Свято в маленькому храмі книги

«Книги — морська глибина, 
Хто в них пірне аж до дна, 
Той, хоч і труду мав досить, 
Дивнії перли виносить» 
Іван Франко

Ці рядки один з будівничих нової української нації Іван Якович Франко написав понад століття тому. Великий український письменник образно визначив знання, які можна знайти в книгах, як дивнії перла. І кожен, хто пірне на морську глибину інформації, котра закладена в книзі, отримає не тільки мудрого і доброго порадника, а й стає завдяки цьому художньо розвиненою людиною. 

Сучасні бібліотекарі постійно шукають нові моделі та підходи у спілкуванні зі своїми читачами, в намаганні донести до них ці дивнії перли, що прикрашають наше життя та роблять його змістовним.

Так 5 вересня 2018 року в бібліотеці №135 пройшло свято дитячої книги та перші оглядини і знайомство першокласників середньої школи №175 міста Києва з маленьким храмом книги — нашою бібліотекою.

Діти почули цікаву розповідь про значення книги в житті кожної людини та радість від спілкування з живою книгою, яка буде допомагати їм у подальшому навчанні. Також учні ознайомились з книжковою виставкою дитячих книг «Насолоджуйся читанням».

На свято завітали почесні гості: берегиня українських національних традицій та оберегів Грабовенко Людмила Іванівна — відмінник освіти України, член Національної спілки журналістів, заступник головного редактора газети «Справи сімейні». 

Людмила Іванівна представила експозицію своєї колекції «Обереги нашої родини» народні українські вишиті рушники та традиційні мамині хустки, які зберігаються у наших родинах і мають магічну силу.

Сила духовності нашого українського народу в нашій пам’яті, й вона передається із покоління в покоління.

Людмила Іванівна показала дітям стару хустку, якій понад 300 років. Хто торкається цієї хустки і просить про здійснення бажання — воно обов’язково збувається.

З початком нового навчального року привітала учнів перших класів старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПУ Тарасова Тетяна Вікторівна, яка у грайливому діалозі подорожувала з першокласниками по сторінках знайомих з дитинства книжок та розповіла їм про доброту, чуйність та дбайливе ставлення один до одного.

Свято пройшло на високому духовному рівні та дуже сподобалося нашим маленьким читачам.

Книгу потрібно любити, значення книги в житті підростаючого покоління потрібно розуміти, а розвиток, що його дає читання книг, не може замінити інформація, котру можна почерпнути з телевізора чи інтернету. 

Постійне читання книг формує самостійне сприйняття оточуючої нас дійсності, і головне — до цього процесу підключається образне мислення.

Тому невипадково, що батьки, які хочуть, щоб їхні діти стали освіченими і успішними в дорослому житті людьми, змалечку призвичаюють їх до книг.
Читайте також: 

Додати новий коментар