Ветерани — майбутнім захисникам України

Напередодні Дня захисника України на площі Конституції, що біля Верховної Ради, відбулася подія, яка, без сумніву, запам’ятається не тільки її учасникам, а і численним гостям. Бо саме там, в той незабутній день, пройшли посвяту в кадети учні ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус». Щоб привітати майбутніх захисників, на урочистості завітало багато почесних гостей. Це представники влади, відомі військові й митці, які спостерігали, як курсанти під звуки маршу впевнено крокували по плацу, а потім з ученицями цього ж ліцею, тримаючи осанку, кружляли під відому мелодію вальсу.

Серед тих, хто прийшов на свято, були представники Міжнародного жіночого благодійного фонду «Жінки за виживання», президентом якого є Людмила Криволуцька. Річ в тім, що фонд уже тривалий час тісно співпрацює з інтернатом. Саме завдяки ветеранам, які є основою благодійної організації, діти мали змогу побувати на виставі Театру юного глядача на Липках «Пригоди Тома Сойєра», після перегляду якої не приховували свого захоплення як акторською грою, так і режисурою. Долучилися до високого рівня музичного мистецтва завітавши на концертні програми в Національну філармонію України. За сприяння ветеранів відвідали київський музей відомого актора і співака Володимира Висоцького, де ознайомилися з експозицією і почули цікаву розповідь про життя і творчість митця. Бажаними для курсантів стали зустрічі з членом фонду психологом Олександром Тарасовим. Це спілкування допомагає знайти відповідь на непрості життєві питання, які по-справжньому хвилюють молодь. А ще, знову ж таки дякуючи благодійному фонду, учні ліцею отримали потрібні для навчання канцелярські товари.

Незабутнє враження залишилось у жінок фонду, які побували в ліцеї на заході, присвяченому жіночому дню 8 Березня.

«Святковий настрій відчувався ще на підході до ліцею, — розповідає член фонду Людмила Акулова. — Вхідні двері прикрашені листівками з гарними віршами і словами привітання. В самому ж приміщенні, де нас зустрічали учні в парадному одязі та їх рідні, були розвішані гірлянди з квітів і повітряних кульок».

«Ну а святковий концерт, мабуть, запам’ятають всі присутні, — продовжує розповідь Людмила Криволуцька. — Шкільний духовий оркестр виконував прекрасні весняні мелодії, чудово танцювали учні — як хлопчики, так і дівчатка, з різних класів, а також дарували глядачам українські пісні. Відбулося нагородження дітей з мамами — переможців різних конкурсів, в яких вони брали участь протягом навчального року. Всі присутні поздоровляли директора ліцею Наталію Головіхіну — прекрасного педагога і неперевершеного керівника. Ця щира, світла, доброзичлива, чарівна жінка, яку учні називають другою мамою, отримала величезну кількість квітів. А це свідчення великої поваги та любові до неї».

Під час перебування в ліцеї член нашого фонду, професор Національного педагогічного університету Тетяна Ладиченко, автор підручника з курсу «Всесвітня історія» для 10-го класу, виданого в 2018 році та затвердженого Міністерством освіти і науки України, вручила кращим учням 9-х класів авторські екземпляри.

«Курс «Всесвітньої історії» ХХ століття, який вивчається у 10-му класі, дуже важливий для розуміння сучасних подій та тенденцій розвитку людства, — відзначила Тетяна Вячеславівна. — Адже багато проблем сьогодення було закладено в результаті завершення Другої світової війни. Важливо розібратися у їх витоках і розуміти можливі наслідки тих подій».

Майбутні десятикласники з цікавістю вислухали розповідь автора підручника і пообіцяли глибоко вивчати історичні дисципліни.

Наприкінці зустрічі всі жінки отримали святкові подарунки і зробили загальне фото.

Кадетський корпус існує вже десять років. Серед його учнів як діти сироти, так і діти учасників АТО, багато з яких загинули на Сході України. Тому турбота про курсантів стала невід’ємною частиною діяльності фонду. Бо зустрічі й спілкування ветеранів з молоддю — майбутнім нашої країни, вже вкотре підтверджують, що набутий життєвий і професійний досвід вкрай необхідний підростаючим поколінням для досягнення бажаної мети.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар