«Усім світом — за мир!»

Сучасна Україна опинилася на передовій боротьби, де вступили в конфлікт стара та нова епохи. Хоча Україна звільнилася від впливу комуністичної політики, економіки та культури, на 27-му році своєї незалежності вона відчуває культурний, політичний і економічний хаос.

Давайте замислимось, завдячуючи чому Україна відома у світі? Кожна країна в історичному аспекті зробила свій внесок в цивілізацію людства. Німеччина відома машинобудуванням, Японія — якістю. Є «корейське економічне диво», політична сила США. Жоден громадянин України не отримав Нобелівську премію, хоча у світі визнають високий інтелектуальний потенціал нашої нації. На жаль, поки що наша країна не може показати стрімке економічне зростання, не має достатнього політичного впливу у світі (ми не входимо до G7 або до G20). Але ми можемо змінити ставлення людства до таких понять, як «мир», «війна», «миротворчість», «майбутнє людства». Після Революції гідності відбулося багато змін в свідомості наших громадян.

Ми усвідомили, що людство має покласти край нескінченному ланцюгу смертей власних дітей і розтринькуванню астрономічних сум на ведення війн. Настав час, коли всі країни світу повинні, мобілізувавши свої можливості, докласти максимум зусиль для побудови світу сталого миру. Саме для цієї мети у 2014 році було запропоновано громадський рух «Діти — посланці миру». Він зародився в умах дітей як вимога до дорослих мати право на мирне дитинство та світле майбутнє. Це не просто вимога припинення бойових дій, а прохання до дорослих змінити свою свідомість.

Ми часто не розуміємо вчинки дітей: може, вони ще не зовсім чітко висловлюють свої думки, але те, що батьки одразу розуміють — це їхні бажання. Тому ми, дорослі, повинні підтримувати дітей в їхньому прагненні миру.

Світові війни починалися і закінчувалися. Війни між народами стишуються, коли бойові дії припиняються, але внутрішня боротьба, тобто між духовним і матеріальним началами всередині нас продовжується. Сталий мир можна знайти там, де ми досягнемо успіху в підкоренні матеріальних цінностей духовним. Основа для миру існуватиме, якщо батько і мати, чоловік і дружина, батьки і діти та всі родичі стануть навіки одним цілим. Щоб мир поширився на весь світ, ця єдність у родині повинна вийти за рамки сім’ї, роду, народу і країни. Щоб реально досягти цього, кожен повинен добитися революційних змін у самому собі.

Питання не в Третій світовій війні, і не в геополітичному протистоянні Росії і Америки. Воно в тому, як закінчити внутрішню війну, яка триває без кінця, і знайти мир у своїй душі. Це надзвичайно важливо. Якщо це не відбудеться, то, навіть коли світ навколо нас стане мирним, він усе одно видаватиметься нам пеклом. На цьому шляху девізом має бути: «Перш, ніж прагнути володіти Всесвітом, навчись володіти собою». Люди, які не можуть бездоганно контролювати себе, ніколи не зможуть підкорити світ.

Навіть якщо миротворчі контингенти змусять ворогуючі народи закінчити всі війни та досягнути миру, доки всередині особистості залишатиметься конфлікт, біди переслідуватимуть нас.

Мирного життя треба прагнути! Треба шанувати! Треба працювати над усім! Мирне життя треба створювати постійно, будуючи взаємовідносини, спочатку людяність, потім політичні, економічні тощо. На наших зборах були присутні гості з Японії, Кореї — це інші типи мислення, мов, культур, але ми розуміли одне одного, єдине наше бажання — і праця на цих зустрічах вкладається у фразу: «Хай буде мир у всьому світі».

