VІІ щорічна Міжнародна конференція «Роль світової миротворчої жіночої спільноти у побудові сталого миру»

Напередодні Дня матері у Києві в готелі «Прем’єр Палац» відбулася VІІ щорічна Міжнародна конференція «Роль світової миротворчої жіночої спільноти у побудові сталого миру».

Конференція асоціюється з теплим погожим днем — все довкола у весняних барвах, квітучих садках, бузкових ароматах…

— Миру й спокою нам, чистого неба й сонячного дня, — вітаючись один з одним, бажають старі й нові друзі.

Мов бджоли злітаються до квітки, так тягнуться гості й учасники конференції до Тетяни Коцеби, Голови Правління «Федерації жінок за мир у всьому світі». Цій жінці не байдуже, що буде з нами, нашими дітьми завтра, бо в самої п’ятеро дітей, бо мир і спокій у родинах — понад усе.

До участі у конференції прибули представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці та іноземні гості з Європи, Японії.

— Важливою метою громадських організацій є дипломатія і налагодження гармонійних стосунків між різними сферами суспільства, державою та спільнотою, між країнами, — зазначила Голова Правління «Федерації жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба. — Серед громадських організацій жіночі займають особливе місце, тому що мають втілити у своїй діяльності базові риси характеру, притаманні жінці й матері, а саме: прагнення до гармонії шляхом любові, самопожертви. Жінки достеменно знають, що будь-які непорозуміння втрачають значення, як тільки заговорить справжня любов. Отже, саме жінки мають зробити перший крок до поєднання розділеного суспільства, до відновлення взаєморозуміння та єдності, які стануть основою для розвитку та процвітання.

Ведучий, народний артист України Володимир Нечипоренко, декламує вірш Бориса Грінченка:

Ти надо мною в темні ночі
Ніколи не стуляла очі,
Мене, малого, доглядала,
І сповивала, і кохала…

Особливо щемко на душі у ці дні, коли в Україні неспокій, тривога… Коли матері ховають своїх синів… Хвилиною мовчання зала вшановує пам’ять тих, хто віддав своє життя за мир в Україні. Мир, мов кришталь, його треба берегти…

Для учасників конференції і гостей співає солістка Національної опери України, лауреатка премії імені Дмитра Луценка Олена Гончарук.

Алла Малієнко «Жінка-журналіст»Традиційно під час цього заходу відбулася щорічна церемонія нагородження «Жінка року». Приємно порадувало, що у номінації «Жінка-журналіст» нагороду отримала колега Алла Малієнко, відповідальний секретар Київської організації Національної спілки журналістів України. Та на цьому приємні несподіванки для Алли Малієнко не закінчилися: Володимир Вовк, завідувач відділу з питань сімейної політики управління сім'ї, молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді і спорту привітав і вручив від імені КМДА Аллі Малієнко орден «Знак пошани».

Зоя Солярик «Жінка-митець»Схвильовано читала свої вірші поетеса, педагог Зоя Солярик, яка отримала перемогу в номінації «Жінка-митець».

Ольга Юрченко «Жінка — діяч соціальної сфери»У номінації «Жінка — діяч соціальної сфери» нагороду отримує Ольга Іванівна Юрченко, директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з дня його створення. Під її керівництвом Центр став одним з найкращих не лише в області, але й в Україні.

Нінель Тихонова «Жінка-ветеран»Нінель Тихонова «Жінка-ветеран»Нагороду «Жінка року» у номінації «Жінка-ветеран» отримує Нінель Яківна Тихонова. Тільки-но Ніні виповнилося 16 років, як вона пішла на фронт… Сьогодні цій невгамовній, енергійній, життєрадісній жінці 87 років! Та головне — не роки, а любов до життя!

Юлія Джима «Жінка — олімпійська чемпіонка»Нагороду «Жінка — олімпійська чемпіонка» отримує талановита біатлоністка Юлія Валентинівна Джима, чемпіонка Олімпійських ігор 2014 року в Сочі, срібна призерка чемпіонату світу, переможниця та призерка етапів Кубка світу з біатлону, дворазова чемпіонка Європи в естафеті, призерка Кубка Європи з біатлону. Справжня донька свого батька, українського біатлоніста Валентина Джима, який брав участь в Олімпійських іграх у Ліллехаммері та став хрещеним батьком доньки в біатлоні.

Нагороди вручають Голова Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Юріївна Коцеба та заступник начальника управління соціального захисту сімей Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Федір Валерійович Фомін.

Президент «Федерації жінок за мир у всьому світі» Австрії доктор Марія РільПочесний Президент «Федерації жінок за мир у всьому світі» Австрії доктор Марія Ріль зачитала вітальне звернення Президента Міжнародної «Федерації жінок за мир у всьому світі» Мун Лан Янг.

З рук Марії Ріль нагороди отримали: «Жінка — державний діяч» — Тетяна Василівна Біляк, «Жінка-педагог» — директор Тетіївського районного Центру позашкільної освіти Марія Степанівна Дімова та «Жінка-митець» — Зоя Солярик.

Норіко Фуджіу. Голова японського відділення «Федерації жінок за мир в усьому світі України»Уже добре відоме в Україні ім’я Норіко Фуджіу. Вона — Голова японського відділення «Федерації жінок за мир в усьому світі України». З її рук нагороди отримують в номінації «Жінка — громадський діяч» Ніна Іванівна Курбацька. 15 років Ніна Іванівна очолює громадське об'єднання «Жінки Оболоні», метою якого є захист прав жінок та дітей. Державна влада високо оцінила діяльність Ніни Іванівни, нагородивши її орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, а Голова Київської міської державної адмі­ністрації відзначив Ніну Іванівну «Знаком пошани» та почесним званням «Киянка року-2009». Ніна Курбацька має двох синів, 5 онуків та двох правнучок.

Тетяна Абрамова «Жінка-підприємець»У номінації «Жінка-підприємець» перемогу дістає Тетяна Борисівна Абрамова, засновниця будинку моди «Ріто». Це підприємство вона створила у 1992 році разом з дизайнером Оленою Дерев’янко. У 2001 році Тетяна Абрамова стає «Людиною року» в номінації «Лідер малого та середнього бізнесу».

— Якщо треба поговорити, то на це у нас здатні чоловіки, а якщо щось конкретно зробити — жінки, — жартуючи говорить пані Тетяна.

Світлана Винограденко — «Багатодітна мати»Оплесками зустрічають «Жінку року» у номінації «Багатодітна мати» — Світлану Володимирівну Винограденко. Маму 4 дітей. Світлана Володимирівна — активна та різнобічна людина: засновник та Голова правління «Міжнародної організації за збереження і розвиток народу», лікар-реабілітолог та масажист, інструктор ЛФК, ведуча курсів «Як стати здоровим за допомогою свого тіла», кандидат психологічних наук, майстер спорту з лижних гонок. Світлана Винограденко живе під девізом: «Щастя, здоров’я, успіх — для всіх!» Свою сім’ю вважає своїм щастям і потенціалом.

Квітами й оплесками вшанували жінок в усіх номінаціях усіх семи конференцій.

Нагородження переможців конкурсу дитячих творів «Моя мама — найкраща»У рамках конференції відбулося нагородження переможців конкурсу дитячих творів «Моя мама — найкраща». Цього року на конкурс надійшло понад 50 робіт. Андрій Лесів, головний редактор газети «Справи сімейні», вручив дипломи й подарунки юним переможцям. Ними стали Катерина Безугла, Даша Заброда та Артем Сорокін.

Дитячий колектив «Ладоньки»Учасників та гостей конференції своїми виступами порадували: Олена Гончарук, солістка Національної опери, лауреат мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», зразковий дитячий колектив «Ладоньки» (керівник Світлана Садовенко) та вокальний квартет «Гетьман».

Міжнародна конференція «Роль світової миротворчої жіночої спільноти у побудові сталого миру»Міжнародна конференція «Роль світової миротворчої жіночої спільноти у побудові сталого миру»Під час конференції звучали й переважали слова: «Жінка, краса, мир».

Людмила Чечель, фото Іван Косарєков
Читайте також: 

Додати новий коментар