Від гармонії в сім’ї до гармонії у світі

У Києві відбулася Міжнародна конференція «Жінка-берегиня: від гармонії в сім’ї до гармонії у світі», присвячена Міжнародному дню матері.

Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі» та «Глобальна мережа жінок за мир» проводять ці заходи упродовж 12 років.

Відкрила конференцію Ольга Богомолець, народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, мама чотирьох дітей.

«Одним з ключових напрямків діяльності «Федерації» є підвищення ролі жінки і матері у сприянні миру та стабільності, — говорить Тетяна Коцеба, Голова Правління «Федерації жінок за мир в усьому світі», мама п’ятьох дітей. — Щоб досягти миру, його треба будувати за допомогою любові. Людство — це сім’я, розширена таким чином, щоб охоплювати всіх і кожного. Людина має бути здатною любити все людство так, як дружина любить свого чоловіка, як діти люблять батька та матір. Живучи заради всіх людей світу так само, як батьки живуть заради своїх дітей, така людина принесе гармонію всьому світу».

Серед почесних гостей міжнародної конференції Мáрсіа де Абрєу, голова «Федерації жінок за мир у всьому світі» в Іспанії. До України приїхала разом з чоловіком Енріке Санчес Мотос. Рома Карагезян, голова «Федерації жінок за мир у всьому світі» прибула з Литви. З Японії приїхали: Мінако Сугіта, міжнародний директор «Федерації жінок за мир у всьому світі» префектури Сайтама, Нобуко Оморі, представниця «Федерації жінок за мир у всьому світі» в Японії, голова благодійного фонду «Тисяча журавликів».

Під час заходу учасники обговорили своє бачення ролі міцної традиційної сім’ї, питання патріотичного виховання молоді та вплив сімейних цінностей на різні сфери життя.

«Я вперше в Україні, — говорить Марсіа де Абреу, президент «Федерації жінок за мир у всьому світі» в Іспанії. — Це прекрасна країна з чудовими людьми. Мене приємно подивував зелений і квітучий Київ. Вірю, що мир незабаром буде у цій країні, яка на те заслуговує».

Нобуко Оморі, директорка Культурного центру «Сан» Японії, голова благодійного фонду «Тисяча журавликів». Живе в Токіо. Нобуко Оморі, представник «Федерації жінок за мир у всьому світі» в Японії, зачитала звернення Хун Сук Пак, голови міжнародної «Федерації жінок за мир у всьому світі».

Нобуко Оморі — громадська діячка і волонтерка. Від першого візиту в Україну закохалася в Київ. Тепер щороку буває тут як мінімум двічі. 2014-й для неї, як і для українців — особливий. Не може згадувати без сліз. Вона була тоді, коли летіло каміння й горіли шини… Їй не дозволяли йти на Майдан, а вона вдягала маску і… йшла. Потім везла гуманітарну допомогу, лишаючи вдома п’ятеро дітей… Разом з київськими дітьми вона зробила 3000 журавликів-орігамі. Японські матері, коли вболівають, переживають за своїх дітей у якихось справах — роблять журавликів.

Нобуко Оморі зізнається, що любить український борщ і… узвар. А ще: на своєму маленькому городі вирощує… буряк!

Під час конференції відбувається церемонія нагородження «Жінка року». Нагорода присуджується в таких номінаціях, як «Жінка-волонтер», «Жінка — багатодітна мати», «Жінка — державний діяч», «Жінка-педагог», «Жінка-митець». Цього року названо дев’ять імен «Жінка року».

Під час конференції відбувається церемонія нагородження «Жінка року». Нагорода присуджується в таких номінаціях, як «Жінка-волонтер», «Жінка — багатодітна мати», «Жінка — державний діяч», «Жінка-педагог», «Жінка-митець». Цього року названо дев’ять імен «Жінка року».

Жінка року — чарівна, сильна, ніжна…

Серед перших імен — Лариса Шутова. Вона визнана в номінації «Жінка — громадський діяч» Лариса Валентинівна — голова громадської організації «Новоград-Волинська міська організація жінок». За період її головування в Новоград-Волинському була ініційована та проведена велика кількість благодійних акцій для підтримки захисників на передовій. Організація багато уваги приділяє дітям з інвалідністю та дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах. За активну громадську діяльність Лариса Валентинівна нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Одружена, має двох синів.

Тетяна Кудінова отримує визнання в номінації «Жінка-науковець». Вона — талановитий інженер. Близько десяти років працювала в галузі космічних технологій та 30 років в галузі кібернетики. Крім того, Тетяна Борисівна має 12-річний стаж педагогічної роботи у сфері декоративно-прикладного мистецтва. Вона — чудова художниця, письменниця, засновник міжнародного фестивалю «Причал на Поштовій». Тетяна Борисівна — багатодітна мати та бабуся, має четверо дітей, семеро онуків та троє правнуків.