Вільхівська Аліса, учениця 8-А класу школи №211

Яким є майбутнє країн, породжених конфліктами? Усі країни прагнуть миру в усьому світі, однак чи можуть вони його досягти? Ця проблема веде до одного спільного завдання, яке нині залишається перед людством. Світ миру є результатом, але очевидним логічним протиріччям є твердження, що ми прийдемо до нього, зробивши невірний початок, тобто маючи невірну причину. Тому повинні знайти відправну точку в ідеальний світ тільки розгорнувши рух, який дасть змогу подолати джерело цього конфлікту. Досконала причина породжує досконалий наслідок, тому теоретично обґрунтованим є твердження про те, що мирний початок уможливить мирний процес та досягнення мирної мети. Дивлячись із цієї точки зору, ми можемо зрозуміти, що зберігаючи ворожі почуття до сусідньої країни, виправдовуючись тим, що це, мовляв, наш історичний ворог, ми ніколи не зможемо досягти миру в усьому світі. Незалежно від того, як сильно ми тужимо за нашим ідеалом і говоримо, як далеко ми просунулися до нього, все одно буде неможливо досягти цієї мети.

Тобто потрібно вирішити не тільки проблему збройного протистояння, а ще вихованням позбавити людей відчуття «ворога» до інших країн. Оскільки молоді жити в майбутньому світі, вона повинна бути залучена до цих процесів.

Завдяки руху «Діти — посланці миру» Україна стала відома у світі як миротворча країна, і вже молодь інших країн хоче долучитися до нього.

З власного досвіду можу сміливо стверджувати, що саме участь у русі юних послів миру допомогла мені розставити пріоритети на користь загальної справи, а не особистого благоденства, адже неможливо бути щасливим, коли поруч є хоч одна знедолена людина.

Єрьоменко Олександр, студент ІМВ Національного університету ім. Тараса Шевченка

20 вересня 2018 року, напередодні Міжнародного дня миру, відбувся V Конгрес юних посланців миру «Усім світом — за мир!». Традиційно захід пройшов на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Участь взяли понад 450 учнів різних шкіл міста Києва та області, почесні гості, освітяни, Посли миру, представники державних установ та громадські діячі.

Організаторами Конгресу виступили спеціалізована школа №85 міста Києва, школи — учасники проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО за підтримки ГО «Федерація всесвітнього миру», ГО «Федерація молоді за мир», Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації.

Захід відкрив чудовий дитячий «Танок миру» з різнокольоровими стрічками та повітряними кульками, у якому брали участь учні з 20 київських шкіл. Після чого відбувся яскравий дитячий перфоманс «Янголи над Україною». Керував ним відомий львівський художник Левко Скоп. Разом із волонтерами з Японії та Південної Кореї діти вирізали з паперу різнокольорових янголів та писали на них імена загиблих під час АТО воїнів — захисників України. З янголів створили мистецьку інсталяцію в одному із залів музею. На спеціальних бордах діти та гості залишили свої побажання на День миру.

Через кілька відвідувань ми зрозуміли, що вони не справдили наших надій, а перевершили їх! Після важкого дня ви йдете на захід і просто отримуєте задоволення від розмови з розумними і неординарними людьми. Кожен урок був наповнений чимось індивідуальним, новим.

Обметко Вероніка, школа №211

Урочисте відкриття Конгресу відбулося у актовій залі музею, почалося національним гімном України, який виконала Наталія Папазоглу разом із дітьми. Представники різних країн надіслали свої вітання з Днем миру українським школярам. Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин надіслали свої особисті вітання, які було зачитано на Конгресі.

37 дітей отримали почесне звання «Юний Посол миру». Дві школи, які приєдналися до Руху юних посланців миру минулого навчального року, отримали сертифікат учасників Руху. Діти урочисто зачитали обітницю Юних послів миру, обіцяючи і надалі нести культуру миру в суспільство та світ.

Завершився Конгрес підписанням Резолюції миру всіма учасниками та символічним «Дзвоном миру», який пролунав у залі як символ миру, дружби та братерства всіх людей і народів.

Хай буде мир в Україні та на всій планеті Земля!

 
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар