новий коментар