Олена Мельник отримує номінацію «Жінка-педагог». Олена Борисівна — постановник, відмінник освіти України, художній керівник народного художнього колективу «Ансамбль танцю «Вітамінчики». Ансамбль є володарем Ватиканської премії миру, «Золотої медалі» ЮНЕСКО, Премії мистецтв в Італії, «Мистецького олімпу України», «Золотої медалі» Міжнародних дельфійських ігор, гран-прі Всеукраїнського конкурсу закладів освіти Києва і переможцем Міжнародного рейтингу популярності «Золота фортуна». Пані Олена має двох чудових синів.

Нагороду «Жінка року» в номінації «Жінка-педагог» отримує Світлана Садовенко. Світлана Миколаївна — кандидат педагогічних наук, доктор філософії у сфері музичної педагогіки, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч естрадного мистецтва України, громадська діячка, фольклорист-виконавець українських народних пісень. Світлана Садовенко — керівник відомого в Україні та за її межами зразкового художнього колективу «Театр пісні «Ладоньки».

Галина Коломоєць присвятила себе педагогічній та науковій діяльності. Вона отримує номінацію «Жінка-освітянин». Галина Анатоліївна — авторка багатьох наукових, фахових публікацій, навчальних програм з питань фізичної культури та патріотичного виховання для загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, методичних посібників для вчителів. Вона охоче підтримує проекти міжнародного та всеукраїнського рівнів з кіберосвіти, інформаційно-комунікаційних технологій, громадянської освіти та електронної демократії в навчальних закладах.

Валентина Єфремова — відома мистецтвознавиця, журналістка, художниця, громадська діячка, авторка понад шести сотен статей, а також багатьох дитячих та творчих проектів. Має багато наукових досліджень, спрямованих на розвиток національного духовного потенціалу українського народу. Вона відзначена в номінації «Жінка-митець».

Наталія Бовтун визнана в номінації «Жінка — багатодітна мама». Наталія Миколаївна понад двадцять років очолює громадську організацію «Спілка багатодітних сімей «Шанс», яка на сьогодні об'єднує 517 багатодітних родин. Поєднуючи гідне виховання п’ятьох дітей, пані Наталія проводить багатогранну діяльність на громадській ниві, спрямовану на соціальний захист, духовне і матеріальне задоволення потреб багатодітних родин. За материнську самовідданість та гідне виховання дітей Наталії Бовтун присвоєно Почесне звання України «Мати-героїня». Держава високо оцінила вагомий внесок у загальну справу розбудови незалежної держави, нагородивши її орденом княгині Ольги III ступеня. У 2019 році вона отримала почесне звання «Киянка року» в номінації «Жінка — берегиня сімейних цінностей».

«Жінка — державний діяч». Цю номінацію справедливо отримує Ангеліна Лахтадир. Ангеліна Миколаївна десять років очолює Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації в місті Боярка. Діяльність Центру спрямована на допомогу незахищеним верствам населення: багатодітним родинам, людям літнього віку, інвалідам, малозабезпеченим сім’ям. У Центрі проводиться плідна робота з молоддю з метою профілактики негативних явищ, формування у них здорового способу життя та соціальної зрілості. Під керівництвом Ангеліни Миколаївни організована плідна співпраця з волонтерами для надання регулярної матеріальної, психологічної, оздоровчої допомоги вимушено переміщеним особам, учасникам АТО та членам їхніх сімей.

Ім’я Раїси Недашківської говорить саме про себе. Раїса Степанівна — легенда українського театру та кіно, народна артистка України. Актриса знялася у понад 60 кінофільмах. І це — переважно виробництва Київської кіностудії імені О. Довженка. Раїса Недашківська — творець моновистав, численних літературно-драматичних композицій. За визначні заслуги у творчій діяльності Раїса Недашківська відзначена державними нагородами — орденом Княгині Ольги I, II та III ступенів.

«Моя мама — найкраща»

У рамках конференції відбулося нагородження переможців дитячого конкурсу «Моя мама найкраща».

Щороку до Дня матері «Федерація жінок за мир у всьому світі» разом із «Видавничим домом «Справи сімейні» проводять дитячий конкурс творів «Моя мама — найкраща». Цьогоріч перемогу здобули — Богдан Семенюк, вихованець гуртка «Молодіжний клуб» Будинку дитячої творчості Шевченківського району столиці, Вероніка Приходько, третьокласниця Малютянської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Києво-Святошинського району Київської області та учні початкових класів київської школи №334. Вони надіслали на конкурс 24 роботи зі словами любові про маму.

Всі учасники конференції взяли участь у розіграші призів — таких необхідних у родині предметів, як блендер, гриль та мікрохвильова піч.

Учасників конференції та гостей привітали заслужений артист України Дмитро Андрієць, народний художній колектив «Ансамбль танцю «Вітамінчики» та хорова капела Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